999 rezultate për

toke

Ra në tokë pa ndjenja, James është me fat (VIDEO) Anësori i Manchester United ka frikësuar të gjithë për një moment mbrëmë në ndeshjen mes Uellsit dhe Kroacisë. Gjatë
30 vjet pa folur me motrën për një copë tokë, pajtohen pasi pa një ëndërr Shtëpitë e tyre i ndan vetëm një gardh, por motër e vëlla nuk kanë folur për 30 vjet bashkë pas një sherri për një copë
Alienët po i fshehin? Publikohet videoja me objektin e çuditshëm (VIDEO) Nasa është akuzuar sërish se po mban të fshehur ekzistencën e alienëve, pasi një austronaut arriti të filmonte një objek
Ngordh në moshën 344-vjeçare breshka më e vjetër në tokë Breshka e cila konsiderohej si më e vjetra në tokë, ka ngordhur në moshën 344-vjeçare. Breshka e gjendur në Nigeri,
Ndryshojnë rregullat për pensionin e pleqërisë dhe atë suplementar Me tre vendime të Këshillit të Ministrave, të miratuara dje, qeveria ka bërë një numër ndryshimesh në rregullat aktuale
Spanja dhuron "show", futbollistët nuk e lënë topin të bjerë në tokë (VIDEO) Spanja ka nisur përgatitjet për ndeshjet eleminatore "Euro 2020", që do të luajë ndaj Norvegjisë dhe Suedisë në datat 12
U shtri përtokë për t’i fotografuar pjesën intime, Kim kujton përballjen me paparacët (FOTO LAJM) Shumica e të famshëmve nuk mund të shkojnë askund pa u fotografuar! Të etur për të marrë foto ekskluzive, shumë papar
"Toke këtu", dalin pamjet e Bonuccit me gjyqtarin që kanë marrë vëmendjen e mediave (VIDEO) Gjesti i Rocchi me Bonuccin që akordon një faull në favor të Juventusit ka marrë vëmendjen e gjithë mediave italiane, po
Vrasja në Vlorë: Burri që ra pa ndienja në tokë u dhunua, kush u ndalua Policia e Vlorës ka zbardhur vdekjen e një personi në Vlorë pasditen e te dieles, duke sqaruar se ishte vrasje. Ai eshte
Ju duket sikur po ju vëzhgojnë? Shkencëtarët thonë se janë alienët A ndjeheni vazhdimisht sikur po shikoheni? Epo, rezulton se krijesat jashtëtokësore mund të na vëzhgojnë nga hapësira nd
Hapen dyert e shtëpisë më të frikshme në botë, misteret që fsheh Halloween po vjen: Nëse nuk keni ende ndonjë ide dekori për shtëpinë tuaj, frymëzohuni nga banesa legjendare e kontit Dr
3 të vdekur për 1 gardh, motra tregon skemën e ngjarjes: Shkova të shihja babain e sëmurë Motra e dy vellezerve qe mbeten te pajete nje dite me pare ne Klos, ka pare gjithcka nga dritarja e baneses se babait te
DËSHMIA/ U mori jetën një copë tokë: Si vëllai vrau vëllanë e nipin e tij në Mat Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Mat. Si pasojë e një sherri për pronën mes dy vëllezërve ka krisur a
Zbulohet shpata e Epokës së Bronzit, 3200 vjet nëntokë (FOTO LAJM) Arkeologët që punojnë në ishullin spanjoll Majorka kanë hasur aksidentalisht në një shpatë 3.200 vjeçare, një nga vetëm
Një asteroid gjigant kalon pranë tokë Një asteroid me gjatësi 370 metra do të kalojë pranë Tokës në një distancë prej rreth pesë milionë kilometrash, sipas nj
Dardanët zbresin në tokën e "Tre luanëve" (FOTO LAJM) Kosova nesër është mysafire e Anglisë në ndeshjen e xhiros së pestë të kualifikimeve për Euron 2020 që do të zhvillohet
Rama e ndjen "tokën t'i dridhet nën këmbë" e i sulet deputetëve: Boll me zullume, ikni takoni njerëzit Edhe pse i ka tashmë të gjitha në dorë dhe përballë një opozitë apatike, pushteti i Ramës po bjerret dhe kjo për shkak t
UFO-t ekzistojë, ku dyshohet se i fsheh Amerika (FOTO LAJM) Tre të katërtat e qytetarëve amerikanë besojnë në ekzistencën e jashtëtokësorëve. 33% e të intervistuarve thonë se alien
Krijesa që do të kishin shkatërruar botën nëse do të ekzistonin edhe sot (FOTO LAJM) Evoluimi i qenies njerëzore mes krijesave monstruoze që dikur banonin në qiell, ujëra dhe Tokë ishte kryesisht për shkak
E RENDE/ Shokët e klasës e lyejnë me benzinë 8-vjeçarin dhe i vënë flakën Një djalë, 8-vjeç është duke luftuar me jetën, pasi u sulmua nga disa shokë klase. Ngjarja ndodhi në Rusi, ku 8-vjeça