999 rezultate për

tipit

Disa fakte interesante rreth gjakut që nuk i dini Të gjithë e dimë që sistemi ynë i gjakut është me të vërtetë i komplikuar, prandaj është e rëndësishme të kujdeseni për
Kini kujdes! Diabeti nuk njeh moshë, si ta kuptosh nëse je prekur Diabeti është një gjendje shqetësuese, por e zakonshme mjekësore. Nëse keni diabet, duhet të menaxhoni sheqernat në gjak
A kam diabet? Njihuni me shenjat paralajmëruese Informacion i përgjithshëm Diabeti është një gjendje shqetësuese, por e zakonshme mjekësore. Nëse keni diabet, duhet
Infektohen me koronavirus një mjek dhe dentisti në burgun e Shtipit Një mjek dhe një dentist të cilët punojnë në ambulancën e burgut në Shtip, janë infektuar me koronavirus. Mësohet se
"Patëm fyerje normale, të tipit ti je një m**", trajneri i Marseille "thumb" PSG: Nuk investohen 1.5 bln euro e mos fitosh Champions Ndeshja mes PSG-së dhe Marsejës është gjithnjë e ndezur, pasi të dyja skaudrat janë rivale të përbetuara të njëra-tjetrë
Covid-19 rrit diabetin te fëmijët, studimi i fundit zbulon të dhëna interesante Një studim i ri në Britani ka zbuluar se ekziston një lidhje e mundshme mes COVID-19 dhe zhvillimit të diabetit të tipit
Infektohet me koronavirus punonjësi i burgut Një punonjës në burgun e Shtipit është infektuar me koronavirus. Mësohet se ai nuk ka pasur kontakt me të burgosurit,
McLaren liron një "bishë" të tipit Mazda (FOTO LAJM) Fakti se makinat e serisë Mazda nuk shquhen për hijshmëri dhe motor të zhurmshëm, nuk e ka ndaluar dizajnuesin e veturav
Dy të infektuar me koronavirus, arratisen nga spitali i Shtipit Dy pacientë, pasditën e sotme kanë thyer dritaret dhe janë arratisur nga spitali i Shtipit, të cilët kohë më parë ishin
Cilat janë rreziqet e diabetit te fëmijët? Frekuenca e diabetit po rritet në të gjithë botën, dhe studimet po tregojnë se fëmijët kanë një risk të rritur për të zh
Mjekët izraelitë zbulojnë ilaçin kundër diabetit Një ilaç i ri,i cili është duke u zhvilluar në Izrael, mund të jetë përgjigjja për trajtimin e shkaktarit kryesor të dia
Aksident i rëndë rrugor, lëndohen tre persona Jemi vetëm dy javë brenda vitit të ri dhe shumë aksidente kanë përgjakur rrugët. Një aksident i rëndë ka ndodhur dje
Studimi që tregon se diabeti i tipit 2 nuk shkaktohet nga ajo që keni menduar deri sot Konsumimi i tepërt i sheqerit është një faktor i njohur për rrezikun në zhvillimin e diabetit tipit 2, por nivelet e lar
Makina vjen "pikë plumbi" dhe merr para gjithçka, pamje rrëqethëse nga aksidenti në kufirin kroat (VIDEO) Një aksident shumë i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në kufirin kroat. Një makinë e tipit BMW po lëvizte me
Çaji i zi lufton diabetin Rritja e nivelit të sheqerit në gjak mund të rrit rrezikun e ndërlikimeve të shëndetit siç është diabeti i tipit 2, sëmu
Keni probleme me diabetin, pini kafe Kafja dikur u cilësua si jo e mirë për shëndetin tuaj. Megjithatë, ka prova në rritje se mund të mbrojë kundër lloje
U kapën me 81 kg kokainë, dy shqiptarët dënohen në Angli Dy shqiptarë të arrestuar një vit më parë në Britani të Madhe për trafik droge u shpallën fajtorë nga drejtësia. Bëhet f
Shëron diabetin? Shërbimet që nuk ia dinim kësaj bime magjike Bima Aloe Vera dhe pjepri i hidhur janë identifikuar si bimë që kanë efekt kurues. Studimet e reja tregojnë se të dyj
Përplasen dy avionë rusë Dy avionë luftarakë rusë janë përplasur me njëri-tjetrin. Mediat ruse njoftojnë se avionët kanë qenë të tipit SU-34.
Me armë e municione drejt Bularatit, arrestohet polici grek Policia ka arrestuar në flagrancë një shtetas grek me detyrë punonjës policie. Në cilësinë e provës materiale ëhstë s