999 rezultate për

tradita

Traditat japoneze që janë shumë larg normales tonë (FOTO LAJM) Japonia është një vend unik me tradita të vjetra që përcillen brez pas brezi. Ky vend është në gjendje të jetë modern, d
Afrona Dika se fsheh krenarinë për origjinën: Traditat i kam në zemër (FOTO LAJM) Afrona Dika ka treguar me fotografinë e fundit se ndihet krenare që është shqiptare. Partnerja e Bleros ka publikuar dis
Traditat më të çuditshme të dasmave në botë (FOTO LAJM) Ka disa tradita martese apo festa beqarie dhe që janë të njohura dhe praktikuar gjerësisht në të gjithë botën. Por,
Traditat më të çuditshme të dasmave në botë (FOTO LAJM) Ka disa tradita martese apo festa beqarie dhe që janë të njohura dhe praktikuar gjerësisht në të gjithë botën. Por,
Traditat më të çuditshme të dasmave në botë (FOTO LAJM) Ka disa tradita martese apo festa beqarie dhe që janë të njohura dhe praktikuar gjerësisht në të gjithë botën. Por,
"Kështu thonë legjendat", disa tradita për t’ju shtuar pasurinë Një nga arsyet kryesore që çon në grindje familjare apo në ndarje të çifteve është gjendja e keqe ekonomike. Megjithë
"Si në Kosovë", Arbenitës i mbushin çantën luksoze me "tradita" (FOTO LAJM) Duhet ta pranojmë se për hir të së vërtetës zakonet shqiptare janë shumë të bukura dhe të veçanta. Dhe kur flasim për za
"Kështu thonë", disa tradita për t’ju shtuar pasurinë Një nga arsyet kryesore që çon në grindje familjare apo në ndarje të çifteve është gjendja e keqe ekonomike. Megjithë
Traditat japoneze që janë shumë larg normales tonë (FOTO LAJM) Japonia është një vend unik me tradita të vjetra që përcillen brez pas brezi. Ky vend është në gjendje të jetë modern, d
Tradita e çuditshme, Mbretëresha Elisabetë ka dy ditëlindje Ndryshe nga njerëzit e zakonshëm, mbretëresha Elizabeth II ka dy ditëlindje, festimet e të cilave do të anulohen të dyja
Berluskoni falenderon shqiptarët: Një komb i vogël, por vend me tradita të mëdha 30 mjekë dhe infermierë dërgoi vendi ynë në Itali, si ndihmë ndaj vendit fqinj, ku situata nga pandemia është më e rëndë
Ambasadori britanik i dashuruar pas traditave shqiptare, cili është ushqimi i preferuar Ambasadori britanik, Nicholas Abbott mund të lexojë dhe të dëgjojë televizion në gjuhën shqipe, edhe pse ende nuk ndihet
Traditat më të çuditshme të Vitit të Ri Vende të ndryshëm kanë tradita të ndryshme për natën e ndërrimit të viteve. Shumë prej këtyre traditave lidhen me bestyt
Nga pastrimi i shtëpisë e deri te gjeli i detit, këto janë traditat e shqiptarëve për Vitin e Ri Darka e 31 dhjetorit është festë në gjithë botën. Të gjithë festojnë ardhjen e një viti të ri, i cili pritet me fishekzj
Periudha më e bukur! Cilat janë traditat e shqiptarëve për Vitin e Ri Darka e 31 dhjetorit është festë në gjithë botën. Të gjithë festojnë ardhjen e një viti të ri, i cili pritet me fishekzj
Traditat e "çmendura" anembanë botës, çfarë hanë natën e Vitit të Ri për të pasur fat Në natën e ndërrimit të viteve, shumë familje konsumojnë gatime të caktuara, të cilat thuhet se sjellin shëndet dhe fat
"Kështu thonë", disa tradita për t’ju shtuar pasurinë Një nga arsyet kryesore që çon në grindje familjare apo në ndarje të çifteve është gjendja e keqe ekonomike. Megjithë
"Si malësorët", Meta përcjell me tradita Berishën Mesditën e sotme, presidenti Ilir Meta është takuar me ish kryeministrin Sali Berisha. Takim ky që zgjati rreth 30 mi
Traditat japoneze që janë shumë larg normales tonë (FOTO LAJM) Japonia është një vend unik me tradita të vjetra që përcillen brez pas brezi. Ky vend është në gjendje të jetë modern, d
Noti zhveshur është tradita 50 vjeçare e këtij vendi (FOTO LAJM) Zhytësit e zhveshur janë duke u mbledhur në pishinat e minierave mahnitëse dhe sekrete bregdetare të Cornwall që pretend