999 rezultate për

tradicionale

E surprizuar, Armina zbulon si dizanjerja britanike është frymëzuar nga veshjet tradicionale shqiptare (FOTO LAJM) Armina Mevlani prej disa ditësh ndodhet në Paris për të ndjekur javën e modës që po zhvillohet në kryeqytetin francez. S
Pija tradicionale shqiptare që bën mrekulli në shëndetin tuaj Kjo që do t’ju tregojmë më poshtë është një pije e vjetër shqiptare, e përbërë nga katër përbërës të thjeshtë. E kemi
Dasmat e shtrenjta në Indi, shtetin e kapluar nga varfëria e mjerimi Dasma e Isha Ambani, vajza e Mukesh Ambani, indiania më e pasur, me mikun e saj të fëmijërisë Anand Piramal, i cili, ash
Mënyra tradicionale e gatimit të orizit është ajo e gabuara, mësoni të saktën Orizi jo vetëm që është shumë i lehtë për t’u gatuar por është dhe lehtësisht i tretshëm nga organizmi, duke e bërë atë
U ngjit në elitë, skuadra historike "shpërfytyron" fanellën tradicionale (FOTO LAJM) Është një nga skuadra më me histori në Spanjë, por sezoni i ri i gjen me një ndryshim befasues. Ndryshe nga 109 vitet
Nëna e Dua Lipës publikon foton e vjetër me veshje tradicionale (FOTO LAJM) Anesa Lipa, nëna e këngëtares së njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, publikoi sot një fotografi të veçantë. Ajo
Miliona dollarë për përmirsimin e jetëgjatësis së baterive Prodhuesi i materialeve për bateri, komapania Sila Nanotechnologies ka siguruar një fond prej 170 milionë dollarë, si sh
Pritje e veçantë për futbollistët e Francës në Moldavi Pasditen e së enjtes, lojtarët e përfaqësueses franceze kanë mbërritur në Chisinau ku do të luajnë kualifikuesen e parë
Dasëm e veçantë në Japoni, këngë e valle tradicionale shqiptare (FOTO LAJM) Arbër Demo nga Shqipëria dhe Mana Aoki nga Japonia kanë kurorëzuar dashurinë e tyre në martesë me një ceremoni mjaft in
Çudirat në futbollin shqiptar nuk kanë fund, 3 klube nuk ekzistojnë të regjistruara Stema dhe flamuri janë të shenjta. Kjo, për faktin se sinjalizojnë edhe historinë dhe emrin e një klubi. Në fakt, lidhur
Mjaltë dhe limon, ekspertët këshillojnë kurat tradicionale për kollën Prindërit i trajtojnë fëmijët që kanë kollë me shurup, në vend të trajtimit “tradicional” me mjaltë e limon, thonë dokto
Stresi zbulon planet mbi martesën me Kejsin: Jo VIP-a të pranishëm, do bëj dasmë tradicionale Reperi i njohur Stresi dhe partnerja e tij Kejsi u martuan përpara disa muajsh në fshehtësi të plotë. Pavarësisht se
Bashkëshortja e Granit Xhakës mahnit në veshje tradicionale shqiptare Leonita Lekaj tashmë për të gjithë ne njihet si bashkëshortja e futbollistit të famshëm, Granit Xhaka. Bukuroshja shq
Bashkëshortja e Granit Xhakës mahnit Francën me vallen me veshje tradicionale shqiptare (VIDEO) Bashkëshortja e Granit Xhakës, Leonita Lekaj ka bërë një kërcim me veshje tradicionale shqiptare, ku ka “çmendur” mediat
Ky shtet trondit SHBA-në me teknologjinë për kapjen e avionëve të padukshëm Qeveria kanadeze ka investuar 2.7 milionë dollarë për zhvillimin e një modeli të ri radarësh, që do të përditësonte sist
Putin uron Gjukanoviçin, marrëdhëniet ruso-malazeze në frymën e miqësisë tradicionale Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka uruar Millo Gjukanoviç për zgjedhjen për president të ri të Malit të Zi. Siç thu
Ardit Gjebrea uron Ditën e Verës, me tradicionalen e kësaj dite (FOTO LAJM) Ardit Gjebrea është një ndër personazhet më të dashur të ekranit shqiptar, së bashku me familjen e tij. Ai sot na ka
Mjekësia kinezë: Pini ujë të ngrohtë në çdo stinë Kinezët ndryshe nga perëndimorët pinë ujë të ngrohtë në çdo stinë. Për të huajt pirja e një gote uji të ngrohtë në verën
Rita Ora mbërrin në Prishtinë, rrethohet nga fansat dhe ushqimet tradicionale (VIDEO) Momenti i shumëpritur erdhi!minuta më parë ka mbërritur në Kosovë. Në aeroport Rita u prit nga zyrtarë, gaztarë dhe f
Recetë tradicionale e përgatitjes së fli-së Fli: Në një enë hidhet miell, kripë, ujë i ftohtë dhe përzihen në një brumë të hollë si për petulla. Në një enë tj