999 rezultate për

trafikimit

DASH: Shqipëria s’përmbush standardet më minimale në luftën ndaj trafikimit njerëzor Departamenti Amerikan i Shtetit për Monitorimin dhe Luftën e Trafikimit të Qënieve Njerëzore publikoi Raportin Vjetor të
Goditet grupi i trafikantëve, arrestohen gjashtë persona (VIDEO) Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin policor "Stafeta" duke goditur njw grup kriminal që merrej me organizimin dh
Shkatërrohet banda e drogës në Spanjë, mes të kapurve dhe shqiptarë (VIDEO) Policia Kombëtare spanjolle, kundër trafikimit të drogës në provincat e Malaga, Almeria, Jaen dhe Murcia, kanë shkatërru
Shkatërrohet grupi i trafikimit të kokainës në Itali, "koka" Arbër Çekaj, 26 të arrestuar Shqiptari Arbër Cekaj i akuzuar për trafikun e mbi 600 kg kokainë në Shqipëri e i arrestuar pak kohë më parë në Gjermani
Asgjesohet banda shqiptare e trafikimit dhe shpërndarjes së kokainës në Londër Me 33 vite burg në total janë dënuar 12 anëtarët e një bande shqiptarësh që merreshin me trafik dhe shpërndarje kokaine
Shkatërrohet grupi i trafikimit të drogës, në pranga 5 shqiptar dhe një grek Është goditur gjatë ditës së somte një grup kriminal që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike midis Shqipërisë dhe Gr
I shpallur në kërkim ndërkombëtar prej 10 vitesh, arrestohet në Vlorë 59-vjeçari Një 59-vjeçar është arrestuar pasditën e sotme në fshatin Novoselë të Vlorës duke e vendosur para përgjegjësisë penale s
Këta janë policët e Kosovës që u bënë polic trafiku kur ishin në pozita të larta NdryshIMe të mëdha janë bërë së fundi brenda institucionit të Policisë së Kosovës. Afro 100 pozita janë ndryshuar në
Ka hije dyshimi rreth porositësve për vrasjen e biznesmenit Polia Ferdinant Polia ishte një prej promotorëve të turizmit malor në zonën e Thethit. Polia u ekzekutua të mërkurën e kalu
"Lulet e pranverës", kush janë 21 shqiptarët e arrestuar në Itali (FOTO LAJM) Super operacioni i fundit i policisë italiane në bashkepunim me policinë shqiptare solli arrestimin e 27 personave.
Alarmante, shtohen rastet e trafikimit me qenie njerëzore në Kosovë Pesëmbëdhjetë raste të trafikimit me qenie njerëzore, kanë qenë vetëm në vitin 2018. E shtim të rasteve ka pasur me rast
"Të vras po ike", dëshmia rrëqethëse e vajzës shqiptare të trafikuar Trafikimi i qënieve njerëzore është një ndër fenomenet më negative që ka shoqëruar tranzicionin e gjatë në Shqipëri pas
SkyNews: Si i trafikojnë e i shesin shqiptarët vajzat si prostituta Trafikimi i qënieve njerëzore mbetet akoma një nga plagët më të rënda në botë, si edhe në vendin tonë. Televizioni pr
"Pushtuan" Britaninë, anglezët frikësohen nga bandat shqiptare të drogës Prej disa vitesh shqiptarët kanë "pushtuar" shtetin anglez duke emigruar drejt tij në mënyrë masive. Pas këtij emigr
Trafikonte sasi të mëdha kokaine, dënohet me burg Marsela në Angli Një shqiptare është dënuar me 7 vite burg në Britani, pasi akuzohet se është pjesë e një bande të trafikut me shumicë të
Kjo lagje e Berlinit është e mbushur me vajza që punojnë natën Lëvizja e lirë në të gjithë Europën, varfëria e madhe në shtëpi dhe mungesa e politikave efikase qeveritare kanë lënë mi
E frikshme, Shqipëria nuk përmbush kushtet minimale kundër trafikimit njerëzor Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten Raportin e vitit 2018 për Trafikimin e Qenieve Njerëzore. Ky raport i
Gjykata Themelore lë në burg dy të arrestuar për ngjarjet në Shtëpinë e fëmijëve 25 maji Me propozimin e një prokurori publik kompetent nga Prokuroria Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsion
Roli i dy agjentëve amerikanë në operacionin e bandës së trafikimit të njerëzve Ardian Veliu ka dhënë sot detaje të mega-operacionit të koduar "One If – By Land", falë të cilit u shkatërruan 7 grupe k
20 mijë euro pasaporta për në SHBA, del skema e trafikimit të njerëzve Janë zbardhur detaje të reja nga rrjeti krimiminal që trafikonte njerëz nga Shqipëria për në SHBA dhe Kanada. Ditën e