999 rezultate për

tregtare

Messi fiton betejën ligjore për të regjistruar markën e tij tregtare Lionel Messi mund të regjistrojë një markë tregtare nën emrin e tij, konfirmoi sot gjykata më e lartë evropiane pas një
Vodhën produkte kozmetike në qendrën tregtare, arrestohet vajza dhe shoqja në Tiranë Një vajzë e identifikuar si A. T është vënë në pranga në Tiranë ndërsa është proceduar penalisht shoqja e saj M. R. M
Goditjet nga COVID-19, ç'ndodh me qendrat e qyteteve Zonat tregtare në qendrat e qyteteve gjermane po mbushen përsëri, por shumë tregtarë kanë frikë për ekzistencën e tyre.
Acarohen sërish marrëdhëniet pas luftës së re tregtare, çfarë ndodhi mes Kosovës dhe Serbisë Kosova ka vendosur masat e reja të reciprocitetit ndaj Serbisë. Qeveria në detyrë ka njoftuar se gjatë mbledhjes së fund
Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kis
Kurti merr një tjetër vendim kundër Serbisë (FOTO LAJM) Qeveria e Kosovës në detyrë ka mbajtur një mbledhje online në orët e vona të së shtunës, ku ka marrë vendim për të ndrys
Dëshmia e biznesmenit që i vodhën 200 milionë lekë: Më bllokuan valët e pultit Zbardhet dëshmia e biznesmenit F. B të cilit i vodhën një shume të madhe parash, 200 mln lekë dhe 50 mijë franga në auto
U bë e famshme se bëri dush në mes të qendrës tregtare, kush është modelja joshëse (FOTO LAJM) Ajo u bë edhe më e famshme kur vetëm pak vite më parë, zgjodhi të bëntë dush në mes të një qendre tregtare. Modelja e
Nis lehtësimi i masave, hapen qendrat tregtare Ditën e sotme janë hapur qendrat tregtare në Maqedoninë e Veriut. Po ashtu më tej është njoftuar se ato do të jenë hapur
''Puna është copë-copë'', Basha vijon takimin me tregtarët Kryedemokrati Lulzim Basha, edhe sot vendosi tw takojw nga afwr tregtarë dhe pronarë biznesesh në Tiranë, ku bisedoi për
Qendrat tregtare, si do zbatohen masat Përpos parukerive, klinikave dentare, ditën e nesërme (e hënë, 11 maj) nisin aktivitietin edhe një pjesë e dyqaneve të q
A do paguhet me lekë në dorë? Qendrat tregtare në Shqipëri duhet t' i përmbahen këtyre rregullave Nga fillimi i javës që vjen, e hënë 11 maj do të hapen qendrat tregtare ndërsa në platformën “e-Albania” është publikuar
Tregtaret e politikes lene popullin pa atdhe, pa dinjitet, pa drejtesi Prof. Lisen Bashkurti Me keto qe po lexojme dhe shohim ne media per marreveshjen pazar midis Thacit dhe Vucicit, te d
Më shumë kohë për të dalë, si do të lëvizet prej sot e në vijim Ashtu sikundër kryeministri Edii Rama njoftoi të premten, prej kësaj të hëne të gjitha bizneset që janë në listën e akti
Oda e Afarizmit të Kosovës, letër Ramës e Kurtit: Lehtësoni qarkullimin për bizneset Kosovë-Shqipëri Oda e Afarizmit e Kosovës i është drejtuar me një letër kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe atij të Kosovës, Albi
Vendi në situatë lufte, Policia ndëshkon 89 persona dhe 13 njësi tregtare Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqip
Abuzuan me çmimet, 6 farmaci dhe 7 njësi tregtare në ndjekje nga Task-Forca 6 farmaci dhe 7 njësi tregtare fruta-perime kanë abuzuar me çmimet, duke shfrytëzuar rritjen e kërkesës, në këto momente
U dha alarm për "bombë", çfarë ndodhi në qendrën tregtare në Shkup Mbrëmjen e djeshme një alarm për bombë alarmoi dhe vuri në lëvizje Maqedoninë. Ministria për punë të brendshme (MPB)
Bëri dush në mes të qendrës tregtare, modelja mbush rrjetin me foto joshëse (FOTO LAJM) Ajo u bë edhe më e famshme kur vetëm pak kohë më parë, zjodhi të bëntë dush në mes të një qendre tregtare. Modelja e
Trump dhe zv/Kryeministri Liu He i Kinës takohen sot për Marrëveshjen e Tregtisë Presidenti Trump dhe Zëvendës Kryeministri Liu He i Kinës do të takohen sot në Shtëpinë e Bardhë për të nënshkruar fazën