999 rezultate për

tregtar

Park në Qendrën Tregtare të Shkupit Një pjesë e pullazit të Qendrës së vjetër Tregtare të Shkupit do të bëhet park. Sipërfaqja prej 1,800 m2 do të gjelbëroh
Shpërthim në një qendër tregtare në Shkup Një shpërthim ka ndodhur mbrëmë në një lokal në qendrën tregtare Mavrovasja në Shkup. Nga MPB-ja për MIA-n informuan
"U ju hyftë babania e ju daltë në ballë!" Aktori i njohur irritohet me tregtarët manipulues AKU bllokoi 42 ton banane të prishura gjatë ditës së sotme në Portin e Durrësit duke shkakuar reagime të forta në publik
Do t'ju djeg! Zbulohet prapaskena e zjarrit të madh në tregun e Laçit Zjarri që shkatërroi tregun industrial të Laçit dyshohet se erdhi për shkak të një konflikti mes pronarëve të tij, të ci
Flet tregtarja në Laç: Ka një javë që na kërcënojnë se do të na vendosin zjarrin Një zjarr masiv ka rënë në tregun industrial të Laçit rreth orës 6:00 të mëngjesit të kësaj të hëne duke shkrumbuar të g
140 gjoba ndaj tregtarëve që mashtruan blerësit Autoriteti Kosovar i Konkurrencës (AKK) bashkë me Inspektoratin e Tregut, i cili vepron në kuadër të Ministrisë së Tregt
Arrestohen tre policë të lali Erit, gjoba tregtarëve si bandat e Shkodrës Policët e Bashkisë së Tiranës duket se nuk janë dhe aq të ashpër ndaj qytetarëve siç kemi parë vazhdimisht në trotuare n
Një protestë po ndodh edhe në Kukës, këto janë kërkesat për qeverinë (FOTO LAJM) Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, ka marrë një sërë masash ndaj tregëtuesve të mishit në Kukës. Gjatë kontrolleve, AKU-ja
Pas taksës rritet ndjeshëm bashkëpunimi tregtar Shqipëri-Kosovë Eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës janë rritur me 40% për muajin Nëntor, periudhë kur Prishtina vendosi taksën 100 % p
Bëri dush në mes të qendrës tregtare, modelja bombardon rrjetin me foto s*ksi (FOTO LAJM) Ajo u bë edhe më e famshme kur vetëm pak kohë më parë, zjodhi të bëntë dush në mes të një qendre tregtare. Modelja e
Persona të maskuar dhe të armatosur grabisin tregtarin Persona të armatosur kanë grabitu mëngjesine sotëm një tregtar. Ngjarja ka ndodhur në Tiranë, rreth orës 6 të mëngje
Grabiti gjysmë milioni euro bizhuteri në një qendër tregtare, arrestohet pas një viti shqiptari Bektash Muka kishte një vit që ishte në kërkim pasi grabiti gjysmë milioni euro bizhuteri në Maltë, duke u kthyer në një
Pranga dy shqiptarëve në Itali, tmerruan tregtarin me kocka kafshësh Policia lokale italiane në Chieti bën me dije se ka vënë në pranga dy shtetas shqiptar 34 vjeç dhe 22 vjeç. Sipas t
Kaburantet, shqiptarët vidhen nga shteti dhe tregtarët njëkohësisht Tregtia e karburanteve ka shfaqur gjithnjë probleme me cilësinë e ulët të produktit që i ofron qytetarëve. Për Kontroll
Tregtari i makinave hyn në burg pasi i uli kilometrat Një tregtar i makinave të dorës së dytë në SHBA kishte kthyer mesatarisht për rreth 200,000 km për çdo veturë të shitur.
Gjonaj: Kriminelët nuk do të marrin më tendera (Paskan marrë deri tani?!) Qeveria ka miratuar sot vendimin, pjesë e një pakete ligjore, që i ndalon cdo individi me rekorde kriminale, që të përfi
Transoqeanikët, shkëlqimi dhe shkatërrimi i flotës tregtare shqiptare Nga Leonard Veizi Të dilje jashtë shtetit me një anije tregtare, për një shqiptar në breg të detit ishte ëndërr, pady
Trump: Justin Trudeau është një burrë i mirë Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se kryeministri kanadez, Justin Trudeau ishte një burrë i mirë, pas një de
Amerika do të dalë fitimtare në luftën tregtare me Kinën, deklaron Pompeo Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u zotua se SHBA do të dalë fitimtare në çdo luftë tregtare me Kinën, një ditë
Përplasja tregtare SHBA-Kinë, ndikimet në ekonominë botërore janë duke ardhur Fondi Monetar Ndërkombëtar ka paralajmëruar për "viktimat" e luftës tregtare midis ekonomive më të mëdha të botës, SHBA