999 rezultate për

trazira

Serbët zbulojnë planin, Rusia po përgatitet për trazira në Ballkan Rusia është e gatshme të bëjë gjithçka që mundet për të destabilizuar Ballkanin. Ky është mesazhi kryesor i takimit
Ministri maqedonas alarmon: Të shtunën do të ketë trazira Ministri i brendshëm Oliver Spasovski në emisionin 1TV bëri të ditur se të shtunën përsëri mund të ketë trazira që do të
Dalin fakte, rusët po sjellin trazira në Maqedoni Protestat e ditëve të fundit në Shkup kundër marrëveshjes për emrin dhe integrimeve të vendit në NATO dhe BE duket se ka
Me flamuj serbë disa protestues përpiqen të bëjnë trazira në Maqedoni (VIDEO) Protesta kundër marrëveshjes për emrin midis Maqedonisë dhe Greqisë u përshkallëzua të dielën mbrëma në dhunë mes polici
Jeremiq tregon planin e Vuçiçit për trazira në Kosovë Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq, ka deklaruar se presidenti Aleksandar Vuçiç planifikon për muajt e
Fillojnë trazirat, grafite kundër ndryshimit të emrit Arritja e marrëveshjes për çështjen e emrit ndërmjet Maqedonisl dhe Greqisë dikush ka shprehur revoltën me anë të grafit
Dhunë e trazira? Zbulohet plani i fshehtë i Bashës për protestën Ditën e sotme në orën 11:00 do të mbahet protesta e opozitës. Ndërkohë që kanë mbetur me pak se dy orë nga nisja zyrtare
Paralajmëruan trazira, Rama injoron keq opozitën Dita e të shtunës është paralajmëruar si dita e protestës së opozitës. Opozita ka lajmëruar dhe ka marrë leje për pro
Opozita premton trazira, Rama e Ruçi braktisin Kuvendin Ditën e sotme rreth orës 11:00 pritet të nisë seanca parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë. Por opozita ka paralajmë
Parisi përfshihet nga flakët, trazira dhe kaos në Francë Protestues të shumtë janë mbledhur sot në Paris dhe kanë protestuar në kuadër të ditës ndërkombëtare të punëtorëve. P
Protesta e trazira ndaj Ramës, Nano "braktis" Shqipërinë (FOTO LAJM) Fatos Nano mbetet një ndër politikanët më me influencë në Shqipëri. Pavarësisht se ai është shkëputur prej vitesh ng
Dhunë e trazira në Kuvend? A do t'a sulmojë sërish opozita Ramën Javën e kaluar në Kuvendin e Shqipërisë u zhvillua një seancë plot tensione dhe incidente të dhunshme. Por çfarë do
Priten trazira e përplasje në Kuvend, opozita kërcënon Edi Ramën Nesër shënon seancën e rradhës parlamentare, dhe pritet që në Kuvend të zhvillohen debate të ashpra por edhe përplasje.
Basha i vendosur për trazira: Protesta do të plasë në të gjithë Shqipërinë! Kreu i PD Lulzim Basha ka theksuar edhe njëherë se aksioni për mosbindjen civile do shtrihet në gjithë Shqipërinë sipas
Mosbindje civile e trazira, Rama kërcënon demokratët me 21 Janarin Ditën e sotme në Kuvend, kryeministri Edi Rama ka folur ashpër në Kuvend në lidhje me protestat e opozitës si dhe për re
Analisti parashikon trazira: Do të ketë një protestë masive dhe të paparashikueshme I ftuar në emisionin ‘Opinion” analisti Vangjeli tha se po projektohet një protestë para gjykatës e cila do të jetë e në
Basha merr veprimin ekstrem, priten trazira në Shqipëri Në mbledhjen e ditës së sotme me deputetët e opozitës dhe me kryetarët e degëve të partisë, kryetari Basha theksoi se n
Zbardhet plani sekret ruso-serb për të shkaktuar trazira me shqiptarët Marko Gjuriq kishte ardhur të arrestohej në Kosovë. Vizita e shefit të të ashtuquajturës zyrë për Kosovë në Qeverisë e S
Haxhia tregon trazirat pas vdekjes së Azemit: Nanos i çuan zarf me plumb në zyrë Ish-truproja personal i Sali Berishës, Izet Haxhia ndër të tjera ka rrëfyer për trazirat e 14 shtatorit, që ndodhën dy d
Trazira të reja etnike në Maqedoni? Rrjetet sociale po përhapin urrejtje ndaj shqiptarve (VIDEO) Në rrjetet sociale janë publikuar disa fotografi të paramilitarëve maqedonas, për të cilët thuhet se janë duke u stërvit