999 rezultate për

trajneri

Babai i Taulant Xhakës reagon ashpër kundër De Biasit Ragip Xhaka ka sqaruar disi polemikat që kanë lindur se fundmi mes djalit të tij, Taulantit dhe trajnerit të përfaqësues
Prapaskena/ Hysaj mund të ishte pjesë e Italisë Elseid Hysaj mbajti shiritin e kapitenit në ndeshjen miqësore me Bosnje-Hercegovinën dhe shihet si lojtari që do ta mbaj
A do ta vazhdojë kontratën De Biasi? Ja përgjigja e trajnerit italian Trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni de Biasi e ka pranuar se do të dëshironte të qëndronte në Shqipëri, por vetëm me
Ranieri flet për herë të parë pas largimit nga Leicester Claudio Ranieri para 1 muaji më parë u shkarkua nga detyra e trajnerit te Leicester, një vendim që nuk e priste. Trajner
De Biasi "sulmon" Xhakën: Kush nuk respekton rregullat, e ka derën e hapur Trajneri i kombëtares, Gianni De Biasi është duke folur në konferencë për shtyp para ndeshjes miqësore ndaj Bosnjë-Herce
Zhgënjehet Allegri, ja kush është “Pankina e Artë 2016” (FOTO) Maurizio Sarri e ka fituar sfidën e parë ndaj Allegrit pak ditë para ndeshjes së radhës në fundjavë. Strategu i Nappolit
Trajneri i Bosnjë-Hercegovinës: Ndaj Shqipërisë na pret një test i rëndësishëm Bosnjë-Hercegovina e vlerëson maksimalisht testin e radhës miqësorë ndaj Shqipërisë. Trajneri Mehmed Bazdarevic në një p
Xhaka sulmon sërish De Biasin: Ja 3 arsyet që jam larguar nga kombëtarja Pas largimit të bujshëm nga Kombëtarja shqiptare, ka ardhur edhe një tjetër reagim akoma edhe më i ashpër nga Taulant X
Plas "bomba" në kombëtare, Xhaka: De Biasi po gënjen, i dhimbsen lekët Taulant Xhaka nuk është larguar nga kombëtarja për shkak të problemeve fizike. Ka qenë vetë mesfushori kuqezi që ka përg
Lila: Do të ringrihemi, luaj edhe një sekondë nëse më aktivizon trajneri Andi Lila ka komentuar situatën në ambientin kuqezi pas humbjes me Italinë në “Renzo Barbera”, në një lidhje direkte me
Liverpool në gjurmët e James Rodriguez James Rodriguez do të jetë një nga objektivat kryesorë të Liverpool në merkaton e verës, në rast se klubi i kuq siguron
Bare: Kombëtarja një ëndërr, luaj ku të dojë trajneri ... Kejdi Bare, mesfushori i Atletikos së Madridit është bërë pjesë e kombëtares së madhe. Sulmuesi 19-vjeçar që në këtë më
De Biasi stërvit vetëm 13 lojtarë para ndeshjes me Bosnjën Vetëm 13 futbollistë ishin në dispozicion të trajnerit Gianni De Biasi në seancën e parë stërvitorë të Kombëtares shqipt
Trajneri i Italisë: Shqipëria na rrezikoi vetëm 30 sekondat e parë Trajneri i Italisë, Xhampiero Ventura e cilëson fitoren e sotme plotësisht të merituar, duke deklaruar se Shqipëria kish
Shikoni çfarë ka ndodhur mes trajnerit të Kosovës dhe atij të Islandës Albert Bunjaki dhe Heimir Hallgrimsson janë përshëndetur si dy miq të mirë para ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Islandës
Ansi Agolli tallet keq me Italinë, ja çfarë ka deklaruar Ansi Agolli është shfaqur në sallën e konferencave në stadiumin “Renzo Barbera” pak minuta më vonë se sa trajneri De Bia
Kukeli: Jam gati të luaj ku të më vendos trajneri Mungesat e rëndësishme në mbrojtje e kanë vënë në një pozitë të vështirë trajnerin De Biasi dhe gjatë ditëve të fundit,
Hyka bashkohet me grupin, De Biasi blindon stërvitjen e sotme Jahmir Hyka bashkohet me Kombëtaren Shqiptare në kompleksin “Tropikal”. Pas sagës që zgjati më shumë se 24 orë ku mesfus
Tramexani: Ventura, trajneri i duhur për Italinë Nëse negociatat në verë do të kishin shkuar në mënyrën e duhur, tani Xhani De Biazi dhe Paolo Tramexani do të kishin qen
Simeone zbulon skuadrën që nuk do të drejtojë kurrë Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone ka përjashtuar çdo mundësi që ndonjë ditë të drejtojë Realin e Madridit. Trajn
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}