999 rezultate për

trebicka

Trebicka nxjerr bllof Veliajn: Nuk ka marrwveshje! Shembja e Teatrit Kombëtar dhe rindërtimi i të riut ka qënë tema më e diskutuar së fundmi në të gjitha mediat. Ditën
Alfred Trebicka shpërthen për Teatrin: Qurrashët po na japin mend Aktori i njohur Alfred Trebicka ka folur edhe njëherë ashpër përsa i përket cështjes së Teatrit Kombëtar. I ftuar në
Shpërthen Alfred Trebicka: Po ju zoti Rama, ç’plasje keni? Mendimi im është që ndërtimi, restaurimi apo bërja e ribërja e një institucioni siç është Teatri Kombëtar, apo edhe inst
Rrëzohet në teatër, aktori i madh shqiptar përfundon në kirurgji Ndërkohë që në media po gëlon debati për Teatrin Kombëtar, një incident ka ndodhur gjatë provave. Mësohet se gjatë p
Përfundoi në spital, Trebicka tregon incidentin Alfred Trebicka një nga artistët aktiv në teatër. Sot i ftuar në emisionin "Kush vjen për drekë", aktori rrëfeu për inci
Asqeriu tregon tmerrin e artit shqiptar: Trebicka, i sëmurë me kancer ngrohej me filxhanin e çajit Ditët e fundit artistët kanë shpërthyer në revolta dhe kanë kundërshtuar me bindje nismën e Ministrisë së Kulturës për l
Incident në skenë, gjakoset aktori shqiptar Aktori Alfred Trebicka ka pësuar një incident në skenë dje, gjatë para premierës së teatrit “MEDEA”, ku ishin të ftuar g
Roland Trebicka, një "Jovan" që na rrëmbeu zemrat (VIDEO) Ai lindi në janar 1947 në Korçë dhe që në fillim fitoi zemrat e artdashësve me rolet e tij në filma dhe teatër. Akto
Ju rrëfej babin tim, Roland Trebicka (FOTO LAJM) Evis nuk do ta pranojë asnjëherë ikjen e tij. Ajo vazhdon të besojë se ai do të jetë gjithnjë diku, në një formë a në nj
Dëshmitari i CEZ: Më kërcënuan me eliminim si Kosta Trebicka Përfaqësuesi ligjor i OSHEE-së në Arbitrazhin Ndërkombëtar dhe dëshmitari i mbrojtur i Drejtësisë, Romeo Kara, i cilëson
Vdekja misterioze e Kosta Trebickës: "Mund të kishte plumb në kokë" Biznesmeni Kosta Trebicka u gjet i vdekur në një pasdite shtatori në vitin 2008 në pyjet e zonës së Korçës. Hetimet zyrt
Homazhe për ikonën e teatrit, i jepet lamtumira Roland Trebickës Miq, të afërm dhe personalitete të njohura të politikës kanë nderuar sot ikonën e Teatrit Kombëtar dhe kinematografisë s
I jepet sot lamtumira e fundit ikonës së teatrit Roland Trebicka I jepet sot lamtumira e fundit aktorit të madh shqiptar Roland Trebicka i cili u nda dje nga jeta pas një sëmundjeje të
Rama: Trebicka, komik i pashoq dhe njeri i mrekullueshem Kreu i Partisë Socialiste i ka shprehur ngushëllime familjes së Roland Trebickes i cili u nda sot nga jeta nga një sëmun
Shuhet në moshën 65-vjeçare aktori i njohur Roland Trebicka Aktori i njohur Roland Trebicka ka ndërruar sot jetë në msohën 65 vjeçare pas një sëmundje të rëndë. “Mjeshtri i madh” i
Kosta Trebicka lidhje biznesi me njeriun e KGB-se E përditshmja çeke “Lidovky”, nëpërmjet një investigimi zbulon lidhjet e ngushta
Prokuroria e Korces: Trebicka vdiq nga aksidenti Duket se dilemat e vdekjes së Kosta Trebickës, njeriut që bëri jo pak bujë pas tragjedisë
Raporti i Teter: Trebicka vdiq nga aksidenti Vdekja e Kosta Trebickës, ka ardhur nga një aksident i pastër, ky është rezultati me të ci
Dosja "Trebicka", përfundojnë 9 ekspertiza Raporti përfundimtar i Mjekësisë Ligjore, lidhur me vdekjen e Kosta Trebickës, dëshmitarit t&eu
Përcillet për në banesën e fundit, Kosta Trebicka I shoqëruar nga familjarë, të afërm e përfaqësues të politikës, në orë