999 rezultate për

transport

Përplasen dy aniije në Mesdhe, nafta ndot detin (VIDEO) Përplasja e anijeve transportuese njëra e Tunizisë dhe tjetra e Qipros, ka bërë që një sasi e madhe e naftës të derdhet
Prangoset "mjeshtri" i transportimit të drogës nga kufiri i gjelbër Policia e Sarandës ka vënë në pranga 31-vjeçarin, Ervis Veizi i cili ishte shpallur në kërkim për trafik droge. Veiz
Super-aksion në Itali, kapen 17 persona duke transportuar sasi rekord droge Një super-aksion është ekzekutuar me sukses nga policia italiane. Sipas të raportimeve në mediat italiane thuhet se
Transportonin 221 kg kokainë, mes 29 të arrestuareve edhe 1 shqiptar Policia e Milanos në Itali ka arritur të realizojë me sukses një mega operacion duke mundur të shkatërrrojë një bandë t
VENDIMI/ Që sot e tutje edhe fëmijët nën 6 vjeç do të paguajnë transportin publik Nëse deri më sot, fëmijët nën 6 vjec nuk paguanin transportin pbulik, tashmë gjërat do të ndryshojnë. Në linjat e urb
Veliaj jep lajmin e mirë, javën tjetër nis ndërtimi i "Tirana Bus Terminal" Pas përfundimit të një sërë projektesh të rëndësishme për kryeqytetin, si ai i sheshit "Skënderbej", Pazari i Ri, apo ed
36 gjoba mbi furgonat, ndëshkohen edhe shoferët e transportit publik 36 gjoba janw vendosur nga Policia Rrugore nw mjetwt e transportit publik tw cilat janw kapur duke shkelur rregullat e q
Të gjithë nxënësit në Shkup do të kenë transportin falas Gjimnazi “Orce Nikollov” është një nga shkollat e mesme të cilat këtë vit shkollor do të keni efikasitet energjetik në p
Aksident tragjik, 11 të vdekur dhe dhjetra të plagosur (FOTO LAJM) Së paku 11 veta kanë vdekur pas një përplasjeje të një autobusi mëngjesin e sotëm në pjesën jugore të Ekuadorit. 37 t
Tani, shoferët shqiptarë mund të udhëtojnë me të njëjtat patenta në Greqi Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka zbardhur marrëveshjen e nënshkruar mes Shqipërisë dhe Gre
Plas sherri me armë mes shqiptarëve në Itali Një sherr mes shqiptarëve ka ndodhur në Itali. Mediat italiane shkruajnë se dy shqiptarët pasi kanë debatuar, njëri
Ministria premton udhëtime të lira për maqedonasit Në afat sa më të shkurtër të mundur do të shpallet thirrje e re publike për mbështetje financiare të transportuesve ajro
Turistja polake rrëzohet në Theth, transportohet me helikopter në Tiranë Një turiste polake është transportuar me helikopter për në Spitalin e Traumës në Tiranë, pasi është rrëzuar në zonën e T
I sekuestrohet limuzina, dhëndri me nusen transportohen me makinë policie Një burrë e përdorte limuzinën për dasma dhe ceremoni të mëdha, por nuk paguante sigurimet. Një cift nga East Midlands p
Transportoi 613 kg kokainë, Arbër Çekaj kërkon rikthimin e kamionit Kur kanë kaluar 5 muaj nga kapja e 613 kilogramëve kokainë në Portin e Durrrësit dhe sekuestrimit të disa pasurive të Ar
Arrestohen në Kapshticë 3 doganierë dhe biznesmenë Tre doganierë janë kapur në doganën e Kapshticës pasi kanë kontribuar në mbrojtjen e kontrabandës së mallrave. Dogan
Aksidenti i rëndë në Korçë, humb jetën në spital 61 vjeçari Sotiraq Meraj 61 vjeç, ka humbur jetën këtë mbrëmje në spital pasi u nga një makinë teksa lëvizte me biçikletë në Korçë
Tregjedi në Maqedoni, treni godet një makinë duke shkaktuar të vdekur Tre persona nga Haraçina e Shkupit, sot kanë humbur jetën pasi që një tren transportues e ka goditur veturën “Golf” në k
SKANDAL/ Shoku i drejtorit të Ramës i zbulon dëftesën: Ngelës në 9 lëndë! Një qytetar ka denoncuar shokun e tij të fakultetit i cili tashmë është drejtor. Qytetari në fjalë ka deklaruar se sh
Aksidenti në Bulqizë, u plagosën 5 persona dhe shoferi u largua Autorietet kanë dhënë informacione lidhur me aksidentin me 5 të plagosr në Bulqizë. Mësohet se një automjet ka dalë n