999 rezultate për

tragetit

"Është vaj motori", çfarë tha kapiteni i anijes që u kap në Vlorë Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me transportimin e lëndëve të rrezikshme kancerogjene nga porti i Brindizit
Bie në det, marinari grek ndërron jetë në Portin e Durrësit Një marinar grek në Portin e Durrëësit dyshohet se ka humbur jetën për shkak se ka pësuar infarkt dhe për pasojë ka rënë
Humb jetën marinari grek në portin e Durrësit Nje marinar ka ndërruar jetë në portin e Durrësit gjatë ditës së sotme. Sipas informacioneve të para ai është marinar
Mot i keq, anullohet lundrimi i tragetit Bari-Durrës Moti i keq vijon edhe sot në të dyja brigjet e Adriatikut. Për shkak të kushteve aspak të favorshme detare, një nga t
Moti i keq, pezullohet nisja e tragetit të linjës Brindisi-Vlorë Trageti i linjës Brindisi-Vlorë nuk do të jetë sërish në kalatë sot, pasi për shkak të motit të keq nuk do të niset nga
Përkeqësohet moti, vonohet linja e tragetit Brindisi-Vlorë Moti i përkeqësuar që ka përfshirë rajonin e jugut me erë të fortë ka bërë që trageti i linjës Brindisi-Vlorë të mos nis
Mbytja e tragetit me mbi 190 pasagjerë, arrestohet kapiteni Policia indoneziane ka arrestuar kapitenin e tragetit që u mbyt të hënë në liqenin Toba në ishullin Sumatra të Indonezis
Turistë të gjakosur, pamjet e rënda pas shpërthimit të tragetit (FOTO LAJM) Tre kanadezë dhe dy amerikanë kanë marrë dëmtime të rënda nga shpërthimi në flakë i tragetit me turistë, në brigjet meks
Misteri i zhdukjes së avokatit shqiptar, hapet dosje me akuzën e vrasjes Ka kaluar më shumë se një muaj që nga zhdukja e avokatit shqiptar Besnik Muco, ngjarje nga e cila gjtihcka është e turbu
Sherr në traget, italiani dhunon dy të rinj nga Durrësi Dy të rinj nga Durrësi kanë depozituar në polici një padi ndaj një shtetasi Italian. Mësohet se shtetasi Italian është n
E tmerrshme/ Ja si udhëtojnë shqiptarët në tragetin Brindizi-Vlorë (VIDEO) Qindra pasagjerë udhëtojnë nga Italia në Shqipëri në kushte skandaloze në tragete. Ora News nëpërmjet pamjeve tregon se
Merr fund udhëtimi i pasagjerëve të tragetit “Marina” Sot ka marrë fund udhëtimi i lodhshëm i pasagjerëve të tragetit “Marina”. I referohemi udhëtimit të pasagjerëve të linjë
Nis punën linja e tragetit Ohër–Pogradec, anashkalohet Struga Linja e tragetit Ohër – Pogradec, ka filluar funksionin e saj. Vendimi për këtë linjë ishte marrë nga të dy vendet më 15
Tragetit “Red Star” nuk i lejohet të ankorohet në portin e Vlorës Në orët e para të ditës së sotme, trageti “Red Star”, me rreth 200 pasagjerë dhe 50 makina në bord nuk është lejuar që t
Zjarr në tragetin e linjës Bari-Durrës Trageti i linjës Bari-Durrës është përfshirë nga flakët, mësohet se ngjarja ka ndodhur 5 milje larg portit të Barit. Në
Kore e Jugut, burg përjetë komandantit të tragetit të mbytur në 2014 Gjykata e Apelit në Seul ka dënuar me burgim të përjetshëm komandantin e tragetit korean që u mbyt 16 prillin e vitit 20
Të paktën 70 të vdekur nga përmbytja e tragetit në Bangladesh (FOTO) Deri më tani ka arritur në të paktën 70 të vdekur bilanci i viktimave të tragetit të mbytur ditën e djeshme në lumin Pad
Ja pamjet nga "Norman Atlantic" e shkrumbuar (VIDEO) Një video e xhiruar nga ekspertët nga brenda bordit të tragetit “Norman Atlantic”, i cili u përfshi nga flakët mëngjesin
Ekspertët tentojnë të hyjnë kabinat e "Norman Atlantic" Për herë të tretë ekspertët po përpiqen të hyjnë brenda në tragetin "Norman Atlantic". Në orën 11: 38 në bordin e traget
Tentuan rimorkimin e tragetit, vdesin dy marinarët shqiptarë Update - Pas shumë të dhënave kontradiktore, mediat italiane kanë konfirmuar vdekjen e dy marinarëve shqiptarë.