999 rezultate për

trajnere

Trajnerët që drejtojnë ish-skuadrat ku shkëlqyen si lojtar (FOTO LAJM) Shumë pak yje të futbollit botëror kanë arritur të shkëlqejnë edhe si trajnerë. Megjithatë, aktualisht janë disa, dhe pë
Derbi Inter-Juve, 5 trajnerët më të suksesshëm që drejtuan 2 ekipet Antonio Conte është vetëm trajneri më i fundit që është ulur në stolin e Juventusit dhe Interit. Nga Trapattoni te L
Trajnerët e Bundesligës nën presion të madh Pesë trajnerë tashmë kanë humbur vendet e tyre të punës në Bundesligë këtë sezon dhe tre të tjerë kanë nevojë më shumë s
Votojnë trajnerët dhe kapitenët, ja 11-shja më e mirë e Superiores Nën moderimin e Hygerta Sakos dhe i kthyer tashmë në një traditë nga Rtshsport, katër specialistë të Superiores si: Shkë
Pushimi dyjavor në Premier League, trajnerët kundër Trajnerët e Premierligës kanë refuzuar pushimin dyjavor shkaku i pandemisë së COVID-19. Në javën e kaluar kanë dal 18
SONDAZHI/ Trajnerët e klubeve italiane tregojnë ekipin favorit për titull Interi është favoriti për titull, sipas një studimi të bërë nga trajnerët e Serie A, me Milanin dhe Juventusin që marrin
Messi tregon dy trajnerët më të mirë që ka punuar Kapiteni i Barcelonas, Leo Messi, ka folur në lidhje me dy trajnerët më të mirë që ka punuar te skuadra e Barcelonës.
Rënditja: Trajnerët më të paguar të Serie A, nuk mungojnë befasitë (FOTO LAJM) Janë publikuar rrogat e trajnerëve të Serie A, ndërsa shohim emra të njohur në listë, nuk mungojnë as befasitë. Trajn
Shpaloset lista, ja emrat e trajnerëve që po presin për të marrë drejtimin e Man United Ole Solskjaer e ka gjithnjë e më shumë të rrezikuar pozitën e tij si kryetrajner i Manchester United në "Old Trafford" e
Arriti shifrën e 750 golave, CR7 nuk përmbahet: Falë familjes jam këtu, vazhdojmë për 800 CR7 është lojtari më në formë i momentit. Portugezi realizoi golin e 750 në karrierë për kombëtare dhe klube duke s
Riza: Tirana e ka traditë të heqë trajnerët në nëntor, Egbo pati të njëjtin fat si Ahmataj Ish-futbollisti dhe drejtuesi i Tiranës, Florian Riza, mendon se largimi i Egbo është rrjedhojë e një tradite të krijuar
Depay bëhet "mollë sherri" për trajnerët, Garcia: Më kujtoni ta sulmoj Koemanin, do ta shikojmë ç'do ndodhi Memphis Depay ishte dëshira e madhe e Ronald Koeman për Barcelonën e tij në merkaton e verës. Katalanasit e shprehën
Roma fitoi me goleadë ndaj Beneventos, Fonseca: Ekipet sulmuese i shërbejnë futbollit Paulo Fonseca është i kënaqur që gjithnjë e më shumë trajnerë të Serie A po zhvillojnë lojë sulmuese. Trajneri i Romë
Ramsey "thumbon" Sarrin: Ju tregoj diferencën e madhe mes dy trajnerëve I hedhur nga Pirlo përsëri mes protagonistëve të Juventusit, Aaron Ramsey – në kërkim të revanshit pas një viti të vësht
Zubizarreta zbulon episodin, Messi tallej me Tata Martinon Sa peshon prania një kampioni si Leo Messi në dhomat e zhveshjes? Shumë, shumë, deri në pikën që mjafton një fjalë e
"Suarez nuk mbron, fenomenët si Pirlo rrallë dalin trajnerë të zotë", Van Gal: Dikur kam qenë si Conte Si gjithmonë dëfryes, por edhe sivjet nuk mund të mungonte me vizitën e tij të përhershme në Itali, vend ku çdo vit kalo
Vllaznia e Skënderbeu projektojnë trajnerët e rinj, zbulohen 4 kandidatët Nga Korça, në Shkodër: katër emra për dy pankina. Hysen Dedja nuk është konfirmuar në krye të Vllaznisë, ndërkohë që pre
10 trajnerët që kanë shpenzuar më shumë Ka shumë trajnerë që mendojnë se suksesi në futboll vjen nga paratë. Nuk janë të paktë drejtuesit e skuadrave që nuk
Rummenigge: Sa herë kërkonim trajner, Klopp ishte i zënë Bayerni nuk ka të ngopur në Bundesligë edhe se po fiton prej 8 vitesh radhazi titullin kampion. Në Bavari mund edhe
Stadiumet bosh po penalizojnë rezervat dhe trajnerët që po ndëshkohen nga arbitrat Tommaso Berni, portieri i tretë tek Interi që nuk ka asnjë paraqitje në gjashtë edicione, u përjashtua nga banka e rezer