999 rezultate për

tokio

"Gratë të stresojnë", jep dorëheqjen kryetari i Lojërave Olimpike Tokio 2020 Presioni i madh i medias dhe opinionit publik bëri që Kryetari i Komitetit Organizativ i Lojërave Olimpike të Tokio 2020
ZYRTARE/ Mayweather rikthehet në ring në vitin 2021, diçka e madhe na pret Boksieri Floyd Mayweather do rikthehet në ring për luftë me 28 shkurt 2021 në Tokyo Dome. Boksieri i pensionuar me re
Vëllai e gjen të vdekur në apartament, vetëvritet aktorja 36-vjeçare (FOTO LAJM) Aktorja japoneze Sei Ashina u gjet e vdekur në moshën 36-vjeçare në apartamentin e saj në Tokio të hënën. Vdekja e sa
Dy zonja të pensionuara jetojnë ëndrrat e tyre në këtë shtëpi komode në pyll (VIDEO) Të gjithë ne ëndërrojmë që të plakemi me dinjitet. Të gjithë të pensionuarit që pyesim se ku do të donin të jetonin p
Nëse nuk do të dalë vaksia, Olimpiada TOKIO 2020 do të anulohet Pandemia e Koronavirusit vë në diskutim të ardhmen e sportit. Në këtë situatë dramatike nuk mund të flitet me siguri as
Kush është populli më i ndershëm në botë? Nëse të humb dicka në Tokio, Japoni, me siguri që do ta gjesh shumë shpejt! Me një popullsi deri në 14 milionë njerëz, m
Reuters publikon skandalin: Ka pasur korrupsion në Tokio 2020 Nuk kanë të përfunduar polemikat rreth Lojërave Olimpike të Tokios. Lajmit për shtyrjen e detyruar të eventit për në dat
ZYRTARE/ Lojërat Olimpike TOKIO 2020 shtyhen për në 23 korrik 2021 Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) dhe Komiteti Organizues i Lojërave në Tokio kanë vendosur për datën e re për zhvilli
Komitetit Olimpik Ndërkombëtar vendos sot për TOKIO 2020 Një thirrje konferencë është planifikuar sot midis Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC) dhe Komitetit Organizues të Lojë
ZYRTARE/ Kryeministri japonez nuk ia del, shtyhen Lojërat Olimpike TOKIO 2020 Kryeministri i Japonisë Shinzo Abe dhe presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC) Thomas Bach ranë dakord të mart
Sot vendoset gjithçka për Lojërat Olimpike, Tokio 2020 Një njoftim pritet të dalë në orët e ardhshme të konfirmojnë se Lojërat Olimpike të këtij viti do të shtyhen pas shpërth
TOKIO 2020/ Japonia insiston se do të zhvillohen, atletët fillojnë bojkotin Lojërat Olimpike 2020, të planifkuara të mbahen në Tokio, duket se nuk do të shkojnë sipas planit. Pandemia Covid19 k
Tokoi 2020 në rrezik, edhe Brazili "pro" shtyerjes Gjasat që Lojërat Olimpike Tokio 2020 të shtyhen po rriten gjithnjë e më shumë. Komiteti Olimpik i Gjermanisë ishte a
TOKIO 2020/ Mbappe i para-zgjedhur nga Franca për skuadrën olimpike Ylli i PSG është përfshirë në listën paraprake të lojtarëve të përzgjedhur për skuadrën e Francës për të garuar në Lojër
Njihuni me popullin më të ndershëm dhe më të sinqertë në botë Nëse të humb një kuletë ose një çantë në Tokio, Japoni, me siguri që do ta gjesh shumë shpejt. Me një popullsi të qyt
Shitet rezidenca e Titos në Tokio, Kosova nuk merr asnjë cent Pas shitjes së banesës rezidenciale të Titos në Manhattan, janë shitur edhe ambasada e rezidenca e RSFJ-së së dikurshme
Viti i Ri shkakton panik në Tokio Një frugon i vogël ka përplasur njerëzit që po festonin vitin e ri në një nga rrugët më të famshme të Tokios. Nëntë v
Kryebashkiaku i Tiranës në Japoni, takime me ministrin e Jashtëm dhe Guvernatoren e Tokios Eksperienca japoneze në menaxhimin e emergjencave civile dhe fatkeqësive natyrore, si dhe një transport publik miqësor m
“Çmenduria” për Lojërat Olimpike “Tokio 2020” Medaljet e sportistëve që do të marrin në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” do të jenë të gjitha të përbëra nga material i r
Gjenden sasi kanabisi pranë zyrave të deputetëve Bimë kanabisi janë gjetur pranë një ndërtese parlamentare japoneze në Tokio. Vendi ka një politikë të rreptë kundër d