159 rezultate për

tito

Hoxha dhe Tito shkėmbenin mesazhe sekrete pėrmes Romės Pėrherė Shqipėria kishte pėrbėrė tokėn qė e rrezikonte apo e mbronte Jugosllavinė prej ndonjė kafshimi nga jugu. Ndėrkoh
Pse e vizitonte Josip Broz Tito Kosovėn? (Video) Sa herė e vizitoi presidenti komunist i ish Jugosllavisė, Josip Broz Tito, Kosovėn? Nė cilat qytete u ndal dhe ku u
Kur shqiptarėt vajtonin vdekjen e Titos (FOTO LAJM) Vdekja e ish-diktatorit tė Jugosllavisė, Josip Broz Tito ėshtė pėrjetuar jo fort mirė edhe nga disa shqiptarė tė Kosovės
Josip Broz Tito gave Kosovo to Albania The former leader of Yugoslavia, Josip Broz Tito, in late 1946 had "donated" Kosovo and all other territories of Albania
Tito i "dhuroi" Kosovėn Enver Hoxhės? Ish lideri i ish-Jugosllavisė, Josip Broz Tito, qė nė fund tė vitit 1946 i kishte "dhuruar" Kosovėn si dhe tė gjitha ter
Kur Tito pritej me flamuj e valle shqiptare nė Prishtinė (VIDEO) Ish-udhėheqėsi komunist i Jugosllavisė, Josip Broz Tito, e ka vizituar dy herė Kosovėn. E para nė stacionin e trenit nė
Ja si u prit Tito nė Tetovėn e vitit 1972 (FOTO LAJM) Ish presidenti i Jugosllavisė, Marshalli Josip Broz Tito, ka kryer njė vizitė nė qytetin e Tetovės nė vitin 1972. Ai
Njė vit pa Tito Vilanovan Barcelona kujton Tito Vilanovėn. Njė vit mė parė klubi katalanas humbi trajnerin qė e drejtoi skuadrėn gjatė kampionatit
Video e ndaluar: Tito tregon sekretin mė tė madh! (VIDEO) Nė kėtė video tė papublikuar mė parė, e cila daton nga 6 maji i vitit 1975, Tito flet pėr shėndetin e tij. Asokohe ishte
Ja rrėfimi i fundit i Titos pėr Kosovėn Historiani Vjenceslav Cencic ka shkruar njė libėr pėr atė qė konsiderohet si testmanent i Titos. Cencic, librin e tij, e
Barēa nderon Tito Vilanova-n (FOTO LAJM) Barcelona ka nderuar ish-trajnerin e saj Tito Vilanova, duke i vėnė emrin e tij njė prej fushave kryesore tė qėndrės stė
Tito, Jugosllavia dhe Kosova (VIDEO) Nė emisionin “Arkiv” nė RTK ėshtė debatuar rreth Jugosllavisė, historisė sė njė shteti multietnik ballkanik qė nuk ekzis
Ja premtimi qė i ka bėrė Messi Vilanovas Ish-ndihmės trajneri i Barcelonės, holandezi Henk Ten Cate, ka dekalruar se Lionel Messi po qėndron te katalanasit vetėm
Grubi godet Menduh Thaēin: Je bėrė si Tito Pas zgjedhjes sė djalit tė Menduh Thaēit pėr sekretar nė RDSH, ka reguar deputeti i BDI-sė, Artan Grubi. Grubi ka sh
A ia kishte premtuar Tito Enver Hoxhės rikthimin e Kosovės? Rikthehet sėrish debati lidhur me atė se ēfarė kanė diskutuar mes tyre Enver Hoxha dhe Tito pėr Kosovėn. Gazeta serbe
Kur Tito kritikonte Stalinin: Ushtarėt rusė po dhunojnė brutalisht femrat serbe (FOTO LAJM) Fill pas mbarimit tė Luftės sė Dytė Botėrore, rusėt vendosėn qė tė ēlironin Beogradin dhe tė gjithė Serbinė, duke hyrė n
Ja ēfarė elozhesh i thurrte Rexhep Qosja Titos Njė ditė pasi Rexhep Qosja ka kritikuar Isa Mustafėn se ka qenė bashkėpunėtor i Millosheviēit kur ka qenė kryetar i komu
Gazetat serbe: Tito ia dha Kosovėn Enver Hoxhės (FOTO LAJM) Gazetat serbe shkruajnė se Kosova i ėshtė dhuruar shqiptarėve, kur Titoja takoi Enver Hoxhėn. Tito ka dhėnė njė inter
Bunkeri anti-atomik i Titos (FOTO LAJM) Nė fillim tė viteve tė 50-ta, ish-udhėheqėsi jugosllav Josiph Broz Tito urdhėroi ndėrtimin e njė bunkeri anti-atomik, i
A e "sundonte" Tito botėn pėrmes OKB-sė? (VIDEO) Legjendat pėr kryetarin mė jetėgjatė tė Jugosllavisė, Josip Broz Tito nuk kanė fund. Nė sajė tė tė dhėnave historike
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.