999 rezultate për

thoni

Rama: Mjaft më! Nga njëra anë me internet e ajfon, nga ana tjetër thoni po vdesim për bukë "Mjaft më, nga njëra anë me internet e ajfon dhe nga ana tjetër po vdesim për bukë. Jemi në luftë, luftë reale që ka fut
Si të fitoni respektin tek dikush që nuk ju respekton? 1.Kërkojeni vet respektin Disa njerëz, veçanërisht njerëz xhelozë ose të rreptë, nuk ka gjasa t’ju japin respekt nëse
Nedved i soset durimi: Mjaftë, mos na thoni se bëjmë “dallavere” me arbitra Drejtuesit i Firentinës u ankuan pas ndeshjes së sotme se Juventusi favorizohet nga arbitrat. Kjo nuk është e parë dhe F
Këtyre 5 tendenceve të modës duhet t'u thoni mirupafshim në vitin 2020 (FOTO LAJM) Tendencat e vitit aktual dhe sezonit të ardshëm përcaktohen nga stilistët kryesore dhe shtëpitë e mëdha të modës. Janë a
Këshillat e psikologut: Mos ia thoni këto gjëra fëmijës suaj Limitet e bëjnë fëmijën tuaj të jetë i qetë dhe i sigurtë. Të paktën kështu psikologët shprehen, por disa limite mund të
Ranieri pa fjalë: Thjesht duhet ta hiqni kapelën kur shënon Cristiano Claudio Ranieri e pranon se Sampdoria u mund nga "dy gola kryevepër" që i shënoi Juventusi, ndërsa shtoi se Cristiano Ro
Gënjeni nëse thoni që s'i keni bërë këto gjëra gjatë periodave 1. Është arritje të bësh dush, të fshihesh me peshqir dhe të mos bjerë qoftë edhe një pikë gjaku në të. Për të gjitha he
Këshillat e psikologut: Mos ia thoni këto gjëra fëmijës suaj Limitet e bëjnë fëmijën tuaj të jetë i qetë dhe i sigurtë. Të paktën kështu psikologët shprehen, por disa limite mund të
5 vite në ferr, Alvini: Më qëllonin, thonin se duhej të bëhesha ushtar! Pas 5 vitesh në kampet e Sirisë, Alvini i vogël arriti të shpëtojë e të kthehet pranë babait të tij. Pikërisht këtë
"Më thonin hajde pas 2 muajsh", aktori i Portokallisë tregon si u bë pjesë e spektaklit (VIDEO) Erdit Asllanaj është një nga aktorët më të njohur të "Portokallisë" e që na ka bërë gjithnjë të qeshim me humorin e batu
Dikur i thonin "si çun", sot është një nga vajzat më të bukura në Shqipëri (FOTO LAJM) Ishte vetëm 16 vjeç, Nevina Shtylla kur u shpall “Miss Shqipëria 2010”. Vajza e re dhe shumë simpatike prej kohësh k
Jona Spahiu tregon si i mbyllën dyert e televizionit: Më thonin s’bën për këtë punë Jona Spahiu ka qenë e ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Soirée” me Jonida Shehun në Top Channel. Ajo ka treguar sesi ë
"Më thonin e shëmtuar", këngëtarja shqiptare paska vuajtur nga bullizmi në adoleshencë (FOTO LAJM) Ajo njihet për natyrën e sinqertë dhe të drejtpërdrejtë. E kemi fjalën për Bebe Rexhën, e cila gjithnjë u tregon fansave
Nëna denoncon edukatoren në Tiranë: Ma dogji fëmijën me spec dhe e gjuajti me shpullë Asnjë prind nuk toleron dhe nuk duron qoftë edhe një shpullë ndaj fëmijës së tij. Jo më tepër siç mendohet se mund t’i k
5 modelet e pantallonave që do t’ju bëjnë t’u thoni “lamtumirë” fundeve dhe fustaneve (FOTO LAJM) Jemi në muajin e dytë të vjeshtës dhe duhet te themi se tashmë është koha të ndryshoni stilin dhe t’u hapni rrugën heroi
Që thoni ju, Big Mama sapo zbuloi se është e lidhur me modelin e famshëm turk (FOTO LAJM) Big Mama, këngëtarja dhe së fundmi moderatorja shumë e dashur për publikun ka arritur të mbaj lagr yve të medias jetën e
Meta bën sërish deklaratën e fortë: Jap dorëheqjen tani nëse më thoni… “Në qoftë se, jo Venecia, por ju si gazetare, qytetare e Republikës së Shqipërisë, më bindni dhe më thoni: Zoti Pres
Thonj me xhel? Arsyet e forta pse duhet ti thoni jo Mbjellja e thonjve përveç që nuk është higjienike, ajo mund të ketë edhe pasoja të tjera për shëndetin tuaj. Megjithë
Sekretet që nuk duhet t'ia thoni askujt sa i përket jetës tuaj personale ë paktën një herë në jetë, individët përdorin informacionet tona për të na lënduar, apo edhe për t’i arritur qëllimet e
Nëse doni t’i thoni dikujt që “s’ju intereson”, mjafton një nga këto katër këngë Le ta pranojmë të gjithë që ndonjëherë duam t’ja ulërasim dikujt në fytyrë faktin që nuk na intereson fare. Nuk na inter