E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
999 rezultate për

toptani

LSI i kujton Ramës Esat Pashë Toptanin e flet për fundin e tij Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, pas dënimit të disa deputetëve nga Byroj
Birësimi i Blendi Fevziut, kush janë prindërit biologjik të gazetarit të njohur Blendi Fevziu është një ndër gazetarët më të pëlqyer në vend me emisionin që mban markën e tij, "Opinion". I përgati
Drashkoviç: Sa herë që shkoj në Paris, vendos lule tek varri i Esat Pashë Toptanit Ish-Ministri i Jashtëm serb, Vuk Drashkoviç, gjatë një interviste për "Deutche Welle", se ka deklaruar se vendi i tij po
Foto e rrallë / Avni Rustemi i rrahur pas vrasjes së Esat Toptanit (FOTO) Gazeta e njohur franceze "LE MIROIR" publikon një fotografi të datës 20 qershor 1920 te Avni Rustemit, të panjohur deri
Protesta e opozitës, ja rrugët ku ndalohet qarkullimi Dita e hënë në kryeqytet pritet të nisë me trafik të rënduar dhe të devijuar si rezultat i masave të marra nga ana e pol
Kurti: Hashim Thaçi si Esat Pashë Toptani Ish lideri dhe tani deputeti i Levizies Vetëvendosje, Albin Kurti, tha në fjalën e tij në seancën e sotme se, Hashim Tha
Hashim Thaçin si do ta regjistrojë historia: si George Washingtonin apo si Esat Pashë Toptanin? Nga Driton Tali - Ashtu sikurse "çdo dashuri e re e cila bënë që të harrohet dashuria e vjetër" edhe "çdo marrëveshje e
Serbia nderon Esad Pashë Toptanin (FOTO LAJM) Serbia ka nderuar zyrtarisht Esad Pashë Toptanin, një figurë politike që në Shqipëri konsiderohet si tradhëtar. Atë q
Esad Pashë Toptani, tradhëtar apo patriot? (FOTO LAJM) Replikë për gjuhën e urrejtjes së Halit Agës. Historia kërkon fakte, citime dhe jo fjalë ofenduese, gjuhën e urrejtje
Shteti serb përkujton Esat Pashë Toptanin, "mikun e madh të Serbisë" I ashtëquajturi drejtor për Kosovën në qeverinë e Serbisë ka njoftuar se Serbia këtë vit do ta përkujtojë Esad Pashë Top
Esat Pasha me ushtarakët e lartë serbë - 1917 (FOTO LAJM) Nga Arben Llalla Gjatë Luftës së Parë Botërore Shqipërinë dhe shqiptarët i gjeti të hutuar nga luftrat e brend
Ja si u torturua Avni Rustemi pas vrasjes së Esat Pashë Toptanit Një foto e rrallë e Avni Rustemit është publikuar së fundmi. Siç e shihin edhe nga fotoja, ai është torturuar barbarisht
Basha përdor punonjësit e Bashkisë për llogari të partisë (FOTO-LAJM) Kryetari i Partisë Demokratike i cili mban edhe postin e kryebashkiakut të Tiranës Lulzim Basha përdor punëtorët dhe aut
Pronarët kërkojnë godinën e SHQUP Eduard Toptani, njëri prej dy pronarëve të truallit ku është ngritur godina SHQUP-it e cila me vendim qeverie i kaloi Pa
"Plisat": Behrami si Esat Toptani Valon Behrami ka qenë shënjestër e fyerjeve dhe vërshëllimave nga ana e tifozëve të Prishtinës, "Plisat", në ndeshjen e
Shqipëria nuk e bojkoton Samitin e Ohrit! Fakti që Maqedonia nuk e ka ftuar shtetin e Kosovës në Samitin për bashkëpunim në Evropën Juglindore, që mbahet në nivel
Tiranë, përurohet mozaiku i Flamurit Në Tiranë kanë startuar festimet me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë. Në përurimin e mozaikut të flamurit mori pjesë
"Në qytet pa makinën time", policia kufizon lëvizjen Në kuadër të 22 shtatorit ditës ndërkombëtare "Në qytet pa makinën time", aktivitete kulturore të organizuara nga Bashki
“Berisha po kthen luftën e klasave” Deklarata e kryeministrit Sali Berisha “atë që i kanë bërë Toptanët Shqipërisë, nuk ia ka bërë të gjithë okupatorët”, ka