999 rezultate për

tokes

Ju pëlqen era e tokës pasi bie shi? Kjo dukuri ka një emër Era e shiut dhe e tokës së lagur mund të sjellin një ndjenjë kënaqësie të pamohueshme. Çfarë është ajo që provokon këtë
Rikthehen lëkundjet e tokës në Durrës Janë rikthyer lëkundjet e tokës në Durrës. Mëngjesin e sotëm është regjistruar një tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës R
Zienë në ujë vajzën 2 vjeçare, dënohen prindërit "monstra" Maddilyn-Rose Ava Stokes vdiq në maj të 2017, si pasojë e djegieve të rënda në trup. Për vrasjen e saj, janë dënuar
Moti i keq: 3655 ha tokë në Shkodër nën ujë, rruga e Obotit e pakalueshme Bashkia Shkodër ka njoftuar se nga monitorimi në terren këtë të hënë rezulton sehidrometri në Dajç dhe ai i liqenit të S
Asteroidi më i madh deri tani i afrohet Tokës, NASA e sheh si "potencialisht të rrezikshëm" Asteroidi më i madh i njohur deri më tani, i cili do të na vizitojë në vitin 2021, ka një diametër deri në 1.7 kilometra
BILANCI/ 3655 hektarë tokë ende nën ujë në Bashkinë e Shkodrës Situata e përmbytjeve në Shkodër vijon të jetë shqetësuese. Bashkia Shkodër në bilancin e ditës së sotme bën me dije se
Shkodra nën ujë, kërkohet gatishmëri nga ushtria për t'i ndihmuar Shirat e vazhdueshme kanë ngritur alarmin e përmbytjeve në qytetin e Shkodrës. Vete Bashkia e qytetit njofton se pas
Tunelet e fshehta të Koresë së Veriut, mund të strehohen zyrtarët dhe mijëra ushtarë të gatshëm për luftë Koreja e Veriut, një prej vendeve më të izoluara në botë, nuk është për t’u çuditur që po ndërton objekte ushtarake nënt
Ju pëlqen era e tokës pasi bie shi? Ka një shpjegim për këtë dukuri Era e shiut dhe e tokës së lagur mund të sjellin një ndjenjë kënaqësie të pamohueshme. Çfarë është ajo që provokon këtë
Rama u mburr nga Berati, publicisti: Rruga që do ndërtohet nuk ka asnjë impakt ekonomik Publicisti Namir Lapardhaja ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku nxjerr në pah problematikat e Bulevardit të
Rreth 2 mijë hektarë tokë nën ujë, si është gjendja e përmbytjeve në Shkodër Bashkia e Shkodrës ka publikuar sot të dhënat që vijnë nga monitorimi në terren i situatës së krijuar nga përmbytjet në
Mijëra hektarë tokë në Shkodër gjenden nën ujë, akse të bllokuara nga rrëshqitja e dherave Bashkia Shkodër ka publikuar të dhëna nga monitorimi periodik në terren të dielën, sa i përket situatës së përmbytjeve n
Shkodra nën pushtetin e ujit! Përmbyten mijëra hektarë tokë, kërkohet ndihma e ushtrisë Prej disa ditësh Shqipëria është përfshirë nga moti i keq, i cili ka shkaktuar përmbytje të mëdha në Shkodër. Bashki
Turqia merr masa të ashpra! Njoftim i rëndësishëm për shqiptarët (FOTO LAJM) Autoritetet turke kanë marrë masa të forta për udhëtarët në ditët e fundit të vitit 2020 kur fluturimet dhe udhëtimet pr
Kjo është anija e parë me astronautë që doli nga orbita e Tokës (FOTO LAJM) Apollo 8 më 21 dhjetor 1968 niset nga Qendra e amerikane e Hapësirës Kennedy duke u bërë anija e parë me astronautë në b
Greqia shtyn vendimin për hapjen e Kapshticës Autoritetet greke vendosin shtyrjen deri më 7 janar të hapjes së pikës së kalimit kufitar në Kapshticë, bën me dije Drej
Prag sfida me Juventusin, Pjaniç: Mund të flas vetëm mirë për Ronaldon, Messi është "jashtëtokësor" Mesfushori i Barcelonës, Miralem Pjanic e ka quajtur "jashtëtokësor" bashkëlojtarin Lionel Messi, ndërsa ka lavdëruar Cr
Zhduket objekti misterioz në Utah për të cilin fliste e gjithë bota Një monolit misterioz metalik i zbuluar javën e kaluar në shkretëtirë në shtetin amerikan të Utah është zhdukur, thonë z
Në mes të varrazave, kjo pamje ka frikësuar mijëra banorë (FOTO LAJM) Mijëra banorë të qytezës Boldavin në Afyon të Turqisë jetojnë prej muajsh me frikë për shkak të një të çare të madhe të
Pamje apokaliptike në Itali, lumi nëntokësor çan asfaltin (VIDEO) Kamerat e sigurisë së qytetit San Martino Valle Caudina në rajonin e Avellinos kanë filmuar disa momente të frikshme.