999 rezultate për

tortures

Luanët që i shpëtuan "torturës" në Fier transferohen në Holandë (FOTO LAJM) Luanët e shpëtuar nga kopshti zoologjik Safari në Fier disa muaj më parë janë transferuar në Holandë. Pamjet e kushte
"Dua të vuash, nuk do të të vras direkt!", çfarë i thoshtë Rexhepi-Xhisielës gjatë torturës Zbardhet pretenca e Prokurorisë së Krujës ndaj Rexhep Rrajës, djalit të deputetit socialist Rrahman Rraja, i cili u arre
E johur si gruaja e torturës, kjo grua do të qëndrojë në krye të CIA Për herë të parë drejtimin e CIA-s do ta marrë një femër. Ajo është Gina Haspel dhe ka punuar tek CIA-s prej vitit 1995.
Njihuni me hotelin e torturës në Bosnje (FOTO LAJM) Vlerësimet e “TripAdvisor” për hotelin “Vilina Vlas” janë të përziera. Vetëm pak prej tyre përmendin se ky vend dikur is
Pamjet sekrete e prodhimit të Apple dhe torturës mizore ndaj puntorëve (FOTO LAJM) Punëtorët e në një fabrikë kineze që prodhojnë pjesë për Apple duhet të punojnë nga 10 orë në kushte të vështira dhe nuk
Ky është grupi më të frikshëm i krimit dhe torturës që përdorte varrezat (FOTO LAJM) Nëntë burra janë arrestuar dhe janë deklaruar fajtorë për një sërë akuzash të lidhura me një grup kriminal të sofistikua
Avokati i Popullit në përkrahje të viktimave të torturës "Obligimi për luftë kundër torturës dhe trajtimit johuman nuk guxojnë të jenë vetëm deklarues, por është koha që autorit
Kërkohet njohja e statusit të viktimave të dhunës seksuale Sot shënohet Dita Ndërkombëtare në Mbështetje te Viktimave të Torturës Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetu
BE ndalon zyrtarisht përdorimin e mjeteve të torturës Parlamenti Europian ka votuar për të shtrënguar legjislacionin duke ndaluar eksportet e pajisjeve të torturës nga Bashki
Testi i torturës kundër iPhone SE (VIDEO) iPhone SE, që pas lançimit të tij është përfolur shumë në lidhje me fortësinë dhe atë çfarë e karakterizon si model. Kët
AP: Shqipëria kandidate për BE, të sillet si vend europian me refugjatët Avokati i Popullit, në rolin e tij si Mekanizmi Kombëtar i Parandalimit të Torturës, organizoi eventin dy ditor workshop
Komisioni i Helsinkit: Ti jepet fund torturave Komiteti i Helsinkit në Maqedoni apelon për dhënien fund të torturave dhe zhvillimin e politikave për mbrojtjen nga këto
Stop torturës, ja si ta pastroni mikrovalën në kohë rekord (FOTO LAJM) Mjaft pajisje duan teknikën e tyre për tu pastruar mirë, por edhe në kohë reale. Nëse nuk jeni një shtëpiake, atëherë pë
Përkujtohen viktimat e tmerreve të luftës Sot në të gjithë botën përkujtohen viktimat e Torturës. Ndër shtetet që përkujton këtë ditë është edhe Kosova. Qen
Fund torturës për ushqimin, Eneda Tarifa: Në djall dietat Këngëtarja dhe prezantuesja Eneda Tarifa, pasi ka mbyllur një sezon të suksesshëm, ka vendosur që të shijojë më në fund
Fund torturës, ja si të mbrojmë sytë Shpesh nuk mendojmë se çfarë dëmi mund ti shkaktojmë syve tanë duke qëndruar për orë të tëra para kompjuterit, ose kur s
Ngrihet aktakuza për "Grupin e Drenicës" Prokurori i EULEX-it, Maurizio Salustro, ka ngritur aktakuzën kundër ish-komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-s
Kompensim poshtërues i gjykatës serbe ndaj shqiptarëve Gjykata Themelore në Beograd ka sjell aktgjykimin me të cilin e obligoi Republikën e Serbisë që tre shqiptarëve të Kosov
U torturua në vitin 1999, Serbia dëmshpërblen kosovarin Sylejman Bajgora nga Podujeva do të dëmshpërblehet me 200 mijë dinarë, për shkak të torturës që kanë kryer mbi të pjesë
Ja si torturohen kundërshtarët e regjimit në Siri (VIDEO) Ndërsa vazhdimisht vijnë lajme për vdekjen e dhjetëra civilëve çdo ditë, sot është publikuar një video e xhiruar gjatë t