999 rezultate për

tornado

Çfarë fshihet pas fotos më të famshme në internet Fotoja e një burri në Kanada, që korrte qetësisht barin e shtëpisë së tij, ndërsa në sfond shfaqet një tornado kërcënues
Tornadoja kërcënon bregun, pamjet apokaliptike tmerrojnë kalimtarët (VIDEO) Një tornado gjigante ka rrezikuar seriozisht bregun në Korsikë, Pointe de la Chiappa, në jug të ishullit. Tornado me
Momenti kur tornado shkatërron çdo gjë për disa sekonda (VIDEO) Një video e publikuar në Facebook, dëshmon fuqinë e pabesueshme të natyrës. E kapur brenda një lokali diku në Tajland
“Elita 5” sjell “Tornado”-n në Tiranë 30 vjetori i formimit të tyre do të sjellë një natë fantastike. Ata janë grupi legjendar i muzikës rock në Shqipëri.
E pabesueshme/ Filmohet me kamer një tornado zjarri (VIDEO) Zjarrfikësit në Britaninë e Madhe kapën pamjet e jashtëzakonshme të një tornadoje jashtëzakonisht të rrallë të zjarrit,
Pamje nga fundi i botës, tornado zjarri shkatërrojnë një qytezë të tërë (VIDEO) Një video e tmerrshme është publikuar në rrjete sociale, që shfaq një ‘tornado zjarri’ në Kaliforni, përderisa zjarret a
SHBA po digjet, tornado të frikshme po përpinë Kaliforninë (VIDEO) Një video e tmerrshme është publikuar në rrjete sociale, që shfaq një ‘tornado zjarri’ në Kaliforni, përderisa zjarret a
Një çmenduri, modelja rrezikon jetën për këto fotografi pranë tornados (FOTO LAJM) Modelja Elisabeth Brentano pa frikë fotografohet para tornadove, vetëm për të kapur fotografitë më të mira në stuhi.
I fiksuari pas stuhive rrezikon jetën për të fotografuar tornadon Një djalë nga Australia që kishte mbetur përpara një tornadoje gjigande është me fat që është gjallë. Në vitin 2013,
E frikshme, Tornado që merr gjithçka para (VIDEO) Tornadoja e fuqishme që ka kaluar nëpër një zonë të banuar në Wyoming përveç se ka shkaktuar zhurma dhe breshër, gjithas
Ndjekësit e stuhive na tregojnë momentin e tmerrshëm brenda një tornadoje (VIDEO) Disa ndjekës stuhish kanë publikuar një video në internet kur ata janë në makinën e tyre në mes të një stuhie. Këto p
Dëborë, shira e tornado të frikshme, SHBA goditet nga stuhitë Atlanta- Stuhi pranverore vdekjeprurëse që pjellin tornado në jug të SHBA dhe stuhi dëbore në Plains dhe Midëest do të v
E harroi Rihanna-n! Noizy e quan “tornado” këtë shqiptare (FOTO LAJM) Oriola Marashi është sot një prej modeleve më të komentuara në mediat rozë. Interesi për të u rrit pasi modelja iu bashk
Pamje të pazakonta, aeroplani përballë tre tornadove (VIDEO) Një aeroplan u detyrua të bënte ulje të detyruar, ndërsa ndodhej përballë tre tornadove që vinin me shpejtësi drejt tij.
E pazakontë, tornado në Pejë (VIDEO) Në fshatin Lutogllav të Pejës ka ndodhur diçka e pazakontë ditën e sotme. Një tornado ka tërhequr vëmendjen e banorë
Tornado mbi liqen, tmerrohen banorët në New York (VIDEO) Një liqen në Nju Jork u shndërrua papritur në vend paniku, pasi një tornado iu afrua duke turbulluar ujërat dhe duke i n
E FRIKSHME / 45 milion amerikanë në rrezik nga tornadot (VIDEO) Disa qytete në Amerikën qendrore po përjetojnë natën e disatë nën alarmin e uraganëve për shkak të motit të keq. Si
Tre tornado godasin SHBA-të, disa persona të plagosur (VIDEO & FOTO) Tre tornado kanë goditur SHBA-të gjatë ditës së sotme Luizianën jugore, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur disa perso
MOTI I KEQ / Të paktën 18 të vdekur nga stuhitë dhe tornadot në SHBA (VIDEO) Të paktën 18 persona kanë humbur jetën në jug të SHBA-ve si pasojë e motit të keq. Situata më problematike paraqitet
Tornado i detit më i madhi i parë në një dekadë tmerron turistët në Spanjë (VIDEO) Pamjet e pabesueshme shfaqin momentin kur një vorbull uji i kapur në bregdetin e Valencias, Spanjë, tmerron vendasit dh