999 rezultate për

tokios

Kryebashkiaku i Tiranës në Japoni, takime me ministrin e Jashtëm dhe Guvernatoren e Tokios Eksperienca japoneze në menaxhimin e emergjencave civile dhe fatkeqësive natyrore, si dhe një transport publik miqësor m
Gjenden sasi kanabisi pranë zyrave të deputetëve Bimë kanabisi janë gjetur pranë një ndërtese parlamentare japoneze në Tokio. Vendi ka një politikë të rreptë kundër d
Heq dorë nga mbretëria për dashurinë e vërtet Princesha e Japonisë, Mako Akishino ka hequr dorë nga froni për tu martuar me shokun e saj të klasës i cili vjen nga një
Tokio, një peshk ton i kuq shitet për 605 000 euro! (FOTO LAJM) Në tregun e peshkut të Cukixhit në Tokiotregtia e peshqëve po arrin kulmin e lulëzimit pasi peshku i parë ton i kuq për
Ja "Metroja e ferrit" në Tokio (FOTO LAJM) Mes problemeve të shumta që shkakton mbipopullimi në Tokio Fotograf gjerman Michael Wolf, ka zgjedhur që të na sjellë d
Rio 2016 mbyllet me një ceremoni madhështore (FOTO LAJM) Rio 2016 është mbyllur me një ceremoni spektakolare, ndërsa flamuri olimpik do të niset drejt Tokios. "Lojërat Olimpike
Japonia përkujton 5-vjetorin e tragjedisë në Fukushima (FOTO LAJM) Japonia është ndalur për të kujtuar viktimat e tragjedisë së trefishtë që goditi vendin pikërisht 5 vite më parë, më 11
Njihuni me ishullin vullkan pranë Tokios (FOTO LAJM) Shpërthimi i një vullkani është dhe arsyeja e formimit të një ishulli në jug të Tokios. Magma dhe llava gjatë erupsionit
Japonezet krijojnë kameran më të shpejtë në botë Japonezët krijojnë kamerën që mund të pranojë deri në 4.4 trilion fotografi në sekondë. Të udhëhequr nga studiuesit e Un
Modelet e reja të makinave të sallonit të Tokios (VIDEO-FOTO) Në Tokio të Japonisë është çelur salloni i makinave ku për tre ditë 400 kompani vendase por edhe të huaja prezantojnë mo
Ishujt, tensione mes Kinës dhe Japonisë tensionet mbi sovranitetin e një grupi të vogël ishujsh të pabanuar mes Kinës dhe Japonisë sa vijnë e rriten. Guvernator
Clinton viziton Afganistanin Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka mbërritur në Afganistan në një vizitë të paparalajmëruar. Mësohet se
Tokio i rrezikuar nga një tërmet i fuqishëm Tokio mund të goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm i cili mund të shkaktojë të tjerë të vdekur. Lajmi bëhet i ditur
Bie bursa Tokios Bursa e Tokios ka rënë sot me 2,17 % në mbyllje, për shkak të ankthit të vazhdueshëm lidhur me rritjen ekonomike botëror
Rikthehet bursa e Tokios Pas disa ditësh rënie bursa e Nikkei e Tokio iu rikthye fitimit. Bursa e Tokios pësoi rënie të mëdha për shkak të situa