999 rezultate për

thumanĂ

"Tërmet brenda çadrës se djali sa ishte fejuar", Rama tregon të pathënat nga Thumana Kryeministri Rama ka shkuar ditën e sotme në familjen Baruti në Maminas, përfitues të qirasë pasi shtëpia iu bë e pabanu
Gruaja në Thumanë ia thotë në sy Ramës: Lëri përrallat se ka shku atje ku nuk mban më Ditën e sotme Rama ndodhet në Thumanë për të prezantuar projektin e rindërtimit. Kryeministri gjatë takimit ka zhvil
Basha nga Thumana: Shteti ka dështuar, vetëm që mos preken 150 milion dollarët e oligarkëve Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ditën e sotme ka vizituar Thumanën. Basha shprehet se përtej propagandës
Behgjet Pacolli zbulon projektin: Kështu do të ndërtohen banesat në Thumana (FOTO LAJM) Zëvendëskryeministri i Kosovës Pacolli ka dhënë lajmin për përfundimin e projektit për ndërtimin e shtëpive në Thumanë p
Foto pikëlluese nga Thumana, batanije fëmijësh dhe flamuj kuqezi nën rrënoja (FOTO LAJM) Dy javë kanë kaluar nga tragjedia që mori 51 jetë njerëzish pas tërmetit të 26 Nëntorit që tronditi vendin dhe shkaktoi
"Nën rrënoja gjithçka patën", Zëri i Amerikës: Thumana pas tërmetit Kur kanë kaluar disa ditë nga termeti i 26 nëntorit, i cili në Thumanë mori jetët e 24 përsonave dhe shkatërroi një numë
Dëshmi therëse nga Thumana: 16 orët e Klementit nën rrënoja (VIDEO) Klement Çupi është një ndër historitë më dramatike të tragjedisë që la pas tërmeti i 26 nëntorit. Qendroi me kurajo për
Fotografi që të rrëqethin mishin, çfarë ka mbetur sot në Thumanë (FOTO LAJM) Si sot, një javë më parë Thumana u zgjua nga një goditje e fortë. Me dhjetra persona mbetën nën rrënoja, e u bënë kës
Boshatiset Thumana, banorët strehohen në hotelet e Shëngjinit (VIDEO) Sot gjashtë ditë nga tërmeti që shkundi Shqipërinë. Banorët të cilët u strehuan nëpër cadra në Thumanë kanë kaluar në ho
Si i shpëtoi vdekjes 31 vjeçari nga Thumana, dëshmitë e të mbijetuarve të tërmetit (FOTO LAJM) Tre pjesëtarë të familjes Çupi nga Thumana janë përcjellë për në banesën e fundit. I vetmi që arriti të shpëtonte ishte
I mbijetoi shembjes së pallatit, gruaja nga Thumana rrëfen si i shpëtuan shembjes Një banore e mbijetuar nga pallati në Thumanë ka folur për ABC News duke dhënë detaje për banorët që kanë qenë në pallat