999 rezultate për

tolerances

Tahiri: Promovimi i tolerancës një nga misionet më të rëndësishme Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, po qëndron në Berlin ku mori pjesë në shënimin e njëzetë e pesë vjetorit të "Program
Tahiri: Promovimi i tolerancës një nga misionet më të rëndësishme Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, po qëndron në Berlin ku mori pjesë në shënimin e njëzetë e pesë vjetorit të "Program
Një grup të rinjsh shpërndanë karafila në emër të paqes sot në Tiranë (FOTO LAJM) Ekipi i studentëve të Iniciativës Globale Universitare Kundër Ekstremizmit në bashkëpunim me vullnetarët e Koalicionit S
7 arsyet përse Emiratet e Bashkuara Arabe janë një shembull i përkryer i tolerancës Toleranca është një nga vlerat thelbësore të shoqërisë së Emirateve të Bashkuara Arabe, që rrjedhin nga islami, nga trad
Dita Ndërkombëtare e Tolerancës në Medresenë e Tiranës (FOTO LAJM) Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Tolerancës, Medreseja e Tiranës organizoi programin kulturor “Për një botë me më shu
BBC: Në Shqipërinë e tolerancës fetare, aty ku ezanin e thërret një ish-i krishterë Shqipëria vijon të tërheqë vëmendjen e botës për bashkëjetesën e saj fetare. Dhe është "BBC" ajo që i ka kushtuar një re
Prezantohet Koalicioni Shoqëror i Tolerancës Në një ceremoni të organizuar në ambientet e Qendrës Multifunksionale “TEN” në Tiranë, u prezantua sot Koalicioni Shoqër
Bozhinovska: Të ngremë bajrakun e tolerancës fetare Valentina Bozhinovks, kryetare e Komisionit për marrëdhënie në mes komuniteteve fetare dhe grupeve religjioze iu ka bërë
Artistë dhe intelektualë mblidhen te Bedër për promovimin e vlerave të bashkëjetesës dhe tolerancës Artistë, intelektualë dhe gazetarë të shumtë ishin pjesë e tryezës së rrumbullakët të zhvilluar nga Universiteti Bedër,
Vlera e paçmuar e tolerancës fetare nga Dorian Koçi - Çështjet dhe debatet e mëdha politike në Shqipëri reflektojnë edhe ngjyrime e nuanca që në vetvete tej
Jahjaga: Mos keqpërdorni fenë, ajo promovon paqen dhe dashurinë Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga i ka porositur të gjithë udhëheqësit fetarë të Kosovës e feja nuk mund të keqpërd
Gazeta polake: Shqipëria “kryeqytet” i tolerancës fetare në botë Gazeta polake “natemat.pl” i ka kushtuar një reportazh Shqipërisë, nisur nga fakti se në Paris u pa një gjest që mrekull
Shqipëria çon në Francë mesazhin e tolerancës fetare, Braçe sulmon Berishën Deputeti socialist Erjon Braçe, me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, i është referuar marshimit në Paris, k
Kosova, model i harmonisë fetare Përfaqësuesi i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu, thotë se pavarësisht tendencave të vazhdueshme për prishjen e
Thaçi "frymëzohet" nga Papa: Ta bëjmë Kosovën "fole" të tolerancës ndërfetare Kryeministri në detyrë i Kosovës, Hashim Thaçit, e ka cilësuar "mbresëlënës" fjalimin e Papa Françeskut në Turqi. Në nj
Pushteti po e mbyt bashkëjetesën Maqedonia po bën hapa prapa në fushën e tolerancës dhe mos-diskriminimit, duke prekur fundin për disa vite. Kështu v
Incidenti në Serbi, DASH: Sporti, potencial i madh për të bashkuar njerëzit Referuar incidentit gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, një vëmëndje ka marrë edhe nga DASH. Teksa ka komentuar këtë ngjarje,
Nishani nga Austria: Qeveri autoritare e pa tolerancë Përplasjet më të fundit të Qeverisë me Presidencën, janë cilësuar nga kreu i shtetit Bujar Nishani si pasoja të një ment
Tërnava: Kosova, vend i paqes dhe i tolerancës Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për festën e Fiter Bajramit. "Nesër është dita
Berisha takim me Princin Charles të Burbonëve dhe Kardinalin Martino Ish-kryeministri Berisha zhvilloi sot një takim me drejtuesit e Urdhrit të Shenjtë Ushtarak Kostandinian të Shën Gjergji