999 rezultate për

transferohet

Marcelo drejt "divorcit" me Realin, gati kalimi në MLS Aventura e mbrojtësit brazilian Marcelo te Reali i Madridit mund të përfundojë verën e ardhshme pas 15 sezonesh me fanel
ZYRTARE/ Ish-sulmuesi i Man.United transferohet te Brighton Ish anëtari i Manchester United dhe Arsenal, Danny Welbeck, ka nisur sot një aventurë të re. Welbeck i është bashkuar
ZYRTARE/ Rafinha transferohet te PSG Klubi francez, PSG ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit brazilian, Rafinha Alcantara. Në orët e fundit të merkat
Babai nuk i bëri vend, Luca Zidane transferohet te Vallecano Luca Zidane është larguar nga Real Madridi dhe nuk do ta ketë më trajner babain e tij. Portieri i Realit është bashku
Kastriot Dermaku transferohet te Lecce, këto janë detajet Orët e fundit të merkatos po sjellin zhvillime të rëndësishme për disa nga lojtarët e Kombëtares. Pas zyrtarizimit të
ZYRTARE/ Çekiçi shqiptari i radhës që transferohet në Turqi Ka marrë fund pas tre sezonesh aventura e Endri Çekiçit te Olimpija Ljubjana në Slloveni. Pogradecari nuk pranoi të rino
ZYRTARE/ Ylli i Chelsea transferohet te Aston Villa Ross Barkley ka kompletuar transferimin e tij te Aston Villa. Mesfushori i Chelseat do të huazohet për një sezon në k
Gega mbetet pa "ushtar", Telushi transferohet në Azerbajxhan Aventura e Bruno Telushit është mbyllur pas vetëm 2 muajve. Një gjë e tillë ka ndodhur, për shkak se mesfushori vlonjate
ZYRTARE/ Arlind Ajeti transferohet te klubi italian Arlind Ajeti rikthehet zyrtarisht në Itali, tashmë për të mbajtur fanellën e Reggianas, skuadër që u ngjit këtë vit në S
5 skuadrat ku mund të transferohet Suarez nëse i dështon kalimi te Atl Madrid Luis Suarez raportohet se ka përfunduar kontratën me Barcelonës, ndërsa është shumë afër që të kalojë te Atletico Madrid
ZYRTARE/ Ylli turk i Romës transferohet te Licester City Cengiz Under është lojtar i Leicester City. Ylli turk, Cengiz Under, ka lënë Romën, duke iu bashkuar skuadrës angleze
ZYRTARE/ Jahmir Hykën transferohet në Kinë Jahmir Hyka, pas Amerikës, zbulon edhe Kinën. Fantazisti 32-vjeçar është zyrtarizuar këtë të mërkurë si blerja e fund
ZYRTARE/ Sadiku transferohet në Turqi, firmos me Erzurumsporin Armando Sadiku është zyrtarisht futbollist i Erzurumsporit në kampionatin turk. Menjëherë pas përfundimit të grumbull
Arrihet akordi, ylli i Realit transferohet te Milani Milani vazhdon të jetë shumë aktiv në merkato. Pasi siguroi një talent si Tonali dhe një ekspert si Ibrahimovic, i cili
Interi i thotë "JO" ofertës së Cagliarit për Nainggolan, belgu kthehet në Milano Interi i thotë jo ofertës së parë të Cagliarit për Radja Nainggolan dhe rikthen në bazë mesfushorin belg. Këtë të ma
Messi larg Barcelonës, Rooney: Nëse transferohet te ky kampionat, mund ta fitojë përsëri "Topin e Artë" Wayne Rooney beson se Lionel Messi do të shkëlqejë në rast të transferimit në Premierligë. Wayne Rooney nuk heziton t
Suarez largohet nga Barcelona, por transferohet te kjo super skuadër Luis Suarez mund të largohet nga Barcelona, por do të mbetet pjesë e nivele të larta të futbollit në Evropës. Sipas a
Pothuajse zyrtare, Vojvoda transferohet tek ekipi i madh i Serie A Mërgim Vojvoda në sezonin e ri do të jetë pjesë e Serie A. Korrespodenti i Albeu.com në Torino, Nderim Kaçeli ka mës
E KRYER/ Thiago Silva transferohet te "Blutë e Londrës" Chelsea do të përfundoj transferimin e Thiago Silvas gjatë kësaj jave. Sipas mediave angleze, Frank Lampard është shu
E ardhmja e Messit në dyshim, këto janë 3 skuadrat ku mund të transferohet argjentinasi Lionel Messi mbetet një synim i Paris Saint Germain, Inter dhe Juventusit, me të ardhmen e argjentinasit që ende mbetet