999 rezultate për

titullin

Shaqiri tregon objektivin e madh të Liverpoolit këtë sezon Xherdan Shaqiri ka thënë se është ëndrra e tij është për të ndihmuar Liverpoolin të përfundojë ‘agjërimin’ 30-vjeçar për
Wilder përshkruan veten: Kam goditjen më të fuqishme në histori të boksit. Pikë! Deontay Wilder e ka përshkruar veten si boksierin më goditjen më të fuqishme në histori të sportit, pas triumfit me noka
Wilder mbron për të 10 herë titullin në WBC, mposht me nokaut Ortiz (VIDEO) Deontay Wilder e ka mbrojtur titullin e botës në kategorinë e rëndë të boksit në divizionin WBC, për herë të 10-të në ka
"Mbreti" i ri i Amerikës Latine përmbys finalen në minutat e fundit për të dërguar titullin në Brazil (VIDEO) Flamengo është ‘Mbreti’ i ri i në Amerikën Latine. Ata kanë arritur ta mposhtin skuadrën e River Plates me rezultat 2:1
Mediat italiane: Të dielën në Tiranë inagurohet "Wembley i Ballkanit" (FOTO LAJM) Shtypi italian i ka kushtuar një hapësirë të veçantë Shqipërisë ditën e sotme, dhe më konkretisht rreth çështjes së inau
Përpara jush, ky është burri më joshës në botë për vitin 2019 (FOTO LAJM) Ai është një ndër meshkujt më të suksesshëm në muzikë dhe një nga fituesit më të rinj të çmimit prestigjioz, EGOT. Po
Mourinho: Liverpooli nuk do ta lëshojë titullin e Premier League këtë sezon Liverpooli nuk do ta lëshojë nga dora epërsinë prej tetë pikëve në renditjen tabelore këtë sezon dhe si rrjedhojë do ta
Mbyllet "beteja" Juventus-Inter për titullin e vitit 2006 Juventusi ka humbur edhe betejën e fundit ligjore për t’i hequr Interit titullin e vitit 2006. Kolegji i Garancive Sp
Titulli i vitit 2006: Juventus humb përfundimisht betejën ligjore, i mbetet Interit Juventus ka humbur edhe betejën e fundit ligjore për t’i hequr Interit titullin e vitit 2006, teksa Kolegji i Garancive
Kane optimist: Tottenhami mund ta fitojë titullin e Ligës së Kampionëve Kapiteni i Tottenhamit, Harry Kane, beson se skuadra e tij ka ende mundësi për të arritur sukses në Ligën e Kampionëve,
Aguero 'injoron' Liverpoolin: Rivali kryesor i Cityt është Manchester United Sergio Aguero ka insistuar që Manchester City do të mbetet gjithmonë rivali më i madh i Manchester Cityt, përkundër konk
Me këtë pamje shokuese, Heidi Klum meriton titullin "Mbretëresha e Halloween" (FOTO LAJM) Në rast se nuk e dini, po jua themi ne: Heidi Klum e dashuron festën e Halloëeen-it. Ajo jo vetëm që e merr shumë ser
"Me VAR-in do të kishim fituar titullin në 2012", Galliani flet për golin e Muntarit (VIDEO) Përdorimi i VAR-it diskutohet shumë në kohët e sotme, teksa të shumtë janë njerëzit që janë kundër përdorimit në ndeshje
Klopp nuk e ëndërron titullin e Premierligës Jurgen Klopp ka theksuar se ai nuk e ëndërron titullin e Premierligës, mirëpo shtoi se skuadra e tij do të duhet të luft
Ibrahimovic te Interi, Moratti: Do bëja çmenduri ta sillja sërish Zlatan Ibrahimoviç po shtyn për një rikthim në kampionatin italian dhe "u ka shkelur syrin" klubeve si Interi e Napoli,
Luiz: Ne mund ta sfidojmë Liverpoolin dhe City-n për titullin Arsenali ka end shans për të fituar titullin e Premier League këtë sezon–sipas David Luiz. Mbrojtësi i Arsenalit, D
FORMULA 1/ Mercedes siguron titullin në Formula 1, Bottas triumfon në Japoni Mercedesi ka siguruar titullin e konstruktorëve në Formula 1, teksa ky është trofeu i gjashtë radhazi. Kjo erdhi pas
Buffon: Sarri ka sjellë stimuj të rinj, Interi rivali kryesor për titulll Pas një viti në Paris, të gjithë prisnin që Gigi Buffon të “varte dorezat në gozhdë”, por gardiani italian vendosi të ri
"Nëse e fitoni titullin, do të zhvishem lakuriq", "Miss Bumbum" bën premtimin e madh për Chelsea-n (VIDEO) Jessica Lopez konsiderohet si njëra prej tifozeve më tërheqëse në ishull. Lopez e cila quhet ndryshe "Miss Bumbum", ë
Mos e humbisni: Si e festoi Klopp triumfin në sekondat e fundit ndaj Leicester (VIDEO) Liverpool fitoi me vështirësi ndaj Leicesterit në minutën e 90-të falë një penalltie të cilën e shndërroi në gol James M