topcinjte

Arsenali shkatërron Valencian, pret biletën për në finale Arsenal është kualifikuar për në finalen e Europa League e cila do të luhet më 29 maj në stadiumin Olimpik të Bakut në A
Formacionet zyrtare, Arsenal – Rennes: Topçinjtë me më të mirët kërkojnë rikthimin Arsenali kishte humbur ndeshjen e parë me rezultat 3-1 ndaj Rennes në Ligën e Evropës. Në ndeshjen kthyese Unay Emery
West Ham befason Arsenalin Arsenali është befasuar në trasnfertë teksa West Ham ka kalaur në epërsi me anë te Declan Rice në fillim e pjesës së dyt
Arsenal shkatërron Fulhamin 5-1 Skuadra e Arsenalit ka arritur një fitore të thellë 5-1 duke konkretizuar fitoren e 6 radhazi në Premier League dhe tash
Arsenal vazhdon të insistojë për Lemar Raportimet nga Anglia sugjerojnë se Arsenali do të vazhdojë të tentojë nënshkrimin e Thomas Lemar nga Monako. Francez
Wolcott nuk do t'ia dijë për asgjë, vetëm të qëndrojë tek Arsenal Theo Walcott i cili me 16 mars mbushi 28 vje, synon të vazhdojë në radhët e "topçinjtë". Sipas Daily Star këtë vendim
Sanches po mendon diçka të re që i kënaq tifozët Alexis Sanchez po mendon ta vazhdojë dhe pjesën tjetër të kontratës së tij në Arsenal pavarësisht spekulimeve për një ka
Ozil asnjë akord me drejtuesit, gati largimi nga "topçinjtë" Mesut Ozil është gjithnjë e më larg Arsenalit. Mesfushori gjerman nuk ka pranuar të rinovojë kontratën e tij me klubin l
Arsenal-Bayern, mision i pamundur për "topçinjtë" (FOTO) Sonte në mbrëmje do të priten dy biletat e para çerekfinale te Uefa Champions League. Arsenal-Bayern duket si një sfidë
Arsenali i falet një 11-metërshi në fundin e ndeshjes (VIDEO) Arsenali fiton vetëm në minutat e fundit për të kaluar pengesën e Southamptonit. Topçinjtë fituan falë një 11-metërshi t
Arsenali çmendet për Moratën, ja sa i ofron Realit dhe lojtarit E ardhmja e Alvaro Morata-s flet gjithmonë dhe më shumë anglisht. Sipas të përditshmes britanike “The Sun”, sulmuesi spa
Arsenali do të bëjë këto rinovime gjatë verës Mediat botërore raportojnë se Arsenali gjatë verës do t’ua ofrojë kontratat e reja pesë lojtarëve të ekipit të parë, por
Arsenali fiton në frymën e fundit (VIDEO) Më në fund thyhet edhe Leicester, por skuadra e Rainerit del me kokën lar nga "Emirates" pasi luajti për një pjesë loje
Arsenal-West Ham, "topçinjtë" e nisin me Derbin e Londrës (Formacionet) Premier League ka nisur dje në mënyrën më spektakolare me fitoren e United dhe barazimin e Chelsea-t, ndërkohë që sot do
Arsenal-Monaco, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Pas dy ndeshjeve të mbrëmshme, që nxorrën fitues Juventusin dhe Barcelonën, sot i vjen rradha Arsenalit të Arsene Wenger
Arsenal mposht Middlesbrought (VIDEO) Arsenal ka fituar në fushën e vet 2-0 kundër Middlesbrouhgt. Të dy golat janë shënuar nga Olivier Giroud që në pjesën
Arsenal, prezantohet Danny Welbeck (FOTO LAJM) Danny Welbeck ka bërë prezantimin si futbollisti më i ri i Arsenalit përpara tifozëve. 23-vjeçari anglez deklaroi se ësh
Arsenali shënon dy gola në fund, barazon me Evertonin (VIDEO) Arsenali ka shënuar dy në fund të takimit për të nxjerrë një barazim 2-2 në ndeshjen e javës së dytë të Ligës Premier në
Ramsey shënon në minutën e fundit golin e fitores (VIDEO) Arsenali ka marrë tri pikë në ndeshjen e parë të sezonit, ku mposhti Crystale Palace me rezultatin 2-1. Miqtë ishin a
Wenger 85 milion euro për tre emra (FOTO) Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, është duke përgatitur ofertë për mesfushorin e Bayer Leverkusen, Lars Bender. T