999 rezultate për

trajnimit

Kujdes! Me këtë veprim po i dëmtoni shëndetin qenit tuaj Kujdes kur i bërtisni qenit tuaj! Një studim i publikuar këtë javë nga studiuesit në Portugali zbuloi se qentë që tra
Ditë zie për Zidane, humb njeriun e dashur (FOTO LAJM) Zidane u largua nga kampi i trajnimit para sezonit në Kanada këtë javë, me klubin duke thënë vetëm se ishte për arsye pe
Ushtria e Maqedonisë kërkon kandidatë për pilot ushtarak, do paguhen edhe gjatë trajnimit Deri më 1 gusht është i hapur konkursi për pranimin e kadetëve të rinj për pilotë në Njësinë ajrore të Armatës së Republ
Të zhytur në baltë me qëllimin për të vrarë, ja si stërviten amerikanët (VIDEO) Ushtarët njihen me armët e tyre, përgatisin kostumet e tyre ‘Ghillie’ dhe mësojnë si të kalojnë pyjet në fshehje maksima
Risia e Bolognas, teknikë speciale për trajnimin e portierëve (VIDEO) Futbolli sa vjen dhe zhvillohet më shumë. Teknika të reja e moderne janë futur në mënyrën e stërvitjes së lojtarëve.
Leonardo Bonucci kryen me sukses testet mjekësore tek Juventusi Leonardo Bonucci ka kryer testet e tij mjekësore tek Juventusi dhe vetëm pak minuta më parë ai ka ardhur në qendrën e re
Joachim Low: Neuer ka filluar stërvitjen, në vijim do të shohim gjendjen e tij Portieri i Bayern Munichut, Neuer u emërua sot në listën e paraprake për në Kupën e Botës "Rusi 2018", pavarësisht se nu
Juventus konfirmon lëndimin e Alex Sandros Juventusi ka konfirmuar se Alex Sandro ka pësuar një dëmtim në kofshë, ku ishte i grumbulluar me kombëtaren e Brasilit,
Andres Iniesta kryen seancën e parë të trajnimit për ndeshjen ndaj Chelseat Kapiteni i Barcelonës, Andres Iniesta ka përfunduar një seancë trajnimi përpara ndeshjes në UEFA Champions League me Che
Ngjitja e pemës 5 mijë herë dhe lënia pa bukë! Ushtritë me disiplinën më të rreptë në botë (FOTO LAJM) Zakonisht kujtojmë fjalën "disiplinë" kur flasim për ushtrinë ose forcat ushtarake të çdo vendi. Orari i rreptë që ndjek
Popullsia e Maqedonisë, drejt plakjes Maqedonia është përfshirë tashmë në valën e plakjes së popullsisë që është 401,006 qytetarë të moshës mbi 60 vjeçare, kë
Gratë siriane përgatiten për të luftuar kundër ISIS-it (FOTO LAJM) Rreth 210 gra nga Siria janë trajnuar për rreth 15 ditë nga Forcat Demokratike të Sirisë (SDF), për të luftuar kundër or
Lojtari nuk niset me ekipin pasi pret kalimin tek Juventus Serge Aurier i afrohet lamtumirës me Paris Saint-Germain. Lojtari nga Bregu Fildishtë nuk ka fluturuar me pjesën tje
Murinho bë gati ekipin "anti Real", ekipet stërviten 200 metra larg Që prej të dielës së kaluar, Manchester United është trajnuar me kohë të dyfishtë para ndeshjes kundër Real Madridit në
Këto pesë ushqime ju ndihmojnë të forconi muskujt Shalqiri, papaja, bizelet, kosi pa yndyrë dhe kripa janë ushqimet më të mira që duhet t’i konsumoni në rast se dëshironi
Pesë ushqime që ju ndihmojnë të forconi muskujt “Ne jemi ajo që hamë”, dhe nëse do i zgjidhnim ushqimet duke menduar për të mirën e organizmit tonë me shumë siguri nuk
Doganat i përgjigjen prokurorisë: Nuk dimë gjë për pajisjen e përgjimit Drejtoria e Doganave në përgjigje të kërkesës zyrtare të Prokurorisë, shprehet se nuk është identifikuar apo zhdoganuar
SHBA vret 150 terroristë të Al Shabab Ushtria amerikane me bazë në Somali ka vrarë më shumë se 150 militantë të grupit terrorist Al Shabab. Zëdhënësi Capta
VENDIMI/ Provim edhe për administratën, kush del keq rrezikon vendin e punës Pas infermierëve, qeveria synon të kalojë në sitën e provimit të gjithë nëpunësit e administratës civile. Përveç detyrim
Ja çfarë heqin ushtarët kinezë gjatë stërvitjes (FOTO-LAJM) Edhe pse kjo mund të duket qesharake, shefat ushtarakë thonë se kjo është mënyra më e mirë për të stërvitur ushtarët që