999 rezultate për

themeluesit

Ndarja nga jeta e themeluesit të PD, reagon presidenti Meta Ka reaguar edhe presidenti Ilir Meta, pas lajmit për ndarjen nga jeta të themeluesit të PD në Berat, Fehmi Telegrafit.
PD në zi, ndahet nga jeta një nga themeluesit (FOTO LAJM) Ndahet nga jeta kryetari i Komisionit Nismëtar për themelimin e Partisë Demokratike në Berat, Fehmi Telegrafit. Kreu
Bashkia e Tiranës nderon figurën e themeluesit të shtetit shqiptar Bashkia e Tiranës, me rastin e 100-vjetorit të ndarjes nga jeta të atit të Pavarësisë së Shqipërisë, nderoi sot figurë
Kjo është marrëveshja e klubeve që tronditi futbollin në vitin 2018 Një nga lajmet që e tronditi më së shumti botën e futbollit vitin e kaluar ishte dokumenti i publikuar nga gazeta gjerma
Ndërron jetë dirigjenti i parë i Kosovës Bahri Çela ka vdekur në moshën 77 vjeçare, konsiderohet dirigjenti i parë kosovar​, njëherit edhe njëri nga themel
Tensione mes Instagram dhe Facebook, largohen themeluesit Themeluesit e Instagram do të largohen nga Facebook pas tensioneve me Mark Zuckerberg mbi drejtimin e aplikacionit. P
Skandali me të dhënat, dorëhiqen dy themeluesit e Instagram Themeluesit e Instagram, Kevin Systrom dhe Mike Krieger, kanë dhënë dorëheqjen nga postet e tyre drejtuese në Instagram.
Themeluesit e politikës së jashtme të republikanëve po mësojnë Nëse keni pyetur ekspertët kryesorë të politikës së jashtme në Partinë Republikane, ato mendje të mëdha që i kanë kushtu
Vdes njëri nga themeluesit e PD-së (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka njoftuar se shpreh ngushellime të sinqerta për ndarjen nga jeta te Altin Qoshes, studentit të dhje
Si e sheh vrasjen në Tetovë njëri nga themeluesit e BDI-së Ish nënkryetari dhe njëri nga themeluesit e BDI-së Nazmi Beqiri ka shkruar në profilin e tij në Facebook duke shpjeguar
Basha: 27 vite PD, mirënjohje të thellë për themeluesit Kreu i PD-së Lulzim Basha ka uruar sot të gjithë demokratët për 27 vjetorin e themelimit të PD-së. Në një postim në f
PPD garon në Bogovinë me Xhemailin Partia e parë shqiptare, PPD, përpos Tetovës, do të garojë edhe në komunën e Bogovinës. PPD në komunën e Bogovinës, d
Djali i themeluesit të PS, ky është socialisti që la Idrizin pa mandat Shpëtim Idrizi humbi mandatin e tij në Tiranë, të cilin ia mori numri 18 i Partisë Socialiste në këtë qark. Deputeti
Vetëm dy themeluesit e Alternativës arrijnë të sigurojnë mandatin e deputetit Vetëm dy themeluesit e partisë Alternativa, Mimoza Kusari dhe Ilir Deda, kanë arritur të sigurojnë mandatin e deputetit
Blushi shpall sot partinë e re, braktiset nga themeluesit e PS Pas largimit nga Partia Socialiste, Ben Blushi bashkë me deputeten Mimoza Hafizi lajmëruan se po punonin për një forcë t
Nard Ndoka "plas" bombën: Jam ndër themeluesit e PD-së (FOTO) Deputeti Nard Ndoka, i ftuar në emisionin "Xing me Ermalin" në Tv Klan ka deklaruar sonte për herë të parë se ai është n
Ja çfarë thonë themeluesit e PD në 25-vjetorin e krijimit të partisë Partia Demokratiuke shënon 25-vjetorin e krijimit të partisë. Në këtë ditë të shënuar për PD, janë ftuar disa nga the
Ja 119 themeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës më 1989 Lista e pjesëmarrësve në Kuvendin Themelues të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të mbajtur më 23 dhjetor 1989 Në Kuv
Kida lajmëron fansat për klipin e ri Këngëtarja Kida ka lajmëruar në rrjetet sociale se ajo po përgatitet për një videoklip të ri, i cili do të publikohet së
Djali i liderit të Hamasit ka qenë spiun i Izraelit Djali i themeluesit të Hamasit, Hassan Yousef dyshohet se për dhjetë vite me rradhë ka qenë spiun i Izraelit. Lëvizja