999 rezultate për

tipare

I bënë atentat mafioz, pse u vra shqiptari në Spanjë Një shqiptar është vrarë me armë zjarri brenda një automjeti. Ngjarja ka ndodhur në rajonin Totana të Spanjës, ndërs
Del studimi, djemtë dashurohen me vajzat që kanë tipare si nënat e tyre Sipas një studimi të ri, 64% e meshkujve janë në një marrëdhënie me dikë që ndan tipare të rëndësishme të ngjashme me pe
Djema, nëse keni këto 3 karakteristika vajzat do të “shkrihen” për ju Vajzat tërhiqen më shumë nga një djalë me muskuj dhe i fortë në dukje. Ekspertët kanë arritur në përfundimin se gratë in
"Blutë e Londrës" refuzojnë ofertën e majme të Barcelonës Sipas "Daily Mail" Barcelona ka dështuar për tu akorduar më Chelsean për shërbimet e mesfushorit me tipare sulmuese, Wil
Futbollisti më i bukur i Botërorit (FOTO LAJM) Rurik Gislason është përzgjedhur nga rrjetet sociale si futbollisti me pamjen më të bukur të Botërorit. Ai është 30
Vajza, nëse partneri juaj ka këto 6 tipare, mos hiqni dorë nga ai! Një marrëdhënie helmuese mund të ndikojë seriozisht në lidhjet intime me vetveten, po aq sa dhe në shëndetin e jetës së
7 tipare të njerëzve negativ që duhet t'i shmangni (FOTO LAJM) Ka njerëz në jetën tonë që na mbushin me gëzim dhe përçojnë energji pozitive. Ka njerëz të tjerë që na tërheqin posh
Tiparet e njerëzve që kanë varësi nga negativiteti Shqetësohen për budallallëqe Njerëzit që kanë varësi nga negativiteti humbasin në një gotë ujë. Nëse thyhet një pjatë
Nëse keni një prej këtyre tipareve jeni një prej njerëzve të rrallë në botë Fokusi është në gjëra të rëndësishme Këta njerëz gjithmonë përqendrohen në gjëra të rëndësishme dhe merren me sfida n
Rikthehet Anxhelina Hadergjonaj, tërheqëse si asnjëherë (FOTO LAJM) Anxhelina Hadërgjonaj është njëra ndër këngëtaret më të përfolura në showbizin shqiptar e sidomos gjatë kohës së fundit
Samsung Galaxy S9 kopjon tipare të iPhone X Sipas disa burimeve të drejtuesve të kompanisë, celulari i ri Samsung Galaxy S9 do të ketë një kamerë dyshe, do të jetë
10 tiparet që tregojnë se mund të jeni ndër njerëzit e rrallë në botë Sipas Carl Jungut, personalitetet e njerëzve janë të përcaktuar nga sjelljet e përgjithshme: të ndjeshëm – intuitivë, ek
Gratë kineze ndalohen në aeroport, arsyeja do ju lë pa fjalë Të gjithë kemi dallime nga fotografia e pasaportës sepse mund të jetë bërë kohë më parë dhe tiparet tona kanë ndryshuar
Forma e thonjve ju zbulon tipare të rëndësishme të personalitetit Shikoni thonjtë tuaj dhe përpiquni të gjeni formën e tyre sipas imazhit të mësipërm. Në qoftë se nuk e gjeni llojin tuaj
iOS 11 hapet nesër, tipare të reja do të vijnë tek iPhone-i juaj iOS 11, versioni më i fundit i sistemit operativ celular të Apple, do të fillojë të përdoret nga përdoruesit e iPhone dh
Asambleja e PS-së, Rama tregon 10 tiparet e mandatit të dytë Gjatë fjalës së tij në asamblenë e PS-së, Rama foli për 10 tipare që do të ketë mandati i dytë i së majtës. FJALA
Kryediplomati austriak: Erdogan, ka tipare diktatoriale Austria konsiderohet si vendi më kritik ndaj Turqisë në BE. Edhe deklaratat e fundit të ministrit të Jashtëm austriak, S
Njerëzit me këto 5 tipare duhet t’i largoni nga jeta Këto lloj njerëzish dinë shumë mirë të ua komplikojnë jetën, për këtë qëllim në një revistë psikologjike preferohet këto
Tiparet dhe sjelljet tipike të një mashkulli agresivo-pasiv, ja si t'i njihni Disa meshkuj, si pasojë e frikës nga forca dhe pushteti i femrës, vendosin që të marrin rol pasiv në marrëdhënie. Në ven
Këto janë tiparet e një femre ideale sipas meshkujve Në kohën e instagramit dhe facebook-ut s’do mend që pamja ka fituar epërsi mbi thelbin, por kjo nuk do të thotë që kjo ë