999 rezultate për

trajkoviq

Rrëfimi i pazakontë, ish-ministrja e Sheshelit tregon rolin e shërbimeve sekrete në Kosovë Politikania serbe nga Graçanica, Rada Trajkovic, zbulon detaje të padëgjuara deri më tani – për vrasjen e Oliver Ivanovi
Zbulohet plani, Bin Ladeni i Veriut do të presë Vuçiçin në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç më 9 shtator do të vizitojë Kosovën ku do të mbajë fjalim me banorët serbë në Ver
Politikania serbe del kundër Thaçit, pse nuk duhet ndarja e Kosovës Politikania serbe e Kosovës, Rada Trajkoviq, ka dalë ashpër kundër propozimit të presidentit Thaçi për korrigjim të kufi
Habit politikanja serbe: Më të sigurt jemi në Prishtinë Kryetarja OJQ ‘Lëvizja Evropiane’ dhe ish-deputetja në Kuvendin e Kosovës, Rada Trajkoviq, tha se deri tash nuk është zb
Trajkoviq: Lista Serbe nuk është autorizuar ta votojë demarkacionin "Lista Serbe nuk do duhej të votonte për ratifikimin e Marrëveshjes për demarkacion. Askush nuk e ka autorizuar atë që a
Trajkoviq: Lista Serbe legalizon kufijtë shtetëror të Kosovës Ish-deputetja serbe e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, ka thënë se bashkësia ndërkombëtare po bën një precedent, sep
Dalin detaje tronditëse nga vrasja e Ivanoviçit, përmendet edhe Thaçi me Haradinajn Kryetarja e Lëvizjes Europiane të Serbëve për Kosovën, Rada Trajkoviq ka deklaruar se lideri i Iniciativës Qytetare LDD
Politikanja serbe: Thaçi është bartësi kryesor i idesë së ndarjes të Kosovës Bartësi kryesor i idesë së ndarjes së Kosovës është Hashim Thaçi, konsideron politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkovi
Lista Serbe: Rada Trajkoviqin e njohin të gjithë në Kosovë Lista Serbe u ka thënë mediave të Beogradit se ‘është shumë mirë që Rada Trajkovic po merr pjesë në fushatën para elekto
Politikani serb tregon presionin që ka prokuroria në vrasjen e Ivanoviçit Kur flitet për Kosovën, flitet për ne, prandaj s’mund të qëndrojmë indiferentë. Kështu i ka thënë të përditshmes së Beog
Trajkoviq: Shqiptarët na kanë shkatërruar kishat, po orientohen nga lindja Në vazhdim të intervistës në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, ka t
Trajkoviç ia bën bajatë Vuçiçit: Më mbështet sikur Ivanoviçin Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, deklaroi se “respekton fuqimisht” deklaratën e kryetarit të Serbisë, Aleks
Trajkoviq: Thaçi ka kënduar këngën "Kush thotë se Serbia është e vogël..." Ish-komandanti i UÇK-së tani shefi i diplomacisë së Kosovës Hashim Thaçi ka kënduar këngën "Kush e thotë, kush gënjen s
Trajkoviq: Krerët e UÇK-së kanë qenë informatorë të shërbimeve të huaja Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës Rada Trajkoviq ka thënë se e gjithë garnitura e parë e UÇK-së ka qenë në anën inform
Trajkoviq: Nuk do të votojmë ndryshimet kushtetuese për FAK Deputetët serb të Kuvendit të Kosovës shprehen se nuk do të votojnë ndryshimet kushtetuese që lidhen me Forcën e Armatos
KMDLNj: Trajkoviq përfaqëson interesat e Serbisë por paguhet nga Kosova Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut përmes një komunikate thekson se Trajkoviq e cila që nga fill
Trajkoviq: Dy ushtri shqiptare destabilizojnë rajonin Deputetja serbe në Kuvendin e Kosovës Rada Trajkoviq, ka deklaruar se dy ushtri shqiptare, janë faktorë destabilizues në
Pjesëmarrja në zgjedhje, vendimi më i mirë Guximi për të dalë në zgjedhjet lokale të Kosovës në mënyrë që të zgjidhen më të mirët është vendimi më i mirë për të nd
Trajkoviq: Zbatimi i marrëveshjes i vështirë, por i detyrueshëm Marrëveshja e Brukselit është një mundësi për serbët e Kosovës për të pasur një paraqitje unike, paraqitje që më parë i
Serbët në jug do t,i bashkangjiten Bashkësisë së Komunave Marrëveshja Prishtinë-Beograd është e pranueshme për serbët që jetojnë në jug të Ibrit, pasi ato janë të përcaktuar t,i