Vetëvritet me armë 57-vjeçari në Tiranë
999 rezultate për

tiranĂ

Dalin emrat e parë të kandidatëve të LSI-së në qarqe Kryesia e LSI-së ka vendosur në mbledhjen e ditës së sotme në orën 20:30 të përpilojë listat e kandidatëve për deputetë,
Tirana zyrtare reagon për trazirat në Maqedoni: Dhuna është e papranueshme Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar për situatën e tensionuar në Maqedoni. Përmes një njoftimi për mediat, MPJ-j
Frika nga trazirat, derbi Tirana-Partizani blindohet nga 500 policë Të premten në “Selman Stërmasi” do të luhet derbi i fundit për këtë sezon. Përtej përgatitjeve të Tiranës dhe Partizanit
20 vjedhje në Durrës, arrestohet dy “skifterat” nga Tirana Policia e Durrësit ka goditur një grup kriminal, përgjegjës për 20 vjedhje duke vënë në pranga dy persona dhe shpallur n
Ekstradohet nga Athina shkodrani me burgim të përjetshëm (FOTO LAJM) Interpol Tirana ka bërë të mundur ekstradimin nga Greqia e një shtetasi shqiptar i akuzuar për vrasjen e dy personave dh
"Duhet me mbjell hashash...", Rama: Menoje iher o xhan... Kryeministri Edi Rama ka nisur replikimin në masë me komentuesit e tij në Facebook, ku komentuesit e thumbojnë për sasit
Sherr mes tifozëve para ndeshjes "Tirana-Vllaznia", të paktën 10 të plagosur (VIDEO) Një ngjarje e rëndë po ndodh në këto momente në zonën pranë stadiumit "Asllan Rusi" në rrugën "Dritan Hoxha", në kryeqyt
Bileta me 25 euro, fluturimi i parë "low cost" nga Shqipëria bëhet sot Kompania WizzAir fillon sot fluturimet nga Tirana duke ngjallur shpresat për një ulje të çmimeve të biletave në vend.
REPLIKAT/ "Je bërë si Enveri", Rama: Paske humor (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto nga "Pazari i Ri" sot ku shihet një tezgë e vjetër si edhe ndryshimi pas ndërh
SOT NË '97/ Vlora vajton viktimat e "Otrantos", Tirana bëhet gati për pranimin e trupave "ALBA" Wshtë data 1 prill 1997. Vlora dhe Tirana ziejnë. Kryeqyteti i trazirave të vitit 1997, Vlora vuan tragjedinë e "Otranto
Vllaznia bën surprizën në kryeqytet Vllaznia bën surprizën duke mposhtur Tiranën në kryeqytet. Në “Selman Stërmasi”, ndeshja hapëse e javës së 27-të të Kate
Maqedonasit do nxjerrin zvarrë deputetët nëse zgjedhet kryeparlamentar "tiranas" Një nga drejtuesit e iniciativës "Për Maqedoni të Përbashkët", Boris Damovski, ka paralajmëruar mbrëmë se betejat që i p
Gabinat e telefonisë dhe elektrikut kthehen në vepra arti, Veliaj: Tirana çdo ditë më e bukur Tirana po ndryshon çdo ditë e më shumë. Jo vetëm falë punës që po bëhet me projektet madhore dhe me punët e vogla e të p
Përcaktohen oraret e javës së 27-të në Superiore Është përcaktuar ditën e sotme edhe agjenda për javën e 27 të Kategorisë Superiore. Ndeshjet e fundit të fazës së tretë
Si dukej Tirana komuniste e viteve '70-'80 (FOTO LAJM) Tirana ndryshon gjatë gjithë kohës përsa i përket pamjes arkitekturore dhe jo vetëm. Teknologjia, popullimi, dhe të
Tirana në kaos, paralizohet trafiku nga aktiviteti në bulevard Ndërkohë që gati 8 mijë nxënës janë mbledhur në Tiranë për të garuar dhe për të thyer rekordin e “Cup Song Albania” në G
Seks online me të huajën, 40-vjeçari nga Tirana: Ja si e pësova... Një 40-vjeçar nga Tirana ka denoncuar në Polici një vajzë, që sipas tij është shtetase e huaj, e cila i bën shantazh me
Bulevardi i ri po merr formë, ja si duket Tirana tani (VIDEO) Pritet që brenda muajit qershor bulevardi i ri i Tiranës të jetë gati. Në videon e publikuar nga kryebashkiaku Erion Vel
Hidhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë, Tirana me fat Para pak minutash është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë. Në ambientet e FSHF-së, ku ishin të prani
Transfertat tabu për Tiranën, munden dhe nga Luftëtari Tirana nuk di të fitojë në transfertë, teksa sot bën ndeshjen e 10-të radhazi që nuk fiton. Bardheblutë u mposhtën 2-1 n
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së