999 rezultate për

tramvaji

"Vdeksha unë për ty e Bashën", Rama e humb përballë gazetares Kryeministri Edi Rama gjatë takimit LIVE me gazetarët nuk është kursyer edhe me të folurën. Pyetjes se nëse po kopjon
Tre të vdekur nga sulmi me armë në tramvajin e Utrehtit Ka arritur në tre numri i viktimave nga sulmi i dyshuar me prapavijë terroriste në një tramvaj të Utrehtit gjatë orëvë t
Ky është turku që terrorizoi Holandën duke sharruar me automatik tramvajin në Utreht (FOTO LAJM) Policia e Utrehtit ka shpërndarë pamjet e një personi 37 vjeç, i cili dyshohet të jetë autori i sulmit me armë ndaj një
Sulmohet me armë tramvaji plot me njerëz Një sulm me armë ka ndodhur nënjë tramvaj në qytetin e Utrechtit në Holandë duke lenë disa të plagosur. Autoritetet
Po ecte me biçikletë, tramvaji i kap çantën dhe djali përfundon poshtë tij (VIDEO) Një burrë u zhvendos nga një tramvaj nga kalimtarët e panjohur në qendër të qytetit të Mançesterit pasi u rrëzua nga biç
A ju kujtohet "Kënga e Zagrebit", flet protagonisti që e vrau shoferin e tramvajit I përgjakur dhe i mbështetur për tramvaji e kam nxjerrë alltinë e Belgjikës dhe e kam qëlluar shoferin e tramvajit: Zef
Kamioni përplaset me tramvajin, 29 të lënduar në Australi Më shumë se 29 persona kanë mbetur të lënduar, disa prej tyre në gjendje të rëndë për shkak të përplasjes mes një tramva
Shoferin e tramvajit e zë gjumi në të njëjtën rrugë ku vdiqën shtatë persona (VIDEO) Një video shokuese tregon shoferin e një tramvaji duke fjetur në kabinën e tij të kontrollit në të njëjtën pistë ku ndod
E kishte mendjen tek celulari, gruaja shtypet nga tramvaji (VIDEO) Kamerat e sigurisë në një tramvaj e kanë kapur momentin e tmerrshme kur një këmbësore e përqendruar në telefon dhe e pa
Shpërthim në Stamboll, 10 të vdekur e 15 të plagosur (VIDEO) Update - Sipas te dhenave me te fundit nga Stambolli, ne shperthimin e ndodhur prane Xhamise Blu kane humbur jeten 10 pe
Njihuni me rusen që tërheq tramvajin 19 tonësh (VIDEO) Një grua ruse ka arritur që të thyejë rekordin në vendin e saj duke tërhequr në vagon tramvaji prej afro 19 tonësh në n
Asnjë ofertë për ndërtimin e tramvajit në Shkup Tenderi për ndërtimin e linjës së tramvajit në Shkup ka dështuar. Sot ishte dita e fundit për paraqitjen e ofertave për
Ja si do të jetë terminali autobusëve dhe i trenit në Tiranë (FOTO-LAJM) Kompania italiane Ital&Ferr i ka dorëzuar Bashkisë së Tiranës studimin e fizibilitetit dhe termat e referencës, për konc
Dështon ndërtimi i tramvajit Premtimi i kryebashkiakut Koce Trajanovski në lidhje me ndërtimin e linjës së tramvajit në qytetin e Shkupit nuk mund të
Plani rregullues i Tiranës, PS: Plani shfaros hapësirat e gjelbra Partia Socialiste ka akuzuar sot kreun e Bashkisë së Tiranës se me Planin Rregullues të Tiranës, miratuar në Këshillin K
Tramvaji përfshin në aksident edhe 8 makina tjera (VIDEO) Aksident i çuditshëm në qytetin Perm të zonës Ural të Rusisë. Në këtë aksident përveç tramvajit janë përfshirë edhe një
Së shpejti Shkupi do bëhet me tramvaj Një vozitje me tramvaj që do të qarkullojë nga Novo Lisiçe deri në Gjorçe Petrov do të kushtojë 35-40 denarë, aq sa pagu
Banka Botërore mbështet projektin e Bashkisë për tramvajin Banka Botërore ka ofruar mbështjetjen e saj në disa nga projektet e Bashkisë. Senja Lovski, përfaqësuese e BB-së, e ka p
Shalsi: Saliu e rrëzoi në 2006 projektin e tramvajit (VIDEO LAJM) Deputeti socialist Eduard Shalsi në një pronocim për mediat është shprehur se projekti i tramvajit që sot premtohet nga
Rama prezanton projektin për tramvajin Kryesocialisti, Edi Rama ka prezantuar sot projektin për ndërtimin e një tramvaji në kryeqytet me qëllim përmirësimin e