999 rezultate për

tortĂ

Torta Mimoza, Ă«mbĂ«lsirĂ« pĂ«rfekte pĂ«r t’u shijuar kurdoherĂ« NjĂ« recetĂ« e veçantĂ« qĂ« emrin e merr pikĂ«risht nga ngjashmĂ«ria me lulen e pemĂ«s sĂ« MimozĂ«s. INGREDIENTËT 250 gram sh
Ëndrra dhe realiteti, nusja ia plas tĂ« qarĂ«s kur sheh tortĂ«n e dasmĂ«s NjĂ« grua ka pĂ«rfunduar duke qarĂ« nĂ« ditĂ«n e saj tĂ« dasmĂ«s pasi ka parĂ« tortĂ«n qĂ« i ka sjellĂ« pasticeria ku e kishte poro
Një lëmsh i shëmtuar, nusja ia plas të qarës kur sheh tortën që kishte porositur Një grua ka përfunduar duke qarë në ditën e saj të dasmës pasi ka parë tortën që i ka sjellë pasticeria ku e kishte poro
Një pyetje e vetme do t'ju ndihmojë të zbuloni mashtruesit rreth jush E dinit se një gënjeshtar mund të zbulohet vetëm përmes një pyetjeje të vetme? Për më tepër, ata s'do të kuptojnë asgjë
"GĂ«zuar ditĂ«lindjen dĂ«shtake": Torta mĂ« e shĂ«mtuar qĂ« mund tĂ« merrte kjo vogĂ«lushe pĂ«r 2 vjetorin (FOTO LAJM) GjĂ«ja e fundit qĂ« imagjinoni tĂ« lexoni nĂ« njĂ« tortĂ« Ă«shtĂ« urimi ‘’GĂ«zuar ditĂ«lindjen, dĂ«shtake!”, aq me tepĂ«r drejtuar n
Ters edhe në ditën e dasmës, çiftit i rrëzohet torta e martesës para syve (FOTO LAJM) Ceremonia e prerjes së tortës në çdo dasmë duhet të jetë një moment i veçantë, por për këtë nuse dhe dhëndër ajo shkoi k
Do të mbahet mend gjatë, kjo është torta madhështore e dasmës së Gazit (FOTO LAJM) Ditën e djeshme u zhvillua ceremonia e martesës së aktorit të humorit, Gazmend Paja me Ira Seferin. Në mbrëmjen e së sht
Torta e dasmës më e shtrenjtë në botë (FOTO LAJM) Në Mesjetë, torta u konsiderua bukë e rrumbullakët, e cila ishte e pjekur nga të dyja anët. Nga atëherë, shumë gjëra kan
Nga bikini te torta, këto janë fustanet më të çuditshme të nuseve (FOTO LAJM) Dita e ceremonisë martesore është një ditë e rëndësishme dhe për shumë vajza përzgjedhja e fustanit të nusërisë është nj
Torta horror bëhet hit në rrjetet sociale, sa kushtoi (FOTO LAJM) Dasmat tradicionale me nusen me të bardha dhe dhëndrin me kostum si edhe tortën e bardhë janë ende në mode, por ka prej
“Ti hash fare”, kĂ«to torta janĂ« njĂ« mrekulli (FOTO LAJM) NjĂ« grua nga Londra pĂ«rdor fotot e kafshĂ«ve shtĂ«piake tĂ« klientĂ«ve tĂ« saj pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« torta me kĂ«to kafshĂ« dhe qĂ« janĂ« t
Torta me "kokainë" merr në qafë shqiptarin në Itali Policia italiane ka bërë të mundur zbulimin e një veprimtarie të paligjshme të një shqiptari i cili vuante dënimin "arre
Si po ndahet torta që Kosova i hoqi Serbisë; Pse nuk po përfiton Shqipëria (FOTO LAJM) Si ka ndryshuar ecuria e tregtisë së Kosovës me shtetet e tjera, pas vendosjes së taksës mbi mallrat serbe. Humbjet që i
Angela Martini i organizon super festën burrit të saj milioner Më datën 12 të muajit të kaluar, bashkëshorti i Angela Martinit, biznesmeni rumun Dragos Savulescu, ka festuar ditëlindj
Junker i prerë me Britaninë: Nuk mund të hash nga torta jonë Bashkimi Europian planifikon të përforcojë me 10 mijë trupa të tjerë rojet kufitare për të ndalur emigrimin e paligjshëm
Dashuria e shqiptarve për drogën kalon çdo kufi, torta që habiti italianët Dashuria e shqiptarëve për drogën tashmë njihet ndërkombëtarisht. Por kjo po tregohet edhe në mënyra interesante. Ka
Nga puthja në buzë tek unaza e platinit, detajet që s'i dinit për dasmën e Ramës (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama 8 vite më parë kurorëzoi dashurinë e tij me Lindën në martësë. Në një cermoni madhështore me 500 t
Tortat spektakolare që do t'ju mahnisin (FOTO LAJM) Në Mesjetë, tortë konsiderohej bukë e rrumbullakët e cila ishte e pjekur nga 2 anët. Që atëherë, shumë gjëra kanë nd
Ka kushtuar 128 mijë dollarë, torta lë gojëhapur dasmorët (FOTO LAJM) Mysafirët e pranishëm në një dasëm luksoze u shokuan kur panë tortën e dasmës e sila ishte 4 metra e lartë dhe kishte ku
Ju kujtohet torta e 100-vjetorit? Pas 5 vitesh shqiptarët lënë sërish nam në shesh (VIDEO) Ju kujtohet torta e pavarësisë së 100-vjetorit? Më shumë se torta, të gjithë na kujtohen imazhet e shkrepura atë di