999 rezultate për

tigrat

Njihuni me Tigrat e Zinj shqiptarë që tmerronin serbët (VIDEO) Gjatë luftës së fundit në Kosovë, ndërmjet Ushtrië Çlirimtare të Kosovës dhe ushtrisë e policisë serbe, këta të fundit s
Bleona Qereti gjuan live ministrin e Ramës: Më pëlqejnë tigrat Bleona Qereti mbrëmë ishte e ftuar tek "Zonë e Lirë" më Arian Çanin. Si gjithmonë, me kiminë e Çanit dhe Bleonës, in
Shqiptari i parë në Maqedoni që do të jetë pjesë e njësisë "Tigrat" (FOTO LAJM) Njësitet speciale në Ministrinë e Punëve të Brendshme deri më sot kanë qenë “mollë e ndaluar” për shqiptarët. Në njës
Kush jeton në Gjermani të ketë kujdes, luanët dhe tigrat mund t'ju sulmojnë Dy luanë, dy tigra dhe një jaguar ia kanë mbathur nga një kopësht zoologjik në Lunebach në Gjermaninë perëndimorë, njoft
Pamje të rënda, tigrat vrasin dhe hanë fshatarët (VIDEO) Këto imazhe të tmerrshme tregojnë pasojat shokuese të sulmeve të tigrave në një komunitet indian ku 22 fshatarë janë vra
Shqiptarët, të përjashtuar në njësitin elitar të policisë Tigrat Njësiti elitar i policisë “Tigrat” i mbyllur hermetikisht për shqiptarët. 17 vjet pas përfundimit të konfliktit të armat
Rrëfehet Komandant Shkupi: Tigrat e zi ishin tmerri i ushtrisë serbe (VIDEO) Njësia elitare e quajtur Tigrat e Zi ka qenë më e përgatitura në konfliktin e Kosovës, me njerëz të trajnuar mirë, me mo
Fotografi rrëfen momentet e fundit të shqiptarit që tronditi botën (FOTO LAJM) Në këtë fotografi Hajrush Ziberi lutet për jetën e tij, pasi ai kapet nga kriminelët serbë në Bosnjë në vitin 1991. Ai t
Tigrat lirohen nga kafazi, reagimi i frikshëm i tyre (VIDEO) Katër tigra siberianë janë lëshuar në shkretëtirën siberiane lëshohen ndërsa popullsia botërore e tigrave po zvogëlohet,
Tigrat fotografohen në një "duel" të ashpër (FOTO LAJM) Një çift tigrash janë fotografuar në një "duel" të ashpër - por lufta është në fakt një nënë që trajnon këlyshin e saj.
Fotografi rrëfen momentet e fundit të shqiptarit që tronditi botën (FOTO LAJM) Në këtë fotografi Hajrush Ziberi lutet për jetën e tij, pasi ai kapet nga kriminelët serbë në Bosnjë në vitin 1991. Ai t
Luftë brenda llojit, tigrat shqyejnë brutalisht macen e bardhë (VIDEO) Një tigër i bardhë i rrallë u vra në një sulm brutal nga një grup tigrash të egër. Kujdestari i parkut në të cilën nd
Si masakruan familjen tetovare tigrat e Arkanit në Bosnje (FOTO LAJM) Një foto ku shihet një shqiptar duke u torturuar përpara vrasjes nga Tigrat e Arkanit, ka shokuar këto ditë opinionin pu
Gruevski në gatishmëri, ja edhe fotoja e parë e paramilitarëve Mediat maqedonase kanë raportuar se sonte pritet që BDI dhe LSDM të mbledhin parlamentin me iniciativën e tyre sot dhe t
Kush janë "Tigrat" dhe "Ujqërit" me te cilët Gruevski kërcënon Ahmetin dhe Zaevin (FOTO LAJM) Ndërkohë që Maqedonia vijon të mos ketë ende një qeveri edhe pse kanë kaluar disa muaj nga zhvillimi i zgjedhjeve, media
Gjenden 40 tigra të ngrirë në Tajlandë (FOTO LAJM) Në Tajlandë janë gjetur 40 tigra të vegjël të ngrirë në tempullin famëkeq budist në provincën Kanchanaburi, në perëndim
Angellov nostalgjik për luftën dhe "Tigrat", ja çfarë poston në Facebook (VIDEO) Ish-gjenerali maqedonas, Stojançe Angellov, ka postuar një video në profilin e tij në Facebook, ku shfaqen pjestarët e F
Ja si pushkatohen 3 të rinj shqiptarë nga "Tigrat" e Arkanit (VIDEO) Në një video, e cila po qarkullon ne rrjetet sociale, shihet se si forcat paramilitare serbe pushkatojnë tre të rinj shq
Rrëfim i rrallë i Beg Rizajt për luftën me “Tigrat e Arkanit” dhe mesazhi për bashkim kombëtar (VIDEO) Beg Rizaj, një nga personat e vrarë në luftimet e Kumanovës para një muaji, kishte folur gjatë në një dokumentar për luf
Ja kush janë 8 policët e vrarë në Kumanovë (FOTO) Qeveria e Maqedonisë njoftoi se në luftimet mes policisë dhe grupit të armatosur janë vrarë 8 policë. Në faqen e Face