999 rezultate për

thimio

Ndahet nga jeta ish-kreu i Gjykatës së Lartë dhe ish-ministri i Drejtësisë, Thimio Kondi Thimio Kondi, avokat, ish kreu i Gjykatës së Lartë në vitet 1997 -1999, si dhe ish-ministër Drejtësie është ndarë nga je
U tha se u rrah nga kunati i Niko Peleshit, çfarë fiksuan kamerat e sigurisë (VIDEO) Ditën e djeshme u bë virale një foto e koleksionistit Gjergji Thimio i cili duket i gjakosur tek hundët. Pas publikimit
Akuza e rëndë e koleksionistit: Rama i dënuar 2 herë në Francë për vjedhje ikonash "Kryeministri Edi Rama është dënuar dy herë për vjedhje ikonash..." Gjergji Thimio, koleksionisti i njohur korçar, i
Berisha pyet live Ramën: Pse nuk e mohon se ke qënë dy herë në burg? Ish-kryeministri Sali Berisha pasi është shprehur se Edi Rama ka ngritur 13 padi për shpifje, ka deklaruar se pse ai nuk
Persona të paidentifikuar shkatërruan memorialin e Thimio Lolit, reagon qeveria greke Ministria e Jashtme greke ka reaguar pas ngjrjas së ndodhur në Finiq ku persona të paidentifikuar shkatërruan memorialin
Speciali grek flet nga burgu: Më bënë "kokë turku" (AUDIO) Efthimios Efthimiou, ish-polici grek që dyshohet si ekzekutori direkt i Devi Kasmit, thotë se është arrestuar pa asnjë p
Speciali grek habit me deklaratën e tij: Për çfarë jam stërvitur Efthimiou Efthimious vazhdon të mohojë të ketë gisht në ekzekutimin e Devi Kasmit mbrëmjen e 29 janarit në Tiranë duke t
Rryshfet për banesë sociale, pranga shefit të Strehimit në Bashkinë e Korçës Sa i takon akuzës për "korrupsion pasiv", mësohet se ka rënë në pranga përgjegjesi i sektorit të strehimit në Bashkinë e
Gjergji Thimio sentenced to 7 years in prison The court has sentenced to 7 years in prison, Gjergji Thimio, accused for stealing several artworks. During the investig
Gjykata dënon me 7 vite burg Gjergji Thimion Gjykata e Tiranës vendosi sot 7 vite burg për Gjergji Thimion me akuzën e vjedhjes së veprave të artit. Gjatë hetimit, p
Prokuroria kërkon 9 vjet burg për Gjergji Thimion Prokuroria e Tiranës kërkoi sot 9 vjet burg për koleksionistin e ikonave Gjergji Thimio dhe 7 vjet burg për bashkëpunëto
Gjergji Thimio sentenced to 9 years in prison The Prosecution of Tirana asked today, 9 years in prison for Gjergji Thimio, the collector of icons and 7 years in priso
DP: Rama should clarify the accusations of Thimio The Democratic Party required to the prime minister Rama to provide clarification regarding the Collector Gjergji Thimio
PD: Rama të sqarojë akuzat e Thimios Partia Demokratike i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama që të japë sqarime në lidhje me akuzat e koleksionistit Gjergji T
DP: Investigations on Thimio’s accusations The Democratic Party today asked the prosecutor to raise an investigation immediately after the testimony given in court
PD: Prokuroria të nisë hetimet për akuzat e Thimios Partia Demokratike i kërkoi sot prokurorisë të nisë menjëherë hetimet pas dëshmisë së dhënë në gjykatë nga koleksionisti
Dëshmia e Thimios: Më arrestuan se nuk i dhashë Ramës pikturën e Onufrit Koleksionisti Gjergji Thimio lëshoi sot akuza të rënda ndaj deputetit të Partisë Socialiste Koço Kokëdhima. Sipas tij ar
Dosja për Gjergji Thimion dhe Arben Spahon kalon në gjykatë Prokuroria Tiranës dërgon në gjykatë dosjen e të pandehurit Gjergji Thimio dhe Arben Spahos të cilët akuzohen për “Vjed
Vajza e Thimios: Babai ngriti muze për të mbrojtur afresket Koleksionisti i njohur, Gjergji Thimio gjatë marrjes në pyetje nga hetuesit nuk ka pranuar “vjedhjen” dhe as “trafikimin