999 rezultate për

thes

Erdogan bën dhëndrin ministër të thesarit, tronditen bursat, lira turke në rënie totale Prej disa ditësh, bursat dhe kursi i këmbimit në Turqi kanë pësuar një goditje të fortë pasi Erdogan shpalli kabinetin e
Erdogani bën Beratin ministër të Thesarit Ditën e sotme presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar. Mes kabinetit me 16 m
Zbulimi i rrallë, në fund të detit shqiptar gjendet një thesar Përvecse një pasuri natyrore, duket se në bregun e Vlorës, pranë Karaburunit gjendet një thesar i vërtetë. Media ital
"Po tundet çdo gjë", dëshmi rrëqethëse nga tërmeti që tundi Shqipërinë Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur pak sekonda në Tiranë. Tronditja ishte shumë e fortë dhe zgjati rreth 30 sekonda.
Gedafi ka lënë pas një thesar marramendës, ku gjendet tani Ndërsa Libia vuan nga problemet ekonomike, një “magazinë” e vërtetë me monedha ari ndodhet në qytetin Bedya. Mendohet
Bëni durim dhe pak orë, nga e diela moti merr kthesën (FOTO LAJM) Reshjet e shiut, temperaturat e freskëta, rrufetë e bubullimat, kthyen muajin qershor në një muaj të denjë për stinën e
Rrëfimi rrëqethës i Hysen Shehut: Putha kufomën e babait pasi e gjeta Një rrëfim rrëqethës ka ndodhur mbrëmë në Opinion nga Hyse Shehu, djali i Tefik Shehut. Tefik Shehu ishte njëri nga
Gërmohet në varrezat e Kamenicës, kërkohet për thesare Në fshatin Zhujë të Kamenicës një ankues ka njoftuar se persona të pa njohur kishin groposur në varreza të vjetra. Dy
Zbulohet thesari më i madh në histori, mendohet se i përket "Piratit të Zi" (FOTO LAJM) Është zbuluar vendi më i madh në Amerikë i thesareve të varrosura të piratëve, dhe mendohet se përmban ekuipazhin e famë
Florinj e gurë të çmuar, thesari i humbur i turqve gjendet në Librazhd! (FOTO LAJM) Shqipëria është një vend i vogël por me pasuri të mëdha në nëntokën e saj. Por si duket vendi jonë s'është eksplorua
Fshehu 3 ton ar, “gjuetari i thesareve” detyrohet të tregojë pasurinë “Gjuetari” më i madh i thesareve në Amerikë, Tommy G. Thompson nuk do të lejohet të dalë nga burgu pa i treguar policisë
Dëgjonte zhurma në tavan, por aty sipër gjen një "thesar" të vërtetë (FOTO LAJM) Prej disa kohësh ai dëgjonte zhurma të çuditshme nga tavani i shtëpisë, por asnjëherë nuk e kishte menduar se aty fshihe
"Do të pres me thikë", detaje rrëqethëse nga abuzimi i mësuesit me 11 vjeçaren Gjykata vendosi vetëm "detyrim paraqitje" për mësuesin Myzo Dida 63-vjeç pasi akuzohet se ka abuzuar seksualisht me nxën
Nxitoni, në këtë fshat të Kosovës gjendet një thesar i tërë me ar Kohët e fundit është rritur vëmendja e shqiptarëve për të gjetur thesarët e humbur pasi dihet që pjesa ku jetojmë ka një
Detaje rrëqethëse nga vraja në Durrës: Mamin e ka mbuluar gjaku Nënën e 6 fëmijëve që u vra nga burri, e gjeti të larë në gjak dhe pa jetë vajza e madhe e saj. Kështu ka deklaruar p
Rrëfimi rrëqethës i talentit shqiptar në Greqi: Sërvitesha pa u ngrënë, pasi nuk kisha lek Mendoi se në Greqi do të gjente parajsën, por nga plumbat e Vlorës dhe situata kaotike në Shqipëri, Fiorin Durmishaj u p
Rrëfimi rrënqethës i sulmuesit shqiptar: Stërvitesha me barkun bosh Fiorin Durmishaj së fundmi ka bërë një rrëfim rrëqethës për “Gazzetta.gr”. Durmishaj ka treguar për vuajtjet e tij q
Asterodi shpërthen në atmosfërn e tokës (VIDEO) Shkencëtarët thonë se një asteroid rreth 3 metra shpërtheu në atmosferën e Tokës gjatë fundjavës, vetëm disa orë pasi u
Si u zhduk në liqenin e Farkës 12-vjeçari, zbardhet dëshmia rrëqethëse e shokëve Janë zbardhur detajet e reja nga ngjarja e rëndë sot në Tiranë, ku një fëmijë vetëm 12 vjeç është mbytur në liqenin e Fa
Mos e vrisni mamin tim! Thirrja rrëqethëse e fëmijës ndaj kriminelëve Një thirrje e tmerrshme është bërë nga një fëmijë duke bërtitur “mos më vrit mamanë time”. Fqinjët kanë përshkruar so