999 rezultate për

trajtim

Mjaltë me vaj ulliri herët në mëngjes, trajtimi një javor i shëndetit Mjalti dhe vaji i ullirit janë shumë të rëndësishëm për shëndetin e njeriut. Vlerat shëndetësore të tyre janë të mrekull
Skandal në fshatin SOS, edukatorja rrihte jetimët e fëmijët filmojnë dhunën Dy fëmijë janë kthyer në dëshmitarë kryesorë në një proces hetimor, të nisur ndaj një nëne kujdestare në fshatin Sos, e
Lojtar i madh dhe njeri i madh, Messi vendos të ndërtojë qendrën më të madhe të trajtimit të kancerit të fëmijëve Lionel Messi do të ndërtojë qendrën më të madhe të trajtimit të kancerit të fëmijëve. Nëpërmjet fondacionit të tij që mb
Trajtimet kundër stresit nisin nga ushqimi Mënyra se si ushqehesh dhe ushqimet që ha kanë një ndikim shumë të fortë në nivelet e stresit. Studimet e shumta thonë s
Gjendet tek këto kërpudha magjike, trajtimi më i ri për depresionin Një substancë kimike, e gjetur në “kërpurdhat magjike”, e quajtur psilocibinë, mund të jetë trajtimi më i ri për depresi
Pse ju shfaqen puçrra vetëm në ballë e midis vetullave, trajtimi më efektiv sipas dermatologëve Trupi i njeriut është i mbuluar nga miliona gjendra yndyre dhe folikula qimesh. Kur këto të fundit inflamohen, shfaqen p
"Shiu dhe balta i ka përmbytur", Basha thirrje nga Manëzi Lulzim Basha ka vizituar në Manëz banorët e prekur nga tërmeti dhe nga rrjeti social ka bërë një thirrje për
Ndihmë për gjithë jetën pas tërmetit, Rama zbulon emrat Kryeministri Edi Rama ka zhvillua një mbledhje me qeverinë këtë të hënë ku ndër të tjera ka bërë publik emrat e atyre që
Një vajzë në gjendje të rëndë, 913 të lënduar po trajtohen në spitale Ministria e Shëndetësisë ka dhënë detaje të reja mbi personat që kanë marrë shërbim në spitale pas tërmetit tragjedi.
"Çdo banesë e dëmtuar do ndërtohet", Rama premton trajtim finaciar për të afërmit e viktimave Kryeministri Edi Rama tha sot në mbledhjen e qeverisë se janë 50 qytetarë që janë ndarë nga jeta si rezultat i tërmetit
A ka ndonjë kurë që e zhduk definitivisht gërhitjen? Duke qenë se shkaktarët janë të shumtë, edhe mënyrat e trajtimit variojnë. Fillimisht ndryshojmë mënyrën e jetesës du
Angela Martini rrëfen keqtrajtimet e njerkës: Ishte si shtriga e Borëbardhës (FOTO LAJM) Për dy vite, Angela Martini punoi për librin “Love, hope, light” (Dashuri, shpresë, dritë), ku flet për kuptimin e jetës
Burri bën për spital gruan në Klinë Policia e Kosovës ka njoftuar përmes raportit 24 orësh se është arrestuar një person në Klinë, pasi që i njejti pas një
Tërmet i fuqishëm godet Filipinet, 5 viktima Një tërmet i fortë goditi sërish ditën e sotme ishujt Filipine, duke vrarë pesë njerëz. Vetëm dy ditë më parë vendi u go
Spondiliartroza, mënyrat e trajtimit nga terapia fizike te medikamentet Trajtimi për spondiliatrozën cervikale varet nga ashpërsia e shenjave dhe simptomave tuaja. Qëllimi i trajtimit është le
Trajtimi i dëmeve, AMF në mbështetje të konsumatorëve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare për 9 muajt e parë të vitit 2019 ka trajtuar 71 ankesa të ardhura nga qytetarët dhe
Farat e kungullit për trajtimin e gjëndrave tiroide Problemet apo sëmundjet e gjëndrave tiroide i prekin një në dhjetë njerëz. Këta probleme, nëse nuk trajtohen në kohën dh
Kushtet skandaloze në burgje, KiE i jep shuplakë qeverisë Komiteti Kundër Torturës pranë Këshillit të Europës publikon raportin e gjetjeve pas monitorimit të burgjeve në vendin t
Kujdes kur zgjidhni mjekun! Çdo minutë 5 të pajetë nga trajtimi i gabuar 2,6 milionë vetë vdesin çdo vit për shkak se janë bërë viktima të trajtimeve të gabuara mjekësore apo ilaçeve jo të duhu
Kurat natyrale për trajtimin e dhimbjeve dhe infeksioneve në vesh Përveç simptomave të zakonshme si ethet, dhimbja, infeksionet mund të çojnë deri në humbje të dëgjimit ose dëmtim të dau