999 rezultate për

trajkovic

Habit ish-deputetja serbe: Shqiptar apo serb, duhet të krenohemi me Dua Lipën! Ish-deputetja serbe, Rada Trajkoviç ka shprehyr publikisht vlerësimin e saj për këngëtaren shqiptare me famë botërore, D
Ish-deputetja serbe: Çdokush nga Kosova duhet të krenohet me Dua Lipën Çdokush nga Kosova, serb apo shqiptar, duhet të jetë krenar me suksesin e Dua Lipës. Kështu është shprehur ish-deputetja
Ish-deputetja merret në pyetje nga prokuroria: Më ofruan video nga vrasja e Ivanoviç Prokuroria Speciale e Kosovës ka marrë në pyetje ish-deputeten e Kosovës Rada Trajkoviç, e cila deklaroi se i ishte ofr
Rada Trajkoviç: Më ofruan videon ku është filmuar vrasja e Oliver Ivanoviçit Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, kryetarja aktuale e ‘Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova e Metohia’ Rada Traj
Trajkoviç: Më e sigurt jam në Prishtinë se sa në veri Korrigjimi i kufijve do të sillte konflikte të reja në Kosovë, kanë deklaruar pjesëmarrësit e tribunës “Jetët dhe fatet
Ekstremistët sllave tentojnë destabilizimin e Maqedonisë, shpikin harta për ndarjen e saj Zvonimit Trajkovic, këshilltar i diktatorit Sllobodan Milosheviq dhe të dënuarit për krime lufte Radovan Karaxhiq, në nj
Trajkoviç ia bën bajatë Vuçiçit: Më mbështet sikur Ivanoviçin Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, deklaroi se “respekton fuqimisht” deklaratën e kryetarit të Serbisë, Aleks
Trajkovic trondit Serbinë: I thashë Oliverit se do të të vrasin por këtë përgjigje dha Dragan Sutanovac, lideri i Partisë Demokratike Serbe dhe ish ministër i mbrojtjes i Serbisë ka publikuar në rrjetin soci
Analistët serbë: Asociacioni nuk do të përmbushë pritjet e serbëve Analistët serbë kanë vlerësuar se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe në Kosovë nuk do t’i përmbushë pritjet e serbë
Trajkovic: Po u bë Thaçi President dikush është blerë nga serbët Rada Trajkovic thotë se Hashim Thaçi nuk mund të bëhet kryetar i Kosovës pa patur përkrahjen e serbëve, e nëse bëhet, kj
Trajkoviç me tone të ashpra ndaj Qeverisë së Kosovës dhe Haradinajt Një ndër gratë serbe më aktive në politikën e Kosovës dhe ish-deputete e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviç, në një int
Largimi i EULEX-it "nuk pikëllon" as serbët, as shqiptarët Pa dhjetë muajsh"EULEX-i e përfundon misionin në Kosovë dhe largohet, por tani është e sigurt se nuk do t'u vijë keq as
Trajkoviç: Kosova s’mund të bëhet anëtare e UNESCO-s pa votat e serbëve Lëvizja Evropiane e serbëve nga Graçanica, kryetare e së cilës është Rada Trajkoviç, ka thënë sot se Kosova, bazuar në K
Trajkoviç: Pa asociacionin nuk do të ketë jetë për serbët në Kosovë Politikania dhe kryetarja e OJQ-së Lëvizja europiane e serbëve, Rada Trajkoviç ka vlerësuar se nëse nuk formohet Asociac
Sot, ditë zie kombëtare Sot është ditë zie kombëtare, për shkak të aksidentit tragjik me helikopter, që iu mori jetën pilotëve maqedonas,Dragi M
Deputetët serbë: Asnjëherë nuk e votojmë FAK'un Deputetët serbë nuk do ta votonin asnjëherë ushtrinë e Kosovës, edhe sikur të plotësoheshin ulësuet e rezervuara. Kësht
Veriun e Kosovës e drejton Beogradi?! Deputetja e Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës, Rada Trajkoviç është shprehur se pjesa veriore e Kosovës drejtohet nga B
Trajkovic: Uniforma e Vulinit është irrituese Deputetja në Kuvendin e Kosovës, Rada Trajkoviç, ka deklaruar që edhe atë si serbe e irriton uniforma e Aleksandër Vulin
Zgjedhjet e nëntorit mundësi për legalizimin institucional të serbëve Serbët duhet t'i shohin zgjedhjet e 3 nëntorit si shans unik për legalizimin institucional, prandaj duhet të marrin pjes
Bisedimet nuk sjellin pranim shtetësie Mbajtja e referendumit në komunat e veriut kundërshtohet edhe nga deputetja e Listës Unike Serbe (JSL), Rada Trajkovic,