999 rezultate për

trajton

"Mos më trajtoni ndryshe", Michele rrëfen jetën e tij mes dashurisë dhe sindromës Down (FOTO LAJM) Michele jeton në një provincë të Barit, është 26 vjeç dhe me sindromën Doën. Ai ka vendosur të rrëfejë për jetën e tij t
Nga se shkaktohen puçrat e bardha në lëkurë dhe si t'i trajtoni ato Ju janë shfaqur disa njolla të bardha ose si të verdha poshtë syve, në hundë ose faqe. Këto njolla, si puçrra, quhen mil
Përveç dhimbjes, ja për çfarë mund ta përdorni aspirinën tjetër Përfitimet e aspirinës tejkalojnë lehtësimin e përkohshëm nga ethet dhe kokëdhimbjet. Shumica e njerëzve e dinë se as
Nëse vrisni apo keqtrajtoni kafshët, mund të dënoheni deri në 2 vjet heqje lirie Personat që vrasin apo keqtrajtojnë kafshët do të dënohen me burg deri në 6 muaj. Kjo masë e miratuar në parim nga Komis
Priteni limonin, lëreni pranë shtratit dhe shijoni rezultatet Limonët janë ndër frutat më të shëndetshëm të planetit, pasi ofrojnë një sërë përfitimesh shëndetësore. Ata kanë veti
“E shante dhe e keqtrajtonte”, fqinjët mbështesin djalin që vrau babain Selman Alija, i cili u arrestua nga Policia e Tiranës për vrasjen e babait të tij Fejzi Alija është shfaqur në Gjykatën
Mos e duro askënd që të trajton keq, duaje veten mjaftueshëm dhe largohu Nuk ke pse i toleron njerëzit që të trajtojnë keq. Nuk ka rëndësi nëse ata janë miqtë e tu, familjarët e tu, apo partner
Mësoni si i trajtonte UÇK ushtarët serbë të kapur rob (VIDEO) Zona Operative e Shalës e UÇK-së, më 6 janar të vitit 1999, kishin zë rob tetë ushtarë serb të cilët më 13 janar zëvendë
Polici serb keqtrajton mërgimtarin nga Kosova deri sa ai i jep rryshfet (VIDEO) Keqtrajtimet që po iu bëhen kosovarëve në kufi të Serbisë nuk kanë të ndalur. Sidomos tani në prag të festave të fundvit
Edukatorja keqtrajton fëmijët, pamjet irritojnë jashtë mase prindërit (VIDEO) Videot kur fëmijët keqtrajtohen në kopësht apo çerdhe janë shtuar sëfundmi nisur edhe nga fakti se institucionet vendosi
Ky është antibiotiku më i fuqishëm në botë që i bën ballë dhe infeksionit më të tmerrshëm Shafrani i Indisë është një erëz jashtëzakonisht popullore dhe është përdorur kryesisht në mjekësinë kineze dhe indiane
Nesër mbahet protestë para gjykatës në Shkup Para Gjykatës Themelore Shkupi 1, nesër nga ora 10:00, anëtarët e “Alternativës së Gjelbër”, do të mbajnë protestë të qe
Zëri i Amerikës: Njeriu i Putin po trajton njerëz në Maqedoni Maqedonia është shndërruar gjithnjë e më shumë në destinacionin e strategëve politikë të Kremlinit, ideologëve që mbësht
Deputetët e Kosovës japin alarmin: Policia shqiptare keqtrajton qytetarët kosovarë Deputetët e Kuvendit të Kosovës gjatë seancës plenare kanë shprehur shqetësimet e tyre për keqtrajtimet që po u bën poli
Pagat rriten vetëm në shtet, sektori privat ende keqtrajton punonjësit (TABELA) Në vitin 2017, paga mesatare mujore bruto për një të punësuar me pagë në Shqipëri është 48.967 lekë. Kjo shifër, sip
Kosovarët kërkojnë të punësohen vetëm në shtet, privati i keqtrajton Me gjithë faktin se sektori privat konsiderohet promotor i zhvillimit ekonomik dhe mundësi për krijimin e më shumë vende
Detajet e fundit, cila është çështja e bujshme që po trajtonte prokurori i vjedhur Janë zbuluar detajet e reja nga grabitja e Prokurorisë së Durrësit. Persona të pa identifikuar kanë shqyer dyert dhe
Fabregas: Wenger më trajtonte si djalin e tij Mesfushori spanjoll, Cesc Fabregas ka thurur elozhe për Wengerin, por dashurinë e tij ja ka shprehur Jose Mourinhos.
Trajtoni njollat kafe me metoda natyrale Hiperpigmentimi i lëkurës, luhatjet hormonale, shtatzënia, dëmtimi nga rrezet e diellit e shumë faktorë të tjerë kontrib
Lind djalin teksa ishte në gjumë, gruaja tregon përvojën unike Siobhan Wend, 26 vjeçare nga Melbourne, nuk ishte në gjendje të zgjohej nga anestezia për shkak të një çrregullimi të di