999 rezultate për

tiki-taka

Tiki-Taka, skuadra e Xavit praktikon lojën e tij si trajner edhe Katar (VIDEO) Xavi Hernandez po vazhdon të ketë sukses në punën e tij të re si trajner. Ai po udhëheq ekipin katarian Al Sadd, duke
30 pasime dhe "tiki-taka" e Barcelonës, shikoni golin e mrekullueshëm të Coutinhos (FOTO & VIDEO) Goli i parë i Barcelonës në "El Classico" u shënua nga Filipe Kutinjo, në minutën e 11-të të takimit. Por, i gjithë
Sarri revolucion te Chelsea, 31 pasime për të shënuar një gol (FOTO LAJM) Chelsea arriti të fitonte me rezultatin 0-3 ndaj Southamptonit në "St. Mary's Stadium". Por te goli i tretë "Blutë e
Barcelona shquhet për "Tiki-Takan", shikoni se çfarë goli realizojnë këta djemlosha (VIDEO) Barcelona mbahet për stilin e saj të famshëm "Tiki-Taka", duke i bërë kundërshtarët si leckë. Kjo gjë po trashëgohet
‘Tiki-Taka’ blen gruan e Icardit (FOTO LAJM) Ndërkohë që klubet e Serisë A vijojnë të punojnë në ditët e fundit të merkatos për të forcuar skuadrat, të njëjtën gjë p
Tiki-Taka e "dështuar" e Spanjës Spanja dështoi sot të kualifikohej më tej në çerekfinale të Kupës së Botës, pasi u mposhtën nga Rusia nga pika e bardhë
Chelsea askion tiki-taka, shënon edhe golin e dytë (VIDEO) Chelsea ka shënuar edhe golin e dytë kundë Qarabagut në "Baku National Stadium" Pas një aksioni perfekt nga londinez
Franca "tiki-taka" Gjermanisë, shënojnë supergol (VIDEO) Franca ka kaluar në avntazh kundër Gjermanisë në "RheinEnergieStadion" Golin e shënoi Alexander Lacazette, i cili me
Zambia "tiki-taka" Kamerunit, shikoni golin fantastik të vendasve (VIDEO) Zambia i ka shënuar një gol fantastik ekipit kombëtar të Kamerunit. Vendasit një stil lojë në formë "tiki-taka" ka r
Benitezi e bën Realin si Barcelona, aplikon "tiki-takan" (VIDEO) Rafael Benitez po bën ndryshime të dukshme te Real Madridi. Jo vetëm sistemi i lojës është më ndryshe se sa nga paraardh
Top 10 mbretërit e "tiki-taka"-s në Europë (FOTO LAJM) Efekti Pep Guardiola ka bërë të vetën edhe te Bayern Munchen që pa trajnerin spanjoll nuk shquhej si një skuadër që e ba
Kamerë në fanellën e Iniestas, tiki-taka e parë nga fusha (VIDEO) Ylli i Barcelonës dhe Kombëtares spanjolle Andres Iniesta do të zbresë në fushë me një kamerë të montuar në fanellë. Ësh
Muller: Pep fantastik, "tiki-taka" për ekipe të mëdha Sulmuesi Thomas Muller rrëfen për të përditshmen gjermane "BILD" se Pep Guardiola është tranjeri ideal për Bayern Munche
Bayern Munchen, tiki-taka me shpejtësinë e dritës (VIDEO) Cila është baza e tiki-takas? Një seri e pafundme pasimesh që shpërqëndron kundërshtarët. Kjo është ajo që ka provuar Ba
Tiki-Taka angleze, gol pas 23 pasimesh (VIDEO) Tiki-taka lindi në Spanjë, por shumë shpejt u shpërnda në të gjithë Europën dhe në fund mbërriti edhe në vendlindjen e f
Shokon Guardiola: E urrej tiki-takan Pep Guardiola që nuk e pret. Në autobiografinë me titull "Herr Pep", e shkuar së bashku me gazetarin spanjoll dhe mikun
Maradona: Tiki-Taka ka vdekur! Diego Maradona beson se tiki-taka spanjolle ka vdekur duke e mbështetur idenë e tij në faktin se stili i tyre mori një g
Gjermania, "tiki-taka" bavareze dhe kundërsulm dortmundas Trajneri i Kombëtares gjermane, Joachim Low, ka ide të qarta mbi filozofinë e tij. "Dua fleksibilitet të lartë", ka thën
Supergoli i Sanchez dhe tiki-taka e Neymar dhe Iniesta (VIDEO) Barcelona e nisi me këmbë të mbarë vitin 2014 duke mposhtur në "Camp Nou" Elchen me rezultatin 4-0 dhe duke ruajtur sëri
745 pasime, Reali "tiki-taka" si Barça Treshja Xabi Alonso-Isco-Modriç funksionoi në ndeshjen kundër Real Valladolid në "Santiago Bernabeu". Ky mund të quhet e