999 rezultate për

trashe

Pastrim rrënjësor i organizmit, çfarë të bëni dhe kur Një mënyrë e thjeshtë dhe praktike për të hequr toksinat nga trupi është gjithmonë e mirëpritur dhe sa më e thjeshtë mën
Prokuroria Speciale shkrin 6 paditë për shembjen e Teatrit Kombëtar Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka filluar marrjen në pyetje të të gjithë personave të përshirë në çështjen e shembj
Të duart e shtetit apo privatit, si do të përfundojë Butrinti? Ndonëse dokumenti i hartuar nga Fondi Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës i njohur s
Sara Hoxha ka ndryshuar diçka në fytyrën e saj dhe vendosi të rrëfehet publikisht (FOTO LAJM) Vetëm pak orë më parë, Sara Hoxha ndau me ndjekësit në Instagram një foto të sajën, e cila duhet thene që tërhoqi goxha
Çmendet moti, shkon në 1 metër trashësia e borës në Itali (VIDEO) Një mot i çmendur ka prekur ditët e fundit Lombardinë, teksa trashësia e borësh shkon në një metër. Ulja e temperatur
Trashëgimtarja e familjes Hoxha flet pa doreza: Periudha më e keqe e jetës sime Blogerja e njohur Lori Hoxha është kthyer pas në kohë dhe ka kujtuar një ndër periudhat më të këqija të jetës së saj.
Mos i injoroni kurrë, këto 3 shenja paralajmërojnë kancerin e zorrës së trashë Të gjithë e dimë që parandalimi është hapi i parë në mbrojtjen kundër sëmundjeve si kanceri. Prandaj dëgjojmë shpesh rek
Bugatti Spartacus, mishërimi i bishës dhe trashëgimisë së Bugattit (FOTO LAJM) Bugatti Spartacus është një SUV elektrik i dizajnuar për tu dukur si një makinë me një karakter më të veçantë. Sipas
Teknologjia Digjitale për Trashëgiminë Kulturore (VIDEO) Trashëgimia kulturore, si aseti më i madh kombëtar, jo vetëm duhet ruajtur por edhe duhet promovuar. Gjithmonë e më shum
A mund t’i shmangim sëmundjet e trashëgueshme? Sipas revistës shkencore “Nature”, shkencëtarët kanë arritur të përdorin për herë të parë teknikën e korrigjimit të gjen
Shembja brutale e Teatrit, Europa Nostra i dërgon letër Bashkimit Europian Europa Nosta i ka dërguar një letër të rëndësishme kryetares së Këshillit të Ministrave të BE-së, Nina Obuljen – Koržine
Komisionerja e KE-së apel institucioneve shqiptare për Teatrin: Dialog para vendimit Komisionerja e KE, Mariya Gabriel ka reaguar ashpër në lidhje me vendimin për shembjen e Teatrit. Ajo u ka bërë apel
Lori Hoxha thyen pritshmëritë, sa i kushtoi veshja e fundit trashëgimtares së Top-it (FOTO LAJM) Kur themi Lori Hoxha mendja të shkon automatikisht te jeta e luksit dhe shpenzimet e shfrenuara. Trashëgimtarja e Top
Zbaton rregullat e qeverisë, Sara Hoxhga shëtitje me djalin në ditën e nënave me femijë (FOTO LAJM) Trashëgimtarja e Top Channel, Sara Hoxha u bë nënë për herë të dytë në tetor të vitit që lamë pas. Ajo solli në jetë një
Doris Pack reagon ashpër ndaj Ramës dhe Veliajt për Teatrin: Po shkatërroni trashëgimi kulturore Vendimi i marrë nga Qeveria për t'i dhënë bashkisë truallin e Teatrit Kombëtar, ka bërë që të reagojë edhe Deputetja e P
Dhjami i barkut varet nga bakteret e zorrës së trashë, çfarë rëndësie kanë në trup Humbja e dhjamit rreth belit është një nga betejat e vazhdueshme të njerëzve. Disa kanë provuar gjithçka, nga stërvitja
Shkencëtarët kanë gjetur një vaj magjik që pastron qelizat e kancerit të zorrës së trashë Ne kemi shkruar shumë gjëra rreth vajit të arra kokosit sepse përfitimet e këtij lëngu janë të pafundme. Cilësitë më të
"Jam Krenare", vajza e The Rock në ringun e Wrestling, ndjek gjurmët e të atit (FOTO LAJM) Legjenda e wrestling, Dwayne “The Rock” Johnson e ka udhëhequr edhe të bijën e tij në Wrestling. The Rock ka njoftuar se
Dëbora në qarkun e Elbasanit, akset me probleme Reshje intensive bore zbardhin Elbasanin. Gjate mesnates, por edhe mengjesin e sotem ne kete qark ka pasur reshje debore
5 detaje në make-upin tonë që janë trashëguar me fanatizëm nga e kaluara (FOTO LAJM) Duhet thënë se me kalimin e viteve, edhe trendet e modës kanë ndryshuar shumë. Edhe mënyra sesi vazat bëjnë sot make