999 rezultate për

trajnimin

Najada Çomo jep lajmin e mirë: Sot ka nisur trajnimin për dy pacientë me plazmë! "Dhe një lajm që dua ta ndaj, ka një muaj e gjysmë që po punojnë për plazmën, sot aplikohet mjekimi me 2 pacientë më kët
Asnjë lojtar i prekur nga koronavirusi, Interi rifillon trajnimin individual Interi zyrtarisht ka njoftuar se të gjithë lojtarët e tyre kanë rezultuar negativ në testin e coronavirusit dhe do të ri
"Jam Krenare", vajza e The Rock në ringun e Wrestling, ndjek gjurmët e të atit (FOTO LAJM) Legjenda e wrestling, Dwayne “The Rock” Johnson e ka udhëhequr edhe të bijën e tij në Wrestling. The Rock ka njoftuar se
Njësitë speciale të Maqedonisë, Kosovës e Shqipërisë trajnimin trepalësh "Western Ballkan Flash" Njësitë speciale të Maqedonisë e Veriut, Kosovës dhe Shqipërisë realizuan trajnimin trepalësh “Western Ballkan Flash”, i
Risia e Bolognas, teknikë speciale për trajnimin e portierëve (VIDEO) Futbolli sa vjen dhe zhvillohet më shumë. Teknika të reja e moderne janë futur në mënyrën e stërvitjes së lojtarëve.
Aeroporti i Prishtinës pa maket për trajnimin e zjarrfikësve Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, i cili është marrë me koncesion nga kompania ‘Limak Kosovo’, i mungojnë disa elem
Kosova privohet nga pjesëmarrja në trajnimin e OSBE-së për vendet e Evropës Juglindore Kosova privohet nga pjesëmarrja në shumë prej aktiviteteve të organizuara nga OSBE-ja në fushën e sigurisë për vendet e
Sot Policia e Kosovës feston 18-vjetorin Më 6 shtator të vitit 1999, Misioni i OSBE-së në Kosovë, në pajtim me Rezolutën e Kombeve të Bashkuara 1244, ka hapur Sh
Dortmund gjen Dembelen, e dënojnë pasi i bëri me zemër Borussia Dortmund sapo ka lëshuar një deklaratë në lidhje me Ousmane Dembele, i cili ka humbur trajnimin sot mes raporte
Pas shumë fjalësh, Sanches sërish është në Londër Alexis Sanchez ka mbërritur në Londër përpara rikthimit të tij në trajnimin e Arsenalit. Anësori i skuadrës nuk ishte
Trump i jep fund programit të CIA-s për trajnimin e rebelëve sirianë Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dhënë fund një programi të fshehtë të CIA-s, për të armatosur dhe trajnuar rebel
KQZ jep alarmin: Urgjent emërimi i komisionerëve, nuk ka kohë për trajnimin e tyre Komisioni Qendror i Zgjedhjeve doli me një deklaratë ditën e sotme duke i bërë thirrje partive politike të emërojnë urgj
Reforma në drejtësi/ Ligji i ri për noterët, kushtet dhe procedurat për marrjen e titullit Reforma në drejtësi pritet të reformojë edhe shërbimet si avokatia dhe shërbimin e noterisë. Mësohet se është gati d
BE i tregon "dhëmbët" Rusisë (FOTO LAJM) Flota detare e NATO-s së bashku me anijet spanjolle, franceze, belge e portugeze janë duke kryer stërvitje të mëdha usht
Letra për Llallën: Përgjime nuk pati! Policia italiane ka reaguar lidhur me pajisjen e përgjimit të pretenduar nga opozita, sipas të cilës, me të janë përgjua
Ministri Bajrami anullon kontratën 5 milionë euro me AUK Ministria e Arsimit anullon kontratën 5 milionë euro, të dhënë pa tender Universitetit Amerikan, për trajnimin e mijëra
Nis trajnimi i administratës tatimore e doganore Qeveria shqiptare në bashkëpunim me ekspertë të “Crown Agents” kanë nisur trajnimin e punonjësve të administratës tatimo
VMRO-PP: Qendra për trajnimin e pilotëve më e shtrenjtë se helikopterët VMRO Popullore thekson se ndërtimi i qendrës për trajnim të pilotëve për helikopter në Shkup, është një Projekt i dështu
Maqedonia ndërton qendër moderne për trajnimin e pilotëve Ndërtohet kompleksi që do të mundësojë zhvillimin e shpejtë të armatës në pjesën e trajnimit të pilotëve. Në inaugur
USHT, ndahen certifikatat për trajnimin e mësuesve Universitetin Shtetëror të Tetovës ka organizuar manifestimi për ndarjen Certifikatave për përforcimin e sistemit të tr