999 rezultate për

trajnim

Risia e Bolognas, teknikë speciale për trajnimin e portierëve (VIDEO) Futbolli sa vjen dhe zhvillohet më shumë. Teknika të reja e moderne janë futur në mënyrën e stërvitjes së lojtarëve.
Leonardo Bonucci kryen me sukses testet mjekësore tek Juventusi Leonardo Bonucci ka kryer testet e tij mjekësore tek Juventusi dhe vetëm pak minuta më parë ai ka ardhur në qendrën e re
Joachim Low: Neuer ka filluar stërvitjen, në vijim do të shohim gjendjen e tij Portieri i Bayern Munichut, Neuer u emërua sot në listën e paraprake për në Kupën e Botës "Rusi 2018", pavarësisht se nu
Nis trajnimi i shërbimit Zjarrfikës nga ekspertët më të mirë austriak Eksperienca austriake në përballimin dhe menaxhimin e situatave të emergjencave do të shërbejë edhe për shërbimet zjarrf
Aeroporti i Prishtinës pa maket për trajnimin e zjarrfikësve Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, i cili është marrë me koncesion nga kompania ‘Limak Kosovo’, i mungojnë disa elem
Sergio Ramos ktheht në stërvitje me Spanjën Sergio Ramos është kthyer në trajnim me skuadrën kombëtare të Spanjës pasi gruaja e lindi fëmijën e tretë. Trajneri i
Juventus konfirmon lëndimin e Alex Sandros Juventusi ka konfirmuar se Alex Sandro ka pësuar një dëmtim në kofshë, ku ishte i grumbulluar me kombëtaren e Brasilit,
Andres Iniesta kryen seancën e parë të trajnimit për ndeshjen ndaj Chelseat Kapiteni i Barcelonës, Andres Iniesta ka përfunduar një seancë trajnimi përpara ndeshjes në UEFA Champions League me Che
Kosova privohet nga pjesëmarrja në trajnimin e OSBE-së për vendet e Evropës Juglindore Kosova privohet nga pjesëmarrja në shumë prej aktiviteteve të organizuara nga OSBE-ja në fushën e sigurisë për vendet e
"Trajnim special", policët luajnë me topa bore si fëmijë! (VIDEO) Dy oficerë policie janë filmuar duke luajtur me topa bore me njëri-tjetrin në një parking makinash në Londër. Në vend
Tmerr në Bosnjë: Vehabistët trajnojnë fëmijët për luftë (VIDEO) Një video-incizim 20-minutësh i bërë në Tesajn të Bosnje dhe Hercegovinës, tregon si fëmijët po i nënshtrohen një trajni
Toger Albert Asllani shpallet oficeri më i mirë ndërkombëtarë në SHBA Oficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, togeri Albert Asllani u nderua me çmimin “Colonel Alan C. Dexter, OBE, Award”.
Ngjitja e pemës 5 mijë herë dhe lënia pa bukë! Ushtritë me disiplinën më të rreptë në botë (FOTO LAJM) Zakonisht kujtojmë fjalën "disiplinë" kur flasim për ushtrinë ose forcat ushtarake të çdo vendi. Orari i rreptë që ndjek
EKSKLUZIVE/ Kishin shkuar për trajnim, katër ushtarë komando arratisen në Londër (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak ditë më parë me disa ushtarë të repartit komando duke e përfshirë Ministrinë e Mbrojt
RENEA bën gati "bishat" anti-terror, gati për çdo sfidë (FOTO LAJM) Sot në ambientet e Repartit Special Renea u zhvillua ceremonia e çertifikimit të Njësisë Operacionale Antiterrorizëm pas
Dyshja e Liverpoolit kthehet në stërvitje përpara ndeshjes me United 2 sulmuesit e Liverpool, Philippe Coutinho dhe Roberto Firmino janë kthyer në trajnim përpara përballjes të së shtunës m
Popullsia e Maqedonisë, drejt plakjes Maqedonia është përfshirë tashmë në valën e plakjes së popullsisë që është 401,006 qytetarë të moshës mbi 60 vjeçare, kë
Trajner i futbollit në Tetovë vdes papritmas në fushë Trajneri i futbollit Lubo Pavlovic (60) ka ndërruar jetë sot gjatë kohës së trajnimit në Tetovë. Ai është ish futboll
Sot Policia e Kosovës feston 18-vjetorin Më 6 shtator të vitit 1999, Misioni i OSBE-së në Kosovë, në pajtim me Rezolutën e Kombeve të Bashkuara 1244, ka hapur Sh
Barcelona arrin marrveshjen me Dortmundin për Dembelen Sipas BeIN Sports, një marrëveshje prej 120 milionëshësh është rënë dakord nga Barcelona dhe Borussia Dortmund. Dembe