999 rezultate për

token

"Kalon në tokën time", arrestohet 66 vjeçari që bllokonte rrugët e fshatit Policia e Tropojës ka arrestuar një 66-vjeçar të akuzuar për veprën penale “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transpor
Turqi: Ngjarje tragjike, sherri për tokën mes dy fiseve u merr jetën 5 personave (VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë mesditës së sotme në Urfa të Turqisë ku gjatë një përplasjeje me armë mbetën të vde
Emigrantë të paligjshëm në makinë, si i zotojnë "tokën e premtuar" të rinjtë shqiptarë të huajve Katër persona janë arrestuar nga policia e Gjirokastrës pasi u kapën duke transportuar emigrante të paligjshëm. Në kudër
"I shita tokën, nuk më dha lekët", autori i dyshuar tregon pse vrau biznesmenin në Himarë Pak momente pas vrasjes së biznesmenit himariot para një supermarketi në Himarë, Niko Goro, 51-vjeç, ku mbeti e plagosur
Pronari nuk i dha rrogën, shqiptari ja bën Benzin luksoz rrafsh me tokën (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Zvicër ku një shqiptar ka vendosur t'i kundërpërgjigjet shefit të tij në formën më
Aksident tragjik në Vlorë, zetori përmbyset e i merr jetën punëtorit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në Vlorë. Ngjarja është raportuar në vshatin Trevllazër të Vlorës ku një
Akuza e fortë e historianit shqiptar: Rama fali detin në Athinë e shiti edhe tokën! "Gojët e liga në Përmet thonë se toka prej 4 mijë metra katrorë është blerë me ndërmjetësues grekofon..." Një akuzë
Ndezi zjarr në tokën e tij por i doli jashtë kontrollit, e pëson 65 vjeçari Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6, pas marrjes së njoftimit se në fshatin Roshje, Njësi
Po punonte tokën e tij, i riu nga Tepelena zbulon thesarin me vlerë të madhe (FOTO LAJM) Një i ri në Tepelenë është një ndër njerëzit më me fat në Shqipëri pasi gjatë punës bujqësore në tokën e tij në Tepelenë
Një objekt misterioz gjendet në tokën shqiptare, arkeologët: S’po e besojmë dot Në zonën e Kaçanikut është zbuluar një objekt, i cili besohet të jetë qindra vite i vjetër. Banorët e kësaj zone nuk
U asfiksua në zjarrin që ndezi vetë, djeg shtëpinë e ndërron jetë i moshuari Një i moshuar ka ndërruar jetë për shkak të asfiksisë. Policia bën me dije ngjarja ka ndodhur në fshatin Bujkë të Bashki
Kishte hapur tokën për kanabis, si u zbulua me dron 28 vjeçari në Shkodër Një 28 vjeçar nga Shkodra ka rënë në prangat e Policisë pasi nga filmimet nga ajri me dron dhe helikopter është konstatu
Artan Hoxha: Tre qytetarët në Tiranë shkelën gabimisht në tokën plot kanabis, rrihen keq nga roja I ftuar në studion e Abc News, me Endri Xhafon, gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje për kultivimin e kanabisit në vend.
Çudia e frikshme, marinarët nisen të pastër nga toka dhe kthehen të infektuar Anija e peshkimit Echizen Maru e la portin në Ushuaia, Argjentina Jugore, 35 ditë më par dhe u kthye me një surprizë aps
Djalin ia vranë për një plep, gruas ia zapton me forcë tokën komshiu (FOTO LAJM) Fiks Fare trajtoi rastin e një zonjë nga Luz i Madh Kavajë, Refije Xhani, që para tre vitesh i kanë vrarë djalin 25 vjeç
Berisha zbardh skandalin në Lezhë: Eduart Ndreca me fisin menaxhojnë tokën Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar plantacionet e drogës në Lezhë. Duke përmendur edhe emra, ai tregon lidhjet e
Arrestohet 66 vjeçari në Durrës, zaptoi tokën dhe ndërtoi pa leje Një 66 vjecar është vënë në prangat e policisë pasi kishte zaptuar nje pjese trualli dhe kishte bere ndertim pa leje ne
Policia shqiptare nuk i lejon, 45 emigrantë në qiell të hapur prej dy ditësh në Kapshticë Masat drastike për COVID-19, kanë lënë jashtë kufijve të shtetit shqiptar një numër të madh emigrantësh të cilët kanë ve
Ishin bllokuar në Kakavijë, futën në tokën shqiptare 33 persona 33 shqiptarë janë lejuar të futen në tokën shqiptare pasi mbetën aty të bllokuar për një kohë të gjatë. Fatmirësisht ata
Bllokimi prej COVID-19, dhjetra shqiptarë ngecin në Kapshticë Shtetrrethimi dhe mbyllja e kufijve ka shkaktuar probleme të mëdha për shqiptarët që kanë ngecur jashtë dhe duan të kthe