999 rezultate për

today

Putini flet me përkëthyes ndaj Vuçiçit, zbardhen të gjitha detajet (VIDEO) Mediat ruse e portretizojnë takimin mes Vladimir Putin dhe Aleksandër Vuçiç si mjaft të suksesshëm, sidomos lidhur me çë
Rusia kërcënon Britaninë e Madhe pas raporteve për mbyllje të mediumit rus Asnjë medium britanik nuk do jetë në gjendje të funksionojë në Rusi nëse Britania e Madhe vendosë ta shuajë selinë e tel
Plas pederastia në mes të Athinës, pleqtë grek shfryjnë epshet me djemtë nga Siria (VIDEO) Televisioni rus Russia Today ka bërë publik një realitet të dhimbshëm nga kriza e refugjatëve sirianë në Greqi. "Drog
"Dridhet" Rusia, tanket amerikane i afrohen Moskës si kurrë më parë Rusia po përjeton një situatë paniku. Tanket amerikane kanë mbërritur në vendet baltike dhe gjenden jo më larg se 700 km
“Russia Today” bllokohet nga Facebook-u deri pas inaugurimit të Trumpit Agjencia e ruse e lajmeve “Russia Today”, në gjuhën angleze dhe e mbështetur nga Kremlini, është bllokuar nga Facebook-
“Russia Today” ndërhyn në transmetimin e Kongresit të SHBA-ve (VIDEO) Rusia nuk ka të ndalur në ndërhyrjet e saj në SHBA dhe fill pas akuzave të njëpasnjëshme për një ndërhyrje në fushatën z
2 prison officers dead and 3 injured as van goes off road At least two people died and three others were badly injured today as a van went off road today along the Korce-Bilisht
“Daily Star” për pak nisi Luftën e Tretë Botërore "Russia Today" ka akuzuar dy tabloidët britanikë "Daily Star” dhe "Daily Mail" për krijimin e panikut rreth Luftës së Tr
Minister of Transports and Infrastructure resigns due to political commitments Minister of Transports and Infrastructure, Edmond Haxhinasto, resigned today and has been replaced by Sokol Dervishi.
Police arrest mentally ill man who killed a police officer After several hours of resistance, police has arrested David Qosja, the man who killed a police officer today in the cit
Kosovo Parliament postpones border demarcation with Montenegro Kosovo's Parliament decided to remove from the voting process the border demarcation with Montenegro. The decision wa
44-year-old arrested over death of Russian tourist Police arrested today Fatmir Kuci after a Russian was killed yesterday in Himara not swimming far from the beach. He was
Rama meets SP's local leaders It seems that Rama is preparing for elections, whether early elections like Meta said or those scheduled to be held next
Albanians protest over Almir's death as their calls fall on deaf ears Thousands of people protest today in Kumanovo after the death of little Almir, just 4 years old who was killed by a Mace
Two Albanians escape from the Police Station in Thessaloniki Two Albanians have managed to escape from the Police Station in Thessaloniki at around 14:00 today. The Albanians ag
Businessman killed in Durres A murder occurred at noon today in the city of Durres and the victim is a 50-year-old man. He has been identified as Shp
Much work remains for a functioning democracy In a ceremony today to commemorate the 25th anniversary of the pluralist parliament, Speaker of Parliament, Ilir Meta sa
Rama and Obama talk friendly relations and reforms Prime minister Edi Rama met today with the US president, Barack Obama and the Vice President, Joe Biden. According t
Helicopter explodes in the air, 2 dead A military helicopter crashed today in Grizha of Malesi e Madhe. The helicopter ended up in the Lake of Shkodra. At
SP begins the Congress of the "other generation" Former PM of Albania, Fatos Nano was invited at the SP Congress today, but despite he was not present, the actual PM, Ed