E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
999 rezultate për

torte

"Jo, është një tortë", pastiçieri që mund të përgjigjet kështu për çdo objekt (FOTO LAJM) Këto ëmbëlsira duken shumë të vërteta dhe janë bërë nga Luke Vincentini i cili është një kuzhinier fantastik dhe bën ëmb
Vendi përvëlohet nga zjarret, Rama bredh restorteve greke: Berisha tregon ku ndodhet tani kryeministri Ish-kryeministri Berisha shkruan se kryeministri Rama ndodhet restorteve të Greqisë, ndërkohë që vendi përvëlohet nga zj
Ters edhe në ditën e dasmës, çiftit i rrëzohet torta e martesës para syve (FOTO LAJM) Ceremonia e prerjes së tortës në çdo dasmë duhet të jetë një moment i veçantë, por për këtë nuse dhe dhëndër ajo shkoi k
Ndër pastiçieret më të mira në Zvicër, bën tortën me flamur shqiptar (VIDEO) Ajo është një kuzhiniere shqiptare e cila jeton jashtë Shqipërisë po që ka korrur sukses me websitin e saj dhe jo vetëm
Tortë me spinaq- një ëmbëlsirë e veçantë Ingredientwt 3 vezë 1 gotë sheqer 1 gotë të çajit vaj 1 gotë të çajit qumësht 1 pluhur pjekurinash 100 gr
Të frysh qirinjtë e tortës i bën keq shëndetit dhe ne u çuditëm Një studim i ri ka zbuluar se fryrja e qirinjve në tortë mund të jetë vërtetë e rrezikshme për shëndetin tuaj. Imagjinon
Ide unike për tortën e dasmës suaj (FOTO LAJM) Fotografitë që Living ka përmbledhur më poshtë nuk janë të përpunuara ! Do të mendoni se i kemi kthyer mbrapsht, por në
Një tortë e butë dhe e shijshme për muajt e verës Një mrekulli e vërtetë: shija dhe butësia takohen në këtë recetë nga numri i qershorit i revistës ‘E Pjekur dhe e Ngrënë
E vogla e Eminës nuk mund t'i rrezistojë tortës së ditëlindjes (FOTO & VIDEO) Ditën e djeshme Emina Cunmulaj dhe familja e saj kanë festuar një vjetorin e pjestarit më të ri të familjes. Vajza e vo
Torta e dasmës më e shtrenjtë në botë (FOTO LAJM) Në Mesjetë, torta u konsiderua bukë e rrumbullakët, e cila ishte e pjekur nga të dyja anët. Nga atëherë, shumë gjëra kan
"Le ta djegim tortën e mbrëmshme", Georgina lë pa fjalë fansat në Instagram (VIDEO) E dashura e futbollistit Cristiano Ronaldo Georgina Rodriguez duket më në formë se kurrë. Ajo në video duket mjaft joshë
Ermal Fejzullahu feston ditëlindjen e djalit, bie në sy forma e tortës (VIDEO) Djali i Ermal Fejzullahut sot ka festuar ditëlindjen e 10-të me shokët e shoqet e shkollës ku studion. E pranë tij nuk k
Një gjeneral turk pret tortën e Pavarësisë së Shqipërisë me ushtarët shqiptarë (FOTO LAJM) Historia nuk mund të ndryshohet. Madje, në situata të caktuara ajo tregohet mjaft ironike. Kështu ka ndodhur ditën e
Ulërimat dhe thyerjet e pjatave, Renatos i bëjnë gjëmën (VIDEO) Spektakli televiziv "Hell Kitchen" e ka kthyer, Renato Mekolin, në një nga shefat më të rreptë të ekranit. Renato nu
Situata del jashtë kontrolli, po prisnin tortën e dasmës, shikoni çfarë i bën dhëndri nuses (VIDEO) Po prisnin tortën e dasmës, shikoni çfarë i bën dhëndri nuses. Ky është momenti qesharak kur një dhëndër e gjuajti pë
Tortë me krem kakao Përbërësit: 250 gr biskota të bluara 100 gr gjalpë 400 gr ҫokokrem 500 gr Krem djathi (Philadelphia,ma
Dashuria e shqiptarve për drogën kalon çdo kufi, torta që habiti italianët Dashuria e shqiptarëve për drogën tashmë njihet ndërkombëtarisht. Por kjo po tregohet edhe në mënyra interesante. Ka
"Rafall", NATO, BE dhe "qërshia mbi tortë"! Nga Destan JONUZI - Kjo javë do të jetë java vendimtare për Maqedoninë dhe qytetarët e saj, këtë javë Maqedonisë i b
Izet Haxhia ka ditëlindjen, e dashura i bën "gati" tortën gjigante Izet Haxhia është në burg në Shqipëri për disa javësh, në pritje të rihapjes së çështjes Hajdari, por e dashura e tij mi
Si qershia mbi tortë, politikani zvicerian tërbon serbët Tani, edhe Christoph Blocher i është bashkëngjitur gjithashtu debatit për shqiponjën dykrenare. Edhe pse i mbron lojtarë