999 rezultate për

trajtimit

Zaev: Nëse sëmuren qytetarët tanë në Serbi ose Shqipëri, këto shtete mbulojnë shpenzimet e trajtimit Nëse qytetarët tanë sëmuren në Serbi ose Shqipëri dhe anasjelltas, trajtimi do të jetë sikurse në vendin tonë, kjo pas n
Si të eleminoni celulitin në kushte shtëpie hap pas hapi vetëm me 3 përbërës A doni t'i thoni lamtumirë celulitit? Nuk jeni vetëm. 90% e grave sot në botë kanë celulit, sipas një eksperti mbi celul
Lojtar i madh dhe njeri i madh, Messi vendos të ndërtojë qendrën më të madhe të trajtimit të kancerit të fëmijëve Lionel Messi do të ndërtojë qendrën më të madhe të trajtimit të kancerit të fëmijëve. Nëpërmjet fondacionit të tij që mb
A ka ndonjë kurë që e zhduk definitivisht gërhitjen? Duke qenë se shkaktarët janë të shumtë, edhe mënyrat e trajtimit variojnë. Fillimisht ndryshojmë mënyrën e jetesës du
Tërmet i fuqishëm godet Filipinet, 5 viktima Një tërmet i fortë goditi sërish ditën e sotme ishujt Filipine, duke vrarë pesë njerëz. Vetëm dy ditë më parë vendi u go
Spondiliartroza, mënyrat e trajtimit nga terapia fizike te medikamentet Trajtimi për spondiliatrozën cervikale varet nga ashpërsia e shenjave dhe simptomave tuaja. Qëllimi i trajtimit është le
BERZH i jep Kosovës 10 milionë euro borxh Impianti i ri i trajtimit të ujërave të zeza i financuar nga BERZH-i do të ndërtohet në qytetin e Gjilanit dhe do të për
Tarifat e pastrimit, kaq euro paguan çdo familje Kosto vjetore e trajtimit të mbetjeve për 1 banorë llogaritet në 1329 lekë në vit ose 10.4 euro sipas një metodologjie
Si të eleminoni celulitin në kushte shtëpie hap pas hapi vetëm me 3 përbërës A doni t'i thoni lamtumirë celulitit? Nuk jeni vetëm. 90% e grave sot në botë kanë celulit, sipas një eksperti mbi celul
Çfarë është sëmundja e ‘'syrit të thatë'’ dhe cilat janë mënyrat trajtimit të saj Shumë nga ju mund të vuani nga djegiet, dhimbje sysh, vizion të paqartë apo sy të rënduar për shkak të sindromës së syri
DETAJET/ Para dërgimit në Gjermani, Mustafa flet me Hashim Thaçin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka treguar se që nga momenti që është njoftuar për gjendjen shëndetësore të ish kryem
Rama: Vërtetojeni këtë akuzë dhe jap dorëheqje Kryeministri Edi Rama deklaron se është gati të japë dorëheqjen nëse janë 400 milion për impiantet e përpunimit dhe të t
Trajtimi që shkatërron tumoret e pashërueshme Trajtimi mund të parandalojë përhapjen e kancerit të prostatës Norma e kancerit të prostatës është në rritje, por kërku
Toka i fut në sherr babain e djalin në Pejë Policia e Kosovës bën të ditur se janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj (babë e djalë) pasi që të njëjtit pas një mosmarr
Gruaja tregon tmerrin që i shkaktoi trajtimi me lazer në fytyrë (FOTO LAJM) Shumë gra bëjnë trajtime bukurie për fytyrën dhe shpenzojnë shuma marramendëse për të hequr rrudhat. Edhe Niki Richar
As bukë, as ujë, dalin pamjet e keqtrajtimit të "Skënderbeut" nga policia maqedonase (VIDEO) Prej ditësh vazhdon të përflitet sjellja aspak e pranueshme e policisë së Maqedonisë ndaj skuadrës shqiptare të Skënderb
Ja ku u rrah barbarisht Arbana Xharra (FOTO LAJM) Policia e Kosovës është duke hetuar në vendin ku u dhunua gazetarja Arbana Xharra në Prishtinë. Xharra është sulmuar
Parisi në protesta pas keqtrajtimit të një të riu me ngjyrë nga policia Periferia veriore e Parisit është përfshirë nga dhuna, kaosi dhe flakët, situatë kjo e krijuar pas dhunës makabre dhe pë
Studim/ Zbulohet kura kundër plakjes Plakja është një temë që është bërë shpesh objekt studimesh. Një eksperiment i bërë te mijtë ka bërë të mundur të zbul
Ja nga se shkaktohen goditjet në tru Një studim i ri tregon se sa më shpejt të trajtohet pacienti pas një goditjeje në tru, aq më të mëdha janë shanset e shë