999 rezultate për

thesar

2 milion euro dëm, 1 muaj paraburgim për zyrtarin e thesarit në Kosovë Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së parabur
Detajet e reja: Si dhe kush i vodhi 2 milion euro nga Thesari Një punëtor i Thesarit të Kosovës, me inicialet L.G, dyshohet se ka bërë transferimin e 2,077,995 milionë eurove përmes
Hapet një tjetër gropë gjigante në gadishullin e "thesareve" në Siberi (VIDEO) Yamal, si një gadishull i thesareve, rregullisht sjell ndjesi të reja për komunitetin shkencor. Një tjetër krater i m
Ia kalonte dhe njeriut më të pasur në botë, ku përfundoi thesari i Gadafit? Pasuria mendohet të jetë rreth 100 miliardë, por askush nuk e do lku ka përfunduar thesari i Gadafit. Madje sipas shu
Po punonte tokën e tij, i riu nga Tepelena zbulon thesarin me vlerë të madhe (FOTO LAJM) Një i ri në Tepelenë është një ndër njerëzit më me fat në Shqipëri pasi gjatë punës bujqësore në tokën e tij në Tepelenë
Gjendet thesari në malet e Rocky-t, i fshehur një dekadë më parë Një kuti bronzi e mbushur me ar, bizhuteri dhe gjëra të tjera me vlerë më shumë se 1 milion dollarë amerikanë, dhe e fsh
Gjendet pas 10 vitesh thesari me vlerë 1 milion dollarë (FOTO LAJM) Një arkë me ar dhe bizhuteri me vlerë 1 milion dollarë është gjetur pas 10 vitesh, nga një eksplorues që preferoi të mbe
Kapet i "forti" i Gjirokastrës, thesari që iu gjet në Tavanin e shtëpisë (VIDEO) Policia e Gjirokastrës në bashkëpunim me "Shqiponjat", ka finalizuar operacionin policor i koduar "Arsenali". U arres
11 thesare të fshehura në Luftën e Dytë Botërore, zbulimet nga ditari i oficerit nazist (FOTO LAJM) Në një ditar nazist të luftës, tregohet për qindra ngarkesa me ari, vepra arti dhe gjësende të vlefshme, që janë fshehur
Tragjedi greke: 20 metra thellë, 4 burra vdesin në bunkerin ku po kërkonin thesare (FOTO LAJM) U nisën për të gjetur thesare, katër burra humbin jetën në një bunker të Luftës së Dytë Botërore në Greqi. Ngjarja e
Infektohen me koronavirus të gjithë punonjësit e degës së Thesarit në Fier Ditën e djeshme 5 punonjës të degës së Thesarit në Fier u infektuan me koronavirus. Ditën e sotme është konfirmuar me
Arrestohet babë e bir në Durrës, "thesaret" që u gjetën brenda shtëpisë së tyre (FOTO LAJM) Policia e Durrësit ka goditur një tjetër rast të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla. Arrestohen në fla
Thesaret e Igli Tares! Mbreti "Mida" që nxjerr "flori" për Lacion Igli Tare nuk kishte absolutisht asnjë plan për t’u bërë drejtor sportiv. Ishte fundi i qershorit 2008, kur ai u paraqit
Vajza-thesar e Kinës, që e dëshiron gjithë bota Kohët e fundit, Li Ziqi, një vajzë nga provinca Sichuan e Kinës Jugperëndimore, është bërë shumë e njohur në mbarë globi
Kapet gjirokastriti, "thesaret" që fshihte në shtëpi Policia e Gjirokastrës ka finalizuar me sukses operacionin “OSUMI”. U arrestua në flagrancë shtetasi A. M., 35 vjeç,
"Thesare" brenda shtëpisë në Lezhë, çfarë gjeti policia Specialistët e krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë kanë goditur një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje. Shërbim
Thesari misterioz vë qindra mijëra njerëz në kërkim të tij Rreth 350 mijë kërkues thesaresh nga e gjithë bota po eksplorojnë një zonë të madhe në Malet Rocky, që shtrihet nga pjes
Kisha skoceze padit zbuluesin e thesarit prej 2.5 milionë dollarësh (FOTO LAJM) Kisha e Skocisë po hedh në gjyq një njeri për shpërndarjen e një pjese të një thesari Viking prej 2,5 milionë dollarësh
Elbasan, shembën shtëpinë e gjyshit për të gjetur thesar, tronditen nga ajo çfarë gjetën Një familje nga Elbasani vendosi të shembë shtëpinë e gjyshit, me mendimin se në themelet e saj do të mund të gjenin the
Çifti gjen thesarin e pabesueshëm, vlen plot 5 milion paund (FOTO LAJM) Një çift që merret me zbulimin e metaleve, ka gjetur një nga depot më të mëdha të thesarit në historinë britanike, i cil