999 rezultate për

tomor

Guroret në Malin e Tomorrit, 130 policë bllokojnë kamionët Policia ka mbyllur çdo rrugë në malin e Tomorrit duke mos lejuar asnjë nga pronarët e guroreve që të ngjiten atje për të
Policia shoqëron 7 shoferë kamionësh 7 shoferë kamionësh të cilët vepronin në nxjerrjen e gurëve dekorativ në Malin e Tomorrit janë shoqëruar në Polici. S
Pas vendimit për të mos e ekstraduar Tomor Morinën, reagon Serbia Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq ka thënë se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut, për të m
Avokati: Tomor Morina lirohet sot Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka marrë vendim që ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina të
Lirohet nga burgu ish ushtari i UÇK-sw, Tomor Morina Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfir
Ish-deputeti i LSDM kundër vendimit të gjykatës për Tomor Morinën Ish deputeti i LSDM-së nga radhët e “Revolucionit Laraman”, Pavle Bogoevski, nuk pajtohet me vendimin e Gjykatës së Shku
Të gjithë kundër Gjykatës Administrative për malin e Tomorrit Disa ditë pas zbardhjes së vendimit të gjykatës Administrative, që refuzoi vendimin e Këshillit të Ministrave për shpall
Gjergj Dedaj viziton Tomor Morinën në burgun e Shutkës dhe tregon gjendjen e tij (VIDEO) Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë Veriore, Gjergj Dedaj ka vizituar Tomor Morinën në burgun e Shutkës. Përmes një po
Ka vrarë shumë serbë! Avokati zbardh aktakuzën për Tomor Morinën “Ka vrarë shumë serbë në luftën e Kosovës, respektivisht në Gjakovë”. Kjo është akuza bazë e Interpolit serb ndaj ish us
Forca të shumta policie dhe dhjetra protestues, çfarë po ndodh në Malin e Tomorrit (FOTO LAJM) Forca të shumta policie dhe dhjetra protestues janë ngritur në Malin e Tomorrit. Protestuesit vijnë nga firmat e nxjerrj
Sot vendoset fati i Tomor Morinës Gjykata Penale sot do duhet të vendosë se a do të ekstradohet ish-pjesëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili u arrestua në
Nesër merret vendimi nga Ministria e Drejtësisë së Maqedonisë Veriore rreth Tomor Morinës Nesër do të merret vendimi për ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina që u arrestua javën e kaluar nga autoritetet maqedonas
"Mos ma prek Tomorrin", banorët e Baratit në protestë kundër vendimit të Gjykatës Banorët e Beratit u ngritën në protestë kundër vendimit të gjykatës që rrëzoi VKM-në e qeverisë, për zgjerimin e hapësir
Gjakovë, lirimi i Tomorr Morinës u kërkua me protestë Sot në Gjakovë të Kosovës është mbajtur protestë, ku u kërkua lirimi i ish pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës
Lirohet nesër nga burgu Tomor Morina Pavarësisht kërkesës për ekstradim në Serbi, ish-ushtari i UÇK-së Tomor Morina pritet që nesër të lëshohet nga paraburgi
Sot protestohet për lirimin e ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina Në sheshin e Gjakovës në Kosovë sot do të mbahet protestë. Kërkohet lirimi i ish – luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina.
EMRI/ Kamioni del nga rruga në malin e Tomorrit, vdes shoferi Edhe pse pa licenca firmat e nxjerrjes së gurit në Malin e Tomorrit vijojnë punën. Një aksident i rëndë ka ndodhur so
Kanë ardhur "plakat", legjenda e bareshës që u ngri në malin e Tomorrit pasi shau marsin Pavarësisht se për shumë prej jush mund të duket thjesht një mit, koha ka treguar se “Plakat e prillit” kanë qenë shpesh
Ky ushtarak është i bindur se në Tomorr kanë zbritur UFO-t dhe ne jemi bij të tyre Nga Leonard Veizi UFO-t janë zbritur edhe në Shqipëri. Për këtë ai ka bindje të plotë dhe të patundur. E për t
Meta dhe Kryemadhi vizitojnë Baba Aliun në Tomorr Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët bektashinjë për pelgerinazhin në nderi