999 rezultate për

tite

Antiterrori në alarm, zbulohet iraniani i dyshimtë në kampin e muxhahedinëve në Manzë Që prej datës 3 janar, drejtoria e anti-terrorit në policinë e shtetit ka kaluar në gatishmëri me afat të pacaktuar, si
Zaev flet për koalicionimet: Përjashtojmë vetëm një parti Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot deklaroi se është i gatshëm të bisedojë me të gjitha partitë politike, duke theksuar se
LDK s`do të bashkëpunojë me subjekte të tjera për ta shkarkuar Konjufcën Vetëvendosje dhe LDK vazhdojnë të flasin në distancë, për mundësinë e marrëveshjes së koalicionit, derisa shpresojnë t’u
Zbulohet identiteti i djalit që po puthej me Arbenitën (FOTO LAJM) Një video e modeles Arbenita Ismajli duke u puthur me një djalë i cili nuk është Fero, po qarkullon në internet prej dit
Milan-Roma, po përgatitet shkëmbimi i madh Milani është duke insistuar për të transferuar në Milano yllin turk të Romës. Sky Sport raporton se e vetmja mundësi
Me të kaluar kriminale dhe 2 identitete, kush janë 2 djemtë që i vunë gjobë shokut të tyre Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona, të cilët i kishin vendosur gjobë 21 mijë euro një qyetari në Tiranë. Burime z
Harrojeni Alketën, plas "lufta" mes Taynës dhe Majk (FOTO LAJM) Rep-artistja shumë e përfolur shqiptare, Tayna, para disa ditëve në emisionin e Luana Vjollcës, deklaroi se rep-artisti
Me shumë mundësi ka marrëveshje, tani Kurti e Mustafa mbetet t’i njoftojnë partitë e tyre Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës duket të jenë shumë afër arritjes së një marrëveshjeje për formimi
Rrëzimi i avionit, Irani refuzon të japë kutitë e zeza Irani ka refuzuar t’u dorëzojë specialistëve ndërkombëtarë kutitë e zeza të avionit që shkaktoi humbjen e 176 njerëzve.
Partitë shqiptare, pa marrëveshje për koalicione (VIDEO) Akoma asnjë marrëveshje konkrete nuk është arritur nga partitë politike shqiptare për koalicione të mundshme parazgjedho
Nis takimi Kurti-Mustafa Në Kuvend të Kosovës ka filluar mbledhja e liderit të LV-së, Albin Kurtit, e kreut të LDK-së, Isa Mustafës ku do të disk
Sarri i fiksuar pas Hysajt, përgatitet shkëmbimi i lojtarëve Elseid Hysaj është shumë pranë largimit nga Napoli. Mbrojtësit shkodran i përfundon kontrata në verë dhe drejtuesit e sk
Shoqëria civile dhe qytetarët, të zhgënjyer me të dyja partitë për dështimin e marrëveshjes (VIDEO) Qytetarët janë shprehur të zhgënyer që Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja kanë dështuar të arrijnë marrëveshje për krijimin
Sot mbahet seanca konstituive në Kosovë, qeveri s’ka Sot do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, ndërsa dy partitë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratik
Shengeni Ballkanik/ Partitë shqiptare në Maqedoni: Kosova duhet të jetë pjesë e saj Nisma e “Mini-Shengenit” ballkanik sërish ka nxjerrë në sipërfaqe dallimet mes kryeministrit Zoran Zaev dhe partive poli
Spiropali ka dy standarde për "mbrojtjen e identitetit të viktimave" Shkelja e privatësisë ishte një nga argumentat e përdorur nga maxhoranca për të mbrojtur paketën antishpifje në Kuvend.
Nesër takohen Isa Mustafa e Albin Kurti Nesër pritet të takohen sërish lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa
Mickoski tregon kushtin për koalicion me partitë shqiptare Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një intervistë për Radio Evropa e Lirë ka folur për koalicionimet me parti
Zaev i vendosur: Nuk heqim dorë nga ndryshimet e modelit zgjedhor “Të premten që vjen do të mblidhet Këshilli Qendror i LSDM-së për të vendosur rreth emrave të mundshëm për kryeministër
Kërkohet nga Rama anulimi i samitit për "mini-shengenin" Mohimi i masakrës së Reçakut nga shteti i Serbisë ka bërë që në mesin e shumë arsyeve tjera, partitë politikë në Kosovë